Siis on todella sikamaista miten Pörhön jälkiä siivoillaa Raahessa. Vanhempi äitini käy jatkuvaa taistelua sikamaisia myyntimiehiä vastaan kun möivät pörhötakuulla auton jonka koko moottori laukesi.
On esitetty kustannusten osittamista, vaihtoa toiseen vielä kalliimpaan autoon (toki nykyisen autonvaihto arvohan ei viasta johtuen ole hyvä...) yms. yms.
Käytettyjen autojen myyjät on tiedetysti maailman epär ehellisisin porukka ja Pörhö ei todellakaan ole mikään luottokauppa mutt tämä ylittää jo inhimillisyydenkin rajat.
HÄVETKÄÄ SAATANAT!
MEHÄN TAISTELLAAN TÄMÄ VAIKKA KORKEIMPAAN OIKEUTEEN KOKO SUVUN VOIMALLA:
Pörhön vastuunpakoilu!!!
20
3879
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä ole itselläkään hyviä kokemuksia mutta onneksi omalla kohdalla jo menneen talven lumia
- Anonyymi
Ei toimi Pörhöllä(kään) hommat. Wetteri ylivoimaisesti pahin ryöstäjä huijari pulju.
Mutta joo, kyllähän nämä käytettyjen autojen myyjät ja uusienkin toimet muistuttaa lesta firmojen vanhuksille myyviä kotiremontteja. Painutaan taloon sisälle vaikka sorkkaraudalla ja tehdään ilmainen "tarkastus". Sen jälkeen kerrotaan kauhu juttuja että koko talo sortuu jos ette teetä sitä ja tätä. prkl
Heikomassa asemassa on valitettavasti pieni palkkaiset/eläkeläiset naiset jotka eivät tiedä kieltäytyä ja taistella noita firmoja vastaan. Pörhö just tuommoinen.
Ei muuta kuin kuluttaja-asiamieheen yhteyttä ensimmäisenä ja vaikka oikeusaputoimistoon. Ennakkotapauksia on varmasti satoja.- Anonyymi
On otettu jo yhteyttä kuluttajaliittoon sekä kululuttaja-asiamieheen.
- Anonyymi
Kurkkaappa tuo: eiköhän wetterikin menettänyt muutaman auton myymisen tuon keskustelun vuoksi....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/9342479/kemin-wetterin-toiminta - Anonyymi
Kannattiko päästää äiti yksin autokaupoille.
- Anonyymi
On toki äiti ihminen mutta ei mun äiti. Naisystävä ostamassa ensimmäistä autoaan (ennen kuin oltiin tavattu)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On toki äiti ihminen mutta ei mun äiti. Naisystävä ostamassa ensimmäistä autoaan (ennen kuin oltiin tavattu)
Ei kun joo. Tarkoititkin tämän ketjun aloittajaa. Noh samantapainen savotta itselläki menossa Oulun pörhön kanssa. prkl.
- Anonyymi
Nämä volkkarit ja Skoda kulkuneuvot on aivan susia ja surkeita mikään ei kestä jakopäät paukkuu, moottorit syö öljyä ja huohottaa, vaihteistot räjähtelee, taka akselit ratkeaa, maalit kupruilee, ohjaukset porsii ja jumittaa, jne...Myyntimiehet kehuu minkä kerkeää.
- Anonyymi
TÄYTTÄ ASIAA PYSYKÄÄ ERILLÄÄN NÄISTÄ VOLKKAREISTA JA PIRKKA VOLKKAREISTA (SKODA)
ELÄMÄ MENEE HANKALAKSI NÄIDEN KANSSA. ITSE EREHDYIN SKODA KAUPOILLE OSTIN SKODAN JA OLEN MENETTÄNYT TERVEYTENIKIN SEN PASKA KASA SKODAN KANSSA! NYT OLEN MM YLIHERKKÄ MUOVILLE KUN SKODAN SISUSTASTA SAIN SELLAISET ANNOKSET MUOVI HÖYRYJÄ ETTÄ TERVEYS MENI!
- Anonyymi
Eli kun auton ostajaksi tulee sellainen joka ei ymmärrä että käytetyn auton myyjä on suurin huijari niin tottakai se koplataan heti ja niin paljon pystyvät.
Häpeällistä toimintaahan tuo Pörhön toiminta on. Kertakaikkiaan. - Anonyymi
Lestoilla on vissiin rahat loppu kun pitää kaikkia yrittää kusettaa... :-D
- Anonyymi
Täällä sama saaga jatkuu. Koko ajan vaan joku uusi myyntitykki soittaa ja esittää toinen toistaan mahtavampia ehdotuksia. Milloin tarjoavat rahoitusta jonka kuluja ei näemmä voi millään laittaa paperille?
Tähän mennessä yhden pikku pösön koneremontin takia on jo tälläinen Pörhön porukka on pallottelemassa vastuuta.
Jyrki Tiittanen (alkuperäinen myyjä, ei enää pörhön palveluksessa)
Petri Lohi (Huoltopäällikkö)
Jorma Elasvirta (myyntipäällikkö)
Timo Hannuksela (kaupallinen johtaja)
Veli Kallio nyt viimeisimpänä (Vaihtoautopäällikkö)
Paljon vaatii porukkaa... - Anonyymi
Pörhö onnistuu edelleen, ilmeisesti on kate tiukassa kun heitellään mitä tahansa arvioita.
Antoivat arvion että moottori remontti maksaa 3500€ josta meille jäisi maksettavaa 2000€ "edullisella" pörhö rahoituksella.
Kun asiaa vähän selvittelin niin selvisi että tehdaskunnostettu moottori Ranskasta maksaa 3216,93€ .
Remontista ei edelleenkään enempää tietoa ole tullut eli varmaan vaihtaisivat vain kannen tiivisteen ja männän renkaat ja lasku perään.
Pahimmassa tapauksessa tekevät vielä wanhan aikaisen eli heittävät sahajauhoja oljyn sekaan niin loppuu hetkeksi öljyn syöminen... VITTU MIKÄ HUIJARI PUTIIKKI! - Anonyymi
Aha.olette lestoja kun koko suvun voimalla taistelette.
- Anonyymi
Me ollaan vähän sellainen erilainen "suku". Minä olen ainoa jolla on sama veri kuin äitilläni. Muut on tulleet perheen jäseniksi myöhemmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me ollaan vähän sellainen erilainen "suku". Minä olen ainoa jolla on sama veri kuin äitilläni. Muut on tulleet perheen jäseniksi myöhemmin.
Meillä on Iso suku, saapasta toisen eteen..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meillä on Iso suku, saapasta toisen eteen..
Iso suku ja siellä se tyhmyys asuu.
- Anonyymi
Hörhö ampuu lintuja ja piilottelee verotietoja
- Anonyymi
Todella törkeää toimintaa Pörhöltä :(
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset8410511Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen
"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1418794Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906067Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita
näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään604278Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut534227Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi804080Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503719Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi673179Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73117IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k672955