Koska aikaisempi keskustelu on venynyt valovuosien pituiseksi ajattelin, että sitä olisi helpompi jatkaa uudelta sivulta.
Ovatko kassaneiti ja kirjastotäti todella ilkuntaa?
He, jotka itse tunkevat sanan "nais" joka paikkaan tuskin voivat valittaa, että niissä painotetaan sukupuolta.
Itse sanon mieluummin ministeri kuin naisministeri ja myyjä ennemmin kuin kassaneiti. Punavihreät sen sijaan ovat tekemässä numeroa naiseudesta.
Kuka täällä oikeastaan on seksistisin...
Misogynia palstalla 2
0
193
Luetuimmat keskustelut
- 101894
- 92791
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki50624Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen31570Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.5521- 44492
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää42475Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle17436- 46432
- 45427