Uusi elpymispaketti jo tulossa....

Suomen lisävelka noin 10 miljardia....takaisin saamme 1.8 miljardia...."Hei, mehän tienataan taas tällä!!!"
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Auttaakohan tuo paketti sitten myös Annnnnnnikka Saaristoa laihduttamaan?

Äänestä
  • Auttaa?
    Rasvaimun kustannukset on tietääkseni hieman alle 1,8 mrd?

    Äänestä

Se on sitten velkojen tasaus menossa.

Äänestä

"tarkkarajainen" *tsihi*
"ainutkertainen" *khihihi*

Äänestä

Onko aika lähettää neuvottelijoiksi ojalan laskuopin hallitsevia ihmisiä eikä joukko-opia opiskelleita tyrkkyjä. Pakkaa tulemaan hyvin kalliiksi kun tyrkyttää itseään porukoihin.

Äänestä
  • Sanna Marin, lukion tokari:

    Matematiikka, lyhyt: C

    Kuka yllättyi?

    Äänestä

Jospa saamme taakajaossa tuhansia afrikkamiehiä niin tienataan.

Äänestä

vanhan ajan kansan edustajat pärjäsi ilman avustajia, mutta korkeasti koulutetut tarvitsevat ja palkka menot kasvoi,

Äänestä
  • Mutta onhan päätöksenteko ja lakien valmistelukin ollut nyt vähintään viisi kertaa laadukkaampaa 5 avustajan voimin?

    *Köööööh köh-köh!*

    Anteeksi. Varmaan toi siitepöly?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta onhan päätöksenteko ja lakien valmistelukin ollut nyt vähintään viisi kertaa laadukkaampaa 5 avustajan voimin?

    *Köööööh köh-köh!*

    Anteeksi. Varmaan toi siitepöly?

    niin varmaan, soteakin valmisteltu yli 10 vuotta eikä loppua näje,

    Äänestä

Marinin rosvokopla suunnittelee jo uutta keikkaa, vaikka juuri vakuuteltiin että edellinen jäisi ainutkertaiseksi.

Kepun kökkötraktori pakoautona.

Äänestä

Valtionvarainministeri pakenee kun miljardit nyt on jaettu. Kannattaisi varmaan vähän selvitellä kelle ne meni ?

Äänestä

Se joka kuluttaa eniten, rasittaa kukkaroa eniten.

Ministerien palkkaa ja etuja laskemalla saa jo hyvää alennusta aikaan.

Äänestä
  • eduskunnan toiminta menot ovat kasvaneet 2milj vuosi vauhtia,

    Äänestä

Kun suomalaisten miljardit on jaettu maailmalle, ja osaksemme jäävät velat ja paisuvat verot. Niin näitä päätöksiä tehneet eivät luonnollisesti ole niistä missään vastuussa.

Ovat muualla jo aivan muissa palkkioviroissa.

Saattavat ulista olevansa nyt yksityishenkilöitä ja haastavansa oikeuteen kunnianloukkauksesta, jos aiemmista tekemisistään huomautetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomen lisävelka noin 10 miljardia....takaisin saamme 1.8 miljardia...."Hei, mehän tienataan taas tällä!!!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu