Nuoret eivät ole niin tyhmiä, että äänestäisivät PahviÄärioikeiston Hilloahoja

Anonyymi

Veroparatiisi-PahviÄärioikeiston Valemainoksia, levitellään palstalla "nuorten" nimissä. Häikäilemätöntä lasten ja nuorten hyväksikäyttöä, sehän populistiporvari-äärioikeistolta onnistuu, verovarojen kouriminen veroparatiisi-pörssiyrityksille, leivän vieminen lasten, nuorten ja yleensä ihmisten käsistä.

Yksikään Suomen nuorista, ei ole niin tyhmä, että uskoisi sanaakaan, Veroparatiisi-Äärioikeiston vihaa ja väkivaltaa levittävistä, valemainoksista EK-medioissa ja keskustelualustoilla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16968316/petospersliikekok-eilisten-vihaa-ja-vakivaltaa-yhteiskunnassa-ja-netissa-vaaliteemana

PetosPersliikeNyt-eilisten viha ja väkivalta yhteiskunnassa ja netissä, ovat niiiiin eilistä, ettei kukaan nuorista, tai muistakaan kansalaisista, halua niitä nähdä enää koskaan, yhtään missään. Liian monen nuoren henki, on menetetty PetosPersliikeKok-eilisten takia.

15

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nettiviha- ja väkivalta, itsemurhiin kehoittamiset ym, joita tällä ja monilla keskustelualustoilla, PetosPersliikeKok-eilisten, ammattitrollit ja äärioikealle radikalisoituneet muut tahot, näyttävät nyt kuntavaaliteemanaan levittävän, on syytä ottaa vakavasti, ne ovat rikoksia, kun kehotetaan mm. itsemurhiin.

      Eivät kai äärioikealle radikalisoituneet "nettipoliisit", ole jälleen asialla ?

      https://yle.fi/uutiset/3-11892227

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Paikallinen sopiminen" tarkoittaa AKTIIVILEIKKUREITA, ym kipeitä leikkauksia ja heikennyksiä, jokaiselle pieni- ja keskituloiselle suomalaiselle.

      Veroparatiisi-PetosPersliikeKok-Eilisten, ainut tavoite on moninkertaistaa ilmaisen halpatyövoiman tuonti veroparatiisiyrityksilleen. Eivät voisi vähempää välittää, mitä omalle Suomen kansallamme kuuluu.

      Tulee nälkä ja vilu, jos Veroparatiisi-hillokeisareiden kylmään kyytiin, joku vielä erehtyy. Onneksi nuoretkaan eivät Suomessa, ole niin typeriä ja yksinkertaisia.

      https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000004879316.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nuoret eivät halua päätyä kadulle kodittomiksi, eivätkä jenkkien hyökkäysliiton uhrattaviksi sodissa. Siinä jo hyviä syitä, karttaa PetosKokPerssinliike-Eilisen Veroparatiisiporvareita.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16911639/petosperskok-suunnittelevat-massiivista-maahanmuuton-lisaamista-ulkomaista-halpatyovoimaa

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Älähän vajakki jauha paskaa.

      "IL:n kyselytutkimuksen mukaan Halla-aho on nuorten aikuisten suosikki seuraavaksi pääministeriksi. Ilmiö noudattelee Euroopassa nähtävillä olevaa poliittista trendiä, arvioi tutkimusjohtaja Juhana Aunesluoma."

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201706302200239013

      • Anonyymi

        Persujen URPO-JUGEND on paljatettu ja rupla-supo ei toimi enää kunnolla?

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Boheemi

        Vapaamuurarit haluaa tuhota nimen Jeesus- mutta boheemit tulee ja voittaa Jeesuksen nimessä?


    • Anonyymi

      Puhutko vihervassareista,käsittääkseni puheista päätellen kyllä.

    • Anonyymi

      Nuoret ovat idealisteja. Kun ymmärtää oman rahan merkityksen päivittäisessä elämässä, vassarius katoaa mielestä nopeasti. Paitsi tietenkin silloin, kun ollaan loisimapuolella. Silloin ollaan kateellisia, ja toivotaan kaikille köyhyyttä.

    • Anonyymi

      Vihervasemmiston kommunistinen lasten hyväksikäyttö muunmuassa ilmastohuuhaassa on länsimaisen demokratian nykypäivän vastenmielisin poliittinen propakanda. Se oli yleistä toisen maailmansodan aikaan ja yhä edelleen lapsia käytetään politiikan pelinappuloina muunmuassa pohjois-koreassa, mutta että täällä ja nykypäivänä. Vastenmielistä ja oksettavaa!

    • Anonyymi

      Suomessa ei ole mitään "kommunismia" ollut koskaan, eikä tule olemaan. Koko vouhotus on jenkkien äärioikeistohörhöjen, maanpetosnatottajien Veroparatiisi-äärioikeisto-populistiporvareiden sekoilua.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17002650/vaalialueet-siivottava-aarioikeisto-hairikoista--tiedoksi-kaikkiin-vaalipiireihin-

      Tehkää ilmoituksia vaalitoimitsijoille, jos teitä uhkaillaan, kiristetään, käskytetään, painostetaan ym äänestyspaikoilla tai matkalla sinne. Äärioikeistouhka on vaalitoimitsijoiden tehtävä, poistaa äänestyspaikoilta ja äänestyspaikkojen pihoilta ym.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16695973/unicef-ruokkii-lapsia-aarioikeiston-ihannevaltiossa-britanniassa

      • Anonyymi

        Anteeksi nyt vain, mutta Ohisalohan myönsi hallituksen noudattavan intersektionaalista politiikkaa, mikä tarkoittaa marxilaisaisia oppeja suoraan myötäilevää taloudellis-sosiaalisten uhrihierarkia-luokkien kieroutuneen korostunutta ja vääristynyttä identiteettipolitiikkaa.

        Monet kyseisen aatteen kannattajat ovat avoimesti myös sosialistisia ja kommunistisia.


    • Anonyymi

      Ytmiläinen saa rytmihäiriön, jos äänestää persuätmejä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      144
      17302
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      44
      9963
    3. Vasemmistoaate on aatteista jaloin

      Kaikki saavat ja kukaan ei jää ilman. Kuka tuollaista voisi vastustaa?
      Maailman menoa
      29
      5733
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      37
      3156
    5. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2850
    6. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2772
    7. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      52
      2638
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      2533
    9. Alexander C. G. riisti demari-Veijolta arvonimen

      "Stubb myönsi 66 arvonimeä ja peruutti yhden arvonimen. Presidentti Tarja Halonen myönsi Baltzarille kulttuurineuvoksen
      Maailman menoa
      34
      1777
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      120
      1684
    Aihe