Onko tämä kohta todellista meidän kouluissa

355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voisiko Sami Lahti tai muu asianomainen kertoa mitä kuvassa alhaalla lukee? Siihen nimittäin tulee päälle joku FB-laatikko. Mutta luterilaisuushan on ollut kouluissamme jo pitkään, jos tällä sitä haetaan.

Äänestä

Pääasia on kuitenkin etteivät päästä mitään lahkopastoreita tai -evankelistoja hihhuloimaan kouluihin.

Äänestä

pedari opettaja haettiin koulusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kohta kouluissa on samoin

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10226681260716486&set=a.1211374323317

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu