https://www.is.fi/politiikka/art-2000007992427.html
Häkäneiti kysyy onko Suomi STM vanki?
Nyt on Häkäneidillä kovat piipussa!
Häkäneiti kysyy onko Suomi STM vanki?
Nyt on Häkäneidillä kovat piipussa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Häkäpöntölle tiedoksi että koronatilanne on täällä sen vuoksi hyvä että ei ole mitään porvareita kuunneltu jotka haluavat kaikki auki ja vain rahalla on väliä.
Häkäpönttö on kuoleman ja tuhon lähettiläs.
Häkämiestä tympäisee, että Suomea johtaa Krista Kiuru.
On selvää, että hallituksessa viimeisen sanan sanoo Krista Kiuru, sillä Sanna Marin on Krista Kiurun valinta SDP:n puheenjohtajaksi.
Sanna on siten keulakuva-asemastaan kiitollisuudenvelassa Krista Kiurulle kuten esim. Medvedev oli aikanaan presidenttiydestään Putinille.
Sanna Marin hoikkana nuorena naisena pääsi Voguen kanteen. Jos Krista Kiuru olisi ollut itse pääministerinä, tuskin hän olisi kelvannut Vogueseen.
Ilman perheministeri Krista Kiurun tukea Sanna Marin ei olisi uskaltanut näyttää presidentille keskisormea tämän esittäessä asiantuntijoista koostuvan "nyrkin" perustamista.
Matkustuskiellolla Krista Kiuru haluaa viestittää, että hän näyttää kaapin paikan.
Matkustusta ei voida avata vieläkään, koska Kiuru ei ole saanut yli vuoden jahkailun jälkeen rajoille vieläkään toimivia tarkastuksia.
Onhan se kovaa Häkämiehelle kun Krista Kiuru leijonaemon lailla suojelee suomalaisia koronalta. Eilen taas saimme havaita kuinka Rauman mitalikarkeloissa on ollut koronatartuntoja ja 80 altistusta. Silti oppositio ja kepu Saarikko eilisellä kyselytunnilla vaatii kansanjoukot stadioneille. Krista Kiuru on ollut koko ajan oikeassa näissä varovaisissa toimissa samoin Sanna Marin. Tulokset puhuvat puolestaan.
Virkamiehet: Krista Kiuru oli kaikkien aikojen tyhmin opetusministeri. Jatku...