Pyhä ihminen ?

Helluntalaiset jotka kovaan ääneen ilmoittavat olevansa täynnä pyhää henkeä tehdessään itsestään jotenkin "erikoisen" tai "toisella" tasolla olevan ovat todellisuudessa melko pikkusieluisia ihmisraakileita jotka pönkittävät omaa hataraa egoaan .

Jumala on ainoa hyvä.
Sen on maininnut Jeesus ja uskon kyllä .
2196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Raamattuhan se on ja Herra, joka käskee täyttymään Pyhällä Hengellä, eivätkä helluntailaiset.

Tätä palstaa kun lukee, voi tällaisten aloitusten ja kommenttien takia saada sen käsityksen, että 100-vuotias helluntailiike olisi kirjoittanut eri asiat raamattuun.

Äänestä
  • Aloittaja

    Muuten ihmiset eivät erota normaalista kunnes helluntalainen itse mainitsee :
    Olen täyttynyt pyhällä hengellä .

    Se on rooli .

    Aidon tunnistaa ilman sanomattakin .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Migone kirjoitti:

Helluntalaiset jotka kovaan ääneen ilmoittavat olevansa täynnä pyhää henkeä tehdessään itsestään jotenkin "erikoisen" tai "toisella" tasolla olevan ovat todellisuudessa melko pikkusieluisia ihmisraakileita jotka pönkittävät omaa hataraa egoaan .

Jumala on ainoa hyvä.
Sen on maininnut Jeesus ja uskon kyllä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu