Vaikutat ihan pystyyn kuolleelta?
Ei taida nainen enää sokeri sulaa suussa sinulla?
Anonyymi
5351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Nämä tämäntyyppiset aloitukset on sikäli huvittavia, että on selkeää, että sellaiset naisihmiset käy näihin nillittämään, jotka on itse haukkuneet jotain ihmistä ja sitten se oma varjonsa nähdäänkin joka puolella.
Mulle tulee taas mieleen mitäänsanomattomat ihmiset, jotka eivät saa hyvällä huomiota, niin jos sitten rähjäämällä ja junttimaisuudella. Hassua sikäli, että oma kritiikinsietokyky on heillä yleensä nolla. EIHÄN NYT MINUA ITTEENI SAA HAUKKUA. 🙄
No siihen ikäänkuin viittasinkin kirjoituksellani. Kun alkaa haukkua muita, niin se itseaiheutettu viholliskuva ollaan näkevinään jokapuolella.
Aloittaja on tässä se, joka alkaa haukkua muita. Yrität siirtää hänen huonon käytöksensä kasvottomien "naisten" päälle.
No en ole muuta väittänytkään. Kunhan nyt kirjoitin arvion siitä, että miksi toisilla tuntuu menevän tämmöiset niin kovin ihon alle kasvottomien palstalla. Vrt se, mitä teet itse, kuvittelet muidenkin tekevän.
No jaa. Tunnistan huomionkerjäyksen ja trollauksen, vaikken harrasta kumpaakaan itse. Joten voihan sitä tunnistaa kaikenlaista vastenmielistä ihan sivustakin.
En minäkään, nojaa harrasta kumpaakaan. Vaikuttaa siltä, että tulkitset aloittajan tekstiä oman mielesi mukaan. Ymmärrät sitten varmaankin sen, että miesap on tässätapauksessa se huomionkerjääjä jonkin epämääräisen satuttamispolitiikkansa kautta. Naisilla lie riittää mielikuvitusta horisontaalisemmalle tasolle jos niikseen tulee.
Tämän tyyppisiin älykääpiö kirjotuksiin osattava vastata yhtä tökerösti. Tai parempi vaihtoehto olla vastaamatta ettei lukeudu samantyyppiseen leiriin.
Niin no, sitä kannattaa tosiaan pohtia nimenonaan myös näihin leireihinsä leimautumisen kannalta.
Ei tässä nyt eilisen teeren poikia olla. Leirinuotiostakin on aikaa.
Mutta, että on tullut tulisteltua kumminkin vai?
Muutamat tulisukitukset on jäänyt nuotiolle.
Perusparannus toimii parhaiten niin, että vastuullisena metsävartijana toimii siten, että huolehtii hiiloksen sammumisesta.
Jäikö "herrasmieheltä" aamuhymy saamatta? Ota tästä 🖕tää on nyt muotia! 😆
No niin on, kansainvälisyys käsimerkissä helpottaa viestin ymmärtämistä.
Haha! Paras vastaus!
Hyvä...
just näin..
🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕
T:Elluhallo....
Mutta mies, tämä käsimerkkihän on selkeästi osoitettu sinulle, mr peitenimi... - sivusta
On se katkeraa, kun pakkoparitus epäonnistuu.
Miehen alter egolleko nyt puliset vai kenelle luulet näin tekeväsi?
No, mutta aloittaja, no, jos toinen on jo pystyyn kuollut heinäseiväs, niin meinaatko kuinka kauan aikaa tuijottaa tuota pystyyn kuollutta heinäseivästä? :D
No meneehän se elämä niinkin, että jää tuijottamaan sitä pystyyn kuollutta heinäseivästä, kunnes sankari-tuijottaja nuuhkahtaa itse sen heinäseipään juureen mätänemään. Eihän siinä mitään, ja siinä vaiheessa vain housuissa sulaa.
Löytyyhän näitä komeita mummonkairaajia ym. Ei naisen tarvitse alentaa tasoaan, miehet tekee sen kyllä ihan ansiokkaasti!
Rankka vuosi takana... Kyllä tästä vielä noustaan.
Sokeri maistuu palana silloin tällöin.
Mielummin nallekarkki. Tosi hyvää tuoreena.
Tarkkanäköisyytesi on kiitettävää...olet saannut aivan oikean vaikutelman.
Tulee mieleen pyromaani näistä provoaloituksista. Yritetään saada huomio negatiivisin tavoin, ja jäädään sivuun seuraamaan ihmisten reaktioita, tiedätkö, ei ole tervettä.
No mikä noilla juotikkailla olisi tervettä. Näkeehän sen jo normaalissakin elämässä.
Sulaa se. Pystyyn kuollut? Miksi näin?
Ei sula sokeri suussa, kun on diabetes. Millaisen ihmisen mielestä se on irvailun kohde? Ei taida olla kaikki muumit kotona aloittajalla!
Vanhahan mä jo olenkin, ruma ollut koko ikäni. Ei miehet kiinnostu enää näin vanhasta naisesta ja mua vanhemmat miehet on jo manan mailla. Ehkä seuraavassa elämässä onnistaa paremmin.
Joo, ei kiitos vaan mukavasta päivänavauksesta, ei susta ainakaan mitään hyvinvointivalmentajaa Sais.
Saman lämpöisen kakan se vanhakin lady pyöräyttää kuin nuori ja norja neito.
On hienoa katsoa kypsään ikään ehtineen naisen suoraa ryhdikästä olemusta
kun hän liikkuu kaupungilla.
Silloin tietää tavanneensa aidon ja elämänarvoja kunnioittavan ihmisen.
On ollut ilo ja kunnia saavuttaa erään jo eläkkeellä olevan naisen luottamus jopa seurusteluun saakka.
Omat seikkailut nuoruudesta aikuisuuteen on kuluneet huomattavasti itseä nuorempien kumppanien seurassa.
Niissä on tuntenut olevansa enemmän isän korvike ja aikuisuuteen opastaja kuin vain pelkkä puoliso.
Nuorenmielinen ja fyysisesti itsestään huolehtiva yli 60-vuotias nainen on parasta mitä mies voi kumppanikseen toivoa.
Toivottavasti sen muutkin miehet huomaavat ja lopettavat vuosirenkaiden laskemisen .
Taidat olla Karita Mattilan uusin?? ;)
En huoli kurpittuja kuikkia vaikka kuinka kauniisti kiekuisivat....
Luomukaunis on ainoa oikea joka aitoudellaan säväyttää syvälle sisimpääni saakka.
Juurikin näin
Kyllä se on nähty tellevisiosta ja lehtien palstoilta miten kiristämällä korjattu Karitakin on.
Sitä peilisi kertoo ap.
Taitaa joku naispuolinen henkilö kettuilla jollekin tuntemalleen naiselle. Ei kannattaisi kauheasti irvailla, voi osua pilkka omaan nilkkaan. Ja vanhenee se aloituksen kirjoittajakin, saapi sitten vuorostaan kuulla kuittailuja itseään nuoremmilta vaikka kuinka kuvittelisi olevansa ikäistään nuoremman olonen, kyllä ne nuoremmat ottaa sellaset luulot melko pian pois, täräyttävät totuuksia päin naamaan hänellekin.
Hmm, mielenkiintoinen ja vieläpä söpösti yksilöity ellei peräti vihjaileva tulkinta. Mistä päättelet, että kellään naisella olisi syytä kettuilla kenellekään, mikä motiivi, kutsuhuutoon vastaava metsäkö tms? Eli, mikä on syy toistuvasti tulkita negatekstit jonkin naisen kirjoittamaksi ja eikö ulkonäön solvaaminen ole tähän vähän pinnallinen ja mielikuvitukseton keino? Mieheltä aloitus on, kun tätä metodia kokonaisuudessaan miettii.
Olen samaa mieltä, naisen tekele.
Perustele ja laita koko mielikuvituksesi peliin, wingwomäni
Sellainen "hienovarainen" naisvihamielinen aloitus, katkeruutta pohjalla.
Kerrotaanko tuosta ap:sta kaikki täällä yleisellä palstalla. Tehty tehty.....
Mä oon siirtynyt Pulmu-sokeriin. Jo vuosia sitten. Se sulaa happamassakin suussa. Ihan ap:llekin vink, vink. Koittaa sinullekin vielä ihanat Pulmu-vuodet, kunnes On aika siirtyä tomusokeriin. Katkera kalkki ei ole kovin terveellistä, Pulmu saattaa siihenkin olla hyväksi.
- nimimerkki ”Neuvoja sivusta”
Niinpä, ottais neuvosta vaarin oikein
Yritätkö olla fiksu? Olet itse löllö siinä tuolilla, kun väsäilet näitä typeriä viestejä.
Sullaa kyllä soker suussa nii kuin rautanaulatki.
Pärställe en mitää voi mut ei se mua haittaa ku mukana pyssyy.
Hyvää kesän alkua.
Heh. Et tiedä, kuinka tsemppaan, että saat juuri tuon kuvan minusta. Taidan onnistua 🙌
Juu.olen pystyyn kuollut m -mies.Mikä auttaisi?sinun kosketus herättäisi eloon minut muumioituneen kuoren.
Eläkeläiset - Paratiisihumppa
Minäkin kuuntelen sitä hartaudella ja kunnioituksella.
Siinä laulelmassa on arvostukset kohdallaan vanhempiin Lady-naisiin nähden
Sillä on vanha akka
Vakka kanteensa valitsee, ei kukaan muu