Sanna Marin on ilmeisesti ahne, saita ja epärehellinen

Monen maan pääminiterinä Sanna Marin olisi jo erotetu aamiaiskähmintöjen vuoksi. Suomessa hän on saanut jatkaa ainakin toistaiseksi, mutta maine on mennyt. Ihmiset tietävät nyt, että Sanna Marin on ilmeisesto saita, ahne ja kaiken kukkuraksi vielä epärehellinen.
20267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Näyttää siltä, että ainakin Päivi Lipponen on tätä mieltä.

Äänestä
  • Päivi Lipponen ei maksattanut perheen ruokakuluja valtiolla eikä sitä ole tehnyt kukaan muukaan kuin Sanna Marin. Sanna Marin, joka ei osaa erottaa valtion rahoja omistaan, on täysin sopimaton henkilö pääministeriksi.

    Äänestä

  • Lipponen kateellinen Marinin kauneudesta ja siksi hyökkää? Päivi kun näyttää Puavolta nykyään niin varmaan sieppaa.

    Marin ahnehtii ja ottaa nyt sen mitä kaupan kassalla ei saanut. Potkut kaikille vaan.

    Äänestä

Kyllä oppositio on peloissaan ja katkera, kun pitää tuollaista naurettavaa peliä yrittää pelata. Sitten vielä lammasmaiset oppositiofanit määkii innoissaan ja luule, että nyt on vallankumous käsillä.

Tuollaisia idiootteja ei todellakaan saa päästää päättämään yhtään mistään, edes kunnissa. Sometuksella persutitkin luulevat voittavansa jotain. Herättävät vain myötähäpeää.

Äänestä

Onhan Perusuilla melkoinen mustamaalaus kamppis menossa ja noilla konsteilla vedotaan vain siihen tyhmimpään kansanosaan ja sen kosto on kovin kun huomaavat että kusetitte heitä tyhjillä lupauksillanne.

Äänestä
  • Kysymyksessä ei ole mustamaalaus. Marin kähmi itselleen perusteettomia etuja, ei siinä ole mitää puolustettavaa. Katri Kulmuni joutui eroamaan samantapaisen jutun vuoksi. Sanna Marininkin pitäisi erota. Jos valtion rahojen kähmimisestä ei seuraa mitään, kähmintä jatkuu ikuisesti.

    Äänestä

  • Älä yritä selittää, että vain persut arvostelevat Sanna Marinia. Persut kritisoivat Marinia, mutta niin tekevät muutkin puolueet. Jopa demareiden Päivi Lipponen on esittänyt erittäin voimakasta kritiikkiä Marinia vastaan.

    Äänestä

Ihmiset+ovat+jopa+uskomattoman+tyhmiä+ja+lankeavat+median+ja+opposition++manipuloimina++hehkuttamaan+pääministerin+10+€+aamiaisetua,+jolloin+häviää+ihmisiltä+kaikki+suhteellisuudentaju.+Samalla+pistetään+pää+pensaaseen+kuin+pupu+Jussi+ja++paljon+kokoluokkaa+suuremmat+kulumenot++tai+jopa+rikkeet+jäävät++pimentoon.++Otetaan+esimerkki++sähkön+siirtohintojen+noususta.Ylen+koostamista+Energiaviraston+tiedoista+ilmenee,+että+13:n+verkkoyhtiön+toteutunut+liikevaihto+kasvoi+nopeasti+sen+jälkeen,+kun+verkkoyhtiöiden+valvontamalli+muuttui+vuoden+2016+alusta.+Energiavirasto+teki+useita+muutoksia+valvontamalliin+ja+laskentamenetelmiin.+Merkittävin+yksittäinen+muutos+oli+verkkoyhtiöiden+valvonnassa+käytettävän+tuottoprosentin+nousu+noin+5:stä+7,4:ään.Kuulostaa+vaatimattomalta,+mutta+tuottoprosentin+muutoksella+oli+valtava+merkitys.+Tuottoa+kun+ammennetaan+prosenttiluvun+perusteella+sähköverkoista,+joiden+arvo+20+miljardia+euroa.++Jo+0,1+%+tuottoprosentin+korotus+olisi+200+miljoonaa.+Saikohan+joku+”voitelurahaa”+jossakin+ja+Sanna+sai+sentään++10+€+aamupalan.Marinin+hallitus+joutui+korjasutalkoisiin+ja+antoi+eduskunnalle+esityksen,+jonka+tarkoituksena+on hillitä+sähkönjakelun+hintojen+nousua+ja+leikata+jakeluyhtiöiden+tuottoja..Jakeluverkkojen+kohtuullinen+tuottoaste+sitoutuneelle+pääomalle+laskee+ensi+vuonna+4+prosenttiin+viime+vuoden+5,73+prosentista.–+Muutosten+jälkeen+jakeluverkot+voivat+kerätä+asiakkailtaan+jo+ensi+vuonna+350+miljoonaa+euroa+vähemmän+kuin+vuonna+2020.+Sallittu+tuottotaso+laskee+lakimuutoksen+myötä+40+prosenttia+kaikkien+aikojen+alimmalle+tasolle.+ Tuolla+350+miljoonalla+Marin+saisi++35+miljoonaa+aamupalaa+mutta+tyhmien+tai+tietämättömien+suomalaisten+mielestä+10+€+aamupalan+merkitys+on+niin+paljon+suurempi+ja+Marin+on+suuri+talousrikollinen+kun+ei+ole+ilmoittanut+saatua+hyötyä+veroilmoituksessaan.

Äänestä
  • 4600 000 000 eurolla aamupalaa syö koko etelä-eurooppa loppuikänsä, Sanna tarjoaa.

    Äänestä

Sanna on tyypillinen demari. Kaikki maksatetaan muilla.

Äänestä

Kun valta nousee päähän onko tulos aina sama kuin arvon ministerillä.

Äänestä

Ensin tutkitaan ja sitten vasta hutkitaan. Siis oikeusvaltiossa.

Äänestä
  • Tuota periaatetta ei totisesti ole vihervasemmisto soveltanut "vääriä" mielipiteitä ilmaisseisiin.

    Vihervasemmisto oli ensimmäisenä toistelemssa YLE:n Sipilästä keksimää Terrafame-salaliittoteoriaa. Tai vaikka se valekuollut irakilainen. Heti oli vihervasemmisto toistamassa mamujen satuja, jotka "yllätys yllätys" osoittautuivat valehteluksi.

    Äänestä

Todella vastenmielinen tyyppi. Teeskentelee olevansa asiallinen pääministeri, mutta todellisuudessa ärjyy alaisilleen ja pöllii valtiolta rahat jopa aamiaiskuluihinsa, vaikka palkka on melkein 17 000 euroa kuukaudessa.

Äänestä

Eli ihan samanlainen kuin kaikki muutkin poliitikot? Tai no on siellä yksi rehellinen täysjärkinen vielä joka ei ole luovuttamassa koko suomea ja kansalaisten rahoja pois…

Äänestä

Maine ja maku mennyt, miten voi luottaa isommissakaan asioissa, erottava välittömästi.

Äänestä

Höpö, höpö ja hau, hau! Nuo aterioiden hankinnat ovat tehneet henkilökunta vuoden 2018 ohjeen mukaan. Tottakai henkilökunta toimii saamiensa ohjeiden mukaan. 2018 Marin ei ollut pääministeri. Työnantajan velvollisuus on ilmoittaa palkka ja luontaisedut verottajalle ja toimittaa ennakonpidätys palkasta ja=tilittää verot.
En ymmärrä töstö asiasta vouhotusta.

Äänestä
  • Valtioneuvoston kanslia on lehtitietojen mukaan kustantanut kansalaisten piikkiin Sanna Marinin perheelle aterioita.

    Sanna Marin on valtioneuvoston kanslian päällikkö.

    Ei hyvältä näytä.

    Jos päällikön perhe saa isoja rahallisia etuja omalta osastoltaan, niin luulisi päälliköllä olevan jonkinlainen vastuu myös asiassa...

    Äänestä

Maikkarin mukaan Sanna on syönyt 850 eurolla kuussa veronmaksajien piikkiin. Ero tehtävistä on ainoa oikea ratkaisu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Monen maan pääminiterinä Sanna Marin olisi jo erotetu aamiaiskähmintöjen vuoksi. Suomessa hän on saanut jatkaa ainakin toistaiseksi, mutta maine on mennyt. Ihmiset tietävät nyt, että Sanna Marin on ilmeisesto saita, ahne ja kaiken kukkuraksi vielä epärehellinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu