Pörhön vastuunpakoilu!!!

Anonyymi

Siis on todella sikamaista miten Pörhön jälkiä siivoillaa Raahessa. Vanhempi äitini käy jatkuvaa taistelua sikamaisia myyntimiehiä vastaan kun möivät pörhötakuulla auton jonka koko moottori laukesi.
On esitetty kustannusten osittamista, vaihtoa toiseen vielä kalliimpaan autoon (toki nykyisen autonvaihto arvohan ei viasta johtuen ole hyvä...) yms. yms.

Käytettyjen autojen myyjät on tiedetysti maailman epär ehellisisin porukka ja Pörhö ei todellakaan ole mikään luottokauppa mutt tämä ylittää jo inhimillisyydenkin rajat.

HÄVETKÄÄ SAATANAT!
MEHÄN TAISTELLAAN TÄMÄ VAIKKA KORKEIMPAAN OIKEUTEEN KOKO SUVUN VOIMALLA:

20

3614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä ole itselläkään hyviä kokemuksia mutta onneksi omalla kohdalla jo menneen talven lumia

    • Anonyymi

      Ei toimi Pörhöllä(kään) hommat. Wetteri ylivoimaisesti pahin ryöstäjä huijari pulju.

      Mutta joo, kyllähän nämä käytettyjen autojen myyjät ja uusienkin toimet muistuttaa lesta firmojen vanhuksille myyviä kotiremontteja. Painutaan taloon sisälle vaikka sorkkaraudalla ja tehdään ilmainen "tarkastus". Sen jälkeen kerrotaan kauhu juttuja että koko talo sortuu jos ette teetä sitä ja tätä. prkl

      Heikomassa asemassa on valitettavasti pieni palkkaiset/eläkeläiset naiset jotka eivät tiedä kieltäytyä ja taistella noita firmoja vastaan. Pörhö just tuommoinen.

      Ei muuta kuin kuluttaja-asiamieheen yhteyttä ensimmäisenä ja vaikka oikeusaputoimistoon. Ennakkotapauksia on varmasti satoja.

      • Anonyymi

        On otettu jo yhteyttä kuluttajaliittoon sekä kululuttaja-asiamieheen.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kannattiko päästää äiti yksin autokaupoille.

      • Anonyymi

        On toki äiti ihminen mutta ei mun äiti. Naisystävä ostamassa ensimmäistä autoaan (ennen kuin oltiin tavattu)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On toki äiti ihminen mutta ei mun äiti. Naisystävä ostamassa ensimmäistä autoaan (ennen kuin oltiin tavattu)

        Ei kun joo. Tarkoititkin tämän ketjun aloittajaa. Noh samantapainen savotta itselläki menossa Oulun pörhön kanssa. prkl.


    • Anonyymi

      Nämä volkkarit ja Skoda kulkuneuvot on aivan susia ja surkeita mikään ei kestä jakopäät paukkuu, moottorit syö öljyä ja huohottaa, vaihteistot räjähtelee, taka akselit ratkeaa, maalit kupruilee, ohjaukset porsii ja jumittaa, jne...Myyntimiehet kehuu minkä kerkeää.

      • Anonyymi

        TÄYTTÄ ASIAA PYSYKÄÄ ERILLÄÄN NÄISTÄ VOLKKAREISTA JA PIRKKA VOLKKAREISTA (SKODA)
        ELÄMÄ MENEE HANKALAKSI NÄIDEN KANSSA. ITSE EREHDYIN SKODA KAUPOILLE OSTIN SKODAN JA OLEN MENETTÄNYT TERVEYTENIKIN SEN PASKA KASA SKODAN KANSSA! NYT OLEN MM YLIHERKKÄ MUOVILLE KUN SKODAN SISUSTASTA SAIN SELLAISET ANNOKSET MUOVI HÖYRYJÄ ETTÄ TERVEYS MENI!


    • Anonyymi

      Eli kun auton ostajaksi tulee sellainen joka ei ymmärrä että käytetyn auton myyjä on suurin huijari niin tottakai se koplataan heti ja niin paljon pystyvät.

      Häpeällistä toimintaahan tuo Pörhön toiminta on. Kertakaikkiaan.

    • Anonyymi

      Lestoilla on vissiin rahat loppu kun pitää kaikkia yrittää kusettaa... :-D

    • Anonyymi

      Täällä sama saaga jatkuu. Koko ajan vaan joku uusi myyntitykki soittaa ja esittää toinen toistaan mahtavampia ehdotuksia. Milloin tarjoavat rahoitusta jonka kuluja ei näemmä voi millään laittaa paperille?

      Tähän mennessä yhden pikku pösön koneremontin takia on jo tälläinen Pörhön porukka on pallottelemassa vastuuta.

      Jyrki Tiittanen (alkuperäinen myyjä, ei enää pörhön palveluksessa)
      Petri Lohi (Huoltopäällikkö)
      Jorma Elasvirta (myyntipäällikkö)
      Timo Hannuksela (kaupallinen johtaja)
      Veli Kallio nyt viimeisimpänä (Vaihtoautopäällikkö)

      Paljon vaatii porukkaa...

    • Anonyymi

      Pörhö onnistuu edelleen, ilmeisesti on kate tiukassa kun heitellään mitä tahansa arvioita.
      Antoivat arvion että moottori remontti maksaa 3500€ josta meille jäisi maksettavaa 2000€ "edullisella" pörhö rahoituksella.

      Kun asiaa vähän selvittelin niin selvisi että tehdaskunnostettu moottori Ranskasta maksaa 3216,93€ .

      Remontista ei edelleenkään enempää tietoa ole tullut eli varmaan vaihtaisivat vain kannen tiivisteen ja männän renkaat ja lasku perään.

      Pahimmassa tapauksessa tekevät vielä wanhan aikaisen eli heittävät sahajauhoja oljyn sekaan niin loppuu hetkeksi öljyn syöminen... VITTU MIKÄ HUIJARI PUTIIKKI!

    • Anonyymi

      Aha.olette lestoja kun koko suvun voimalla taistelette.

      • Anonyymi

        Me ollaan vähän sellainen erilainen "suku". Minä olen ainoa jolla on sama veri kuin äitilläni. Muut on tulleet perheen jäseniksi myöhemmin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Me ollaan vähän sellainen erilainen "suku". Minä olen ainoa jolla on sama veri kuin äitilläni. Muut on tulleet perheen jäseniksi myöhemmin.

        Meillä on Iso suku, saapasta toisen eteen..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meillä on Iso suku, saapasta toisen eteen..

        Iso suku ja siellä se tyhmyys asuu.


    • Anonyymi

      Hörhö ampuu lintuja ja piilottelee verotietoja

    • Anonyymi

      Todella törkeää toimintaa Pörhöltä :(

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      142
      1830
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      271
      936
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      828
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      78
      777
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      719
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      10
      682
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      661
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      646
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      620
    10. Mun veikkaus

      On se, että jos/kun tavataan ja aletaan juttelemaan, tajutaan, että ollaan jotain muuta kuin kuviteltiin. Ja kupla puhke
      Ikävä
      53
      612
    Aihe