Jos olisin maamme diktaattori niin.....

Ajatus on toki herkullinen mutta pelkään että se täyttää viha- ajattelun tunnusmerkistöt ollen siten rikollista.

Maamme on menossa päin helvettiä korruptoituneiden poliitikkojemme ajamina. Vangitsisin 199 kansanedustajaamme maamme pettureina ja veisin heidät perustamani kansantuomioistuimen eteen tuomittaviksi tekemistään rikoksista.
Tilalle valittaisiin 100 uutta edustajaa kansanvaaleilla ilman puoluetunnuksia.
Kaikista tärkeistä asioista järjestettäisiin sitova kansanäänestys; nykyisin niitä ei sallita ja kansalaisaloitteillakin pyyhitään ahtereita.

Peruisin tämän tautisen elpymispaketin ja sanoisin EU:lle että emme maksa mitään teille centtiäkään. Tulkaa hakemaan mutta muistakaa että meillä on mahtava armeija jonka lyömiseen teistä ei ole.
Eroaisimme EU:sta ja eurosta. Palauttaisimme oman rahanlyöntikoneemme eli markan. Painaisimme sitä tarvittaessa lisää kuten nyt tekevät kansainväliset keskuspankit joilta nyt lainaamme heidän tekemäänsä rahaa.

Säästämäni 6 000 000 000 euroa käytettäisiin Isänmaamme tarpeisiin joiden ohjailusta päättäisi uusi eduskunta. Ajatelkaapas mitä noilla rahoilla saisimme?
6 000 miljoonaa euroa........

Ne "maahanmuuttaja"- äijät joiden maassaolo on kyseenalaista kerättäisiin kokoon ja lähetettäisiin meren saarelle Tanskan malliin. Siellä heidät tutkittaisiin ja lähetettäisiin takaisin omiin maihinsa huolehtimaan perheistään jotka olivat pelkurimaisesti hylänneet. Lähtörahaa myöntäisin jokaiselle satasen.
Perheet ja todistettavasti alle 16- vuotiaat saisivat jäädä.

Nämä tekisin ensimmäisenä. Parannus- ja täydennysehdotuksia voitte kirjoittaa tähän alle johon olen raivannut runsaasti tilaa ajatuksillenne.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos minä olisin Suomen diktaattori sinä et asuisi siellä.

      Ja jos koittaisit tulla niin maksaisin yhteiskunnan rahalla yksisuuntaisen lipun Kuuhun johon sut jätetään.

      Jotta et täysin kokisi oloasi yksinäiseksi voisit ottaa mukaan haluamasi määrän tasa-arvoisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      23
      6964
    2. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      160
      4692
    3. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      100
      3695
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      43
      3520
    5. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2473
    6. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      248
      1880
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1750
    8. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      323
      1696
    9. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      37
      1671
    10. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      183
      1396
    Aihe