Marinin esikunta

On terästäytynyt tänne kiistämään kaikki negatiiviset kommentit heidän suuresta kommunistijohtajastaan.
Vaalit lähestyy ja samoin Marinin tuleva vaalitappio lienee syynä. Toimettomia avustajia kyllä riittää.
1071
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sellaista ketjua ei ole, ettei siellä vihervassurisuvakit olisi lässyttämässä epätoivoisesti Marinin puolesta. Kyllä omillakin alkaa usko horjua narsistiseen diktaattoriin, joka ei ymmärrä mistään mitään.

Äänestä

Ole uskossasi väkevä, mutta älä tule tänne öyhöttämään.

Äänestä

Heti tultiin tähänkin ketjuun!

Äänestä

Miksi Sanna Marinin esikunta maalittaa Lipposen perhettä ?

Kuuluuko Lipponen niihin, jotka Marinin mukaan ovat unohtaneet, että SDP on vasemmistolainen puolue (=sosialistinen) ?

Äänestä

Jotkut repii irti kaiken mitä hyvinvointivaltiosta irti lähtee, vaikkei edes itse tarvitsisi.

Pääministerittärellä olisi hyvin rahaa maksaa perheensä aamiaiset mutta ahneus...

Tuollaisten ihmisten takia hyvinvointivaltio rappeutuu.

Äänestä

Heh heh, kova on vaalipaniikki näillä Marinin maalittajilla. Valtion tarjoama aamupala on nyt valtava "skandaali". :D

Äänestä
  • On se aikamoinen skandaali, että suomalaiseen hallintoon alkaa demaripomoille pesiytymään feodaaliruhtinaiden käytäntöjä.

    Äänestä

Jos se yleensä on virhe, niin virheen tekijä on se, joka järjestää ja tarjoaa tällaisen edun. Ei se ole sen vika joka sen vastaanottaa. Kyllä yhdelle pääministerille voidaan tuollainen etu myöntää. Ja riippumatta siitä mitä puoluetta hän edustaa. Kiinnostaa, ketkä kaikkii ovat vastanottaneet tämän edun. Onko siellä myös keskustalaisia ja kokoomuksen edustajia. Rumemmalta minusta näyttää tällainen yhden ihmisen erittäin ruma jahtaaminen. Kuka se olikaan pääministeri Marinia ennen. Minun puolestani saa ateriaetu olla, on se virka suunnilleen ympärivuorokautinen. Ei valtakunta siitä mene konkurssiin. Lisäksi eihän Marin ole kommunisti vaan sosiaalidemokraatti. Lisäksi tuollainen etu kuuluu viran hoitajalle, vaikka hän olisi vaikka kommunisti. Sama kohtelu kaikille kansalaisille. Niin ja tämä etu kuuluu pääministerille riippumatta hänen puoluekannastaan. Tuo kirjoittaja tässä asiassa menettelee itse paljon törkeämmin.

Äänestä
  • Näinhän se on, mutta ei tämä porukka järjellä ajattele. Kitinä ja valitus on päämäärä itsessään. On ihan sama mitä Marin tekee tai jättää tekemättä, kitinä pysyy vakiona.

    Äänestä

Suuri johtaja kömmähti ahneuteensa ja just vaalien kalkkiviivalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On terästäytynyt tänne kiistämään kaikki negatiiviset kommentit heidän suuresta kommunistijohtajastaan.
Vaalit lähestyy ja samoin Marinin tuleva vaalitappio lienee syynä. Toimettomia avustajia kyllä riittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu