Nuoret eivät ole niin tyhmiä, että äänestäisivät PahviÄärioikeiston Hilloahoja

Anonyymi

Veroparatiisi-PahviÄärioikeiston Valemainoksia, levitellään palstalla "nuorten" nimissä. Häikäilemätöntä lasten ja nuorten hyväksikäyttöä, sehän populistiporvari-äärioikeistolta onnistuu, verovarojen kouriminen veroparatiisi-pörssiyrityksille, leivän vieminen lasten, nuorten ja yleensä ihmisten käsistä.

Yksikään Suomen nuorista, ei ole niin tyhmä, että uskoisi sanaakaan, Veroparatiisi-Äärioikeiston vihaa ja väkivaltaa levittävistä, valemainoksista EK-medioissa ja keskustelualustoilla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16968316/petospersliikekok-eilisten-vihaa-ja-vakivaltaa-yhteiskunnassa-ja-netissa-vaaliteemana

PetosPersliikeNyt-eilisten viha ja väkivalta yhteiskunnassa ja netissä, ovat niiiiin eilistä, ettei kukaan nuorista, tai muistakaan kansalaisista, halua niitä nähdä enää koskaan, yhtään missään. Liian monen nuoren henki, on menetetty PetosPersliikeKok-eilisten takia.

15

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nettiviha- ja väkivalta, itsemurhiin kehoittamiset ym, joita tällä ja monilla keskustelualustoilla, PetosPersliikeKok-eilisten, ammattitrollit ja äärioikealle radikalisoituneet muut tahot, näyttävät nyt kuntavaaliteemanaan levittävän, on syytä ottaa vakavasti, ne ovat rikoksia, kun kehotetaan mm. itsemurhiin.

      Eivät kai äärioikealle radikalisoituneet "nettipoliisit", ole jälleen asialla ?

      https://yle.fi/uutiset/3-11892227

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Paikallinen sopiminen" tarkoittaa AKTIIVILEIKKUREITA, ym kipeitä leikkauksia ja heikennyksiä, jokaiselle pieni- ja keskituloiselle suomalaiselle.

      Veroparatiisi-PetosPersliikeKok-Eilisten, ainut tavoite on moninkertaistaa ilmaisen halpatyövoiman tuonti veroparatiisiyrityksilleen. Eivät voisi vähempää välittää, mitä omalle Suomen kansallamme kuuluu.

      Tulee nälkä ja vilu, jos Veroparatiisi-hillokeisareiden kylmään kyytiin, joku vielä erehtyy. Onneksi nuoretkaan eivät Suomessa, ole niin typeriä ja yksinkertaisia.

      https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000004879316.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nuoret eivät halua päätyä kadulle kodittomiksi, eivätkä jenkkien hyökkäysliiton uhrattaviksi sodissa. Siinä jo hyviä syitä, karttaa PetosKokPerssinliike-Eilisen Veroparatiisiporvareita.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16911639/petosperskok-suunnittelevat-massiivista-maahanmuuton-lisaamista-ulkomaista-halpatyovoimaa

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Älähän vajakki jauha paskaa.

      "IL:n kyselytutkimuksen mukaan Halla-aho on nuorten aikuisten suosikki seuraavaksi pääministeriksi. Ilmiö noudattelee Euroopassa nähtävillä olevaa poliittista trendiä, arvioi tutkimusjohtaja Juhana Aunesluoma."

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201706302200239013

      • Anonyymi

        Persujen URPO-JUGEND on paljatettu ja rupla-supo ei toimi enää kunnolla?

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Boheemi

        Vapaamuurarit haluaa tuhota nimen Jeesus- mutta boheemit tulee ja voittaa Jeesuksen nimessä?


    • Anonyymi

      Puhutko vihervassareista,käsittääkseni puheista päätellen kyllä.

    • Anonyymi

      Nuoret ovat idealisteja. Kun ymmärtää oman rahan merkityksen päivittäisessä elämässä, vassarius katoaa mielestä nopeasti. Paitsi tietenkin silloin, kun ollaan loisimapuolella. Silloin ollaan kateellisia, ja toivotaan kaikille köyhyyttä.

    • Anonyymi

      Vihervasemmiston kommunistinen lasten hyväksikäyttö muunmuassa ilmastohuuhaassa on länsimaisen demokratian nykypäivän vastenmielisin poliittinen propakanda. Se oli yleistä toisen maailmansodan aikaan ja yhä edelleen lapsia käytetään politiikan pelinappuloina muunmuassa pohjois-koreassa, mutta että täällä ja nykypäivänä. Vastenmielistä ja oksettavaa!

    • Anonyymi

      Suomessa ei ole mitään "kommunismia" ollut koskaan, eikä tule olemaan. Koko vouhotus on jenkkien äärioikeistohörhöjen, maanpetosnatottajien Veroparatiisi-äärioikeisto-populistiporvareiden sekoilua.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17002650/vaalialueet-siivottava-aarioikeisto-hairikoista--tiedoksi-kaikkiin-vaalipiireihin-

      Tehkää ilmoituksia vaalitoimitsijoille, jos teitä uhkaillaan, kiristetään, käskytetään, painostetaan ym äänestyspaikoilla tai matkalla sinne. Äärioikeistouhka on vaalitoimitsijoiden tehtävä, poistaa äänestyspaikoilta ja äänestyspaikkojen pihoilta ym.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16695973/unicef-ruokkii-lapsia-aarioikeiston-ihannevaltiossa-britanniassa

      • Anonyymi

        Anteeksi nyt vain, mutta Ohisalohan myönsi hallituksen noudattavan intersektionaalista politiikkaa, mikä tarkoittaa marxilaisaisia oppeja suoraan myötäilevää taloudellis-sosiaalisten uhrihierarkia-luokkien kieroutuneen korostunutta ja vääristynyttä identiteettipolitiikkaa.

        Monet kyseisen aatteen kannattajat ovat avoimesti myös sosialistisia ja kommunistisia.


    • Anonyymi

      Ytmiläinen saa rytmihäiriön, jos äänestää persuätmejä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      122
      2378
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      41
      1965
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      30
      1907
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      49
      1897
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      102
      1887
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      58
      1189
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      117
      1095
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      953
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      900
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      857
    Aihe