ja tekeytyen ikään kuin tietämättömäksi siitä, että YLI-hinnoittelu ja LAMA ajaa porukat kihinämedinoista (ylihintakeskustoista) muualle :
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/muuttoliikkeessa-nahtiin-erikoinen-ilmio-vastaavaa-ei-tapahtunut-edes-2000-luvun-alun-nurmijarvi-ilmion-aikaan/d436fd6b-88d7-43da-a8a3-c4a6e3cc542e
Omakotitaloja ja rivareita voidaan toki ostaa muualta, kun niitä saa muutamalla tonnilla jopa, satojen tuhansien sijaan mutta asia on päivänselvä: kuka tervejärkinen jää työttömänä (tai pieneläkeläisenä varsinkin) roikkumaan porrvarin rahastushelvettiin !
Muuttoliikkeessä erikoisin ilmiö sitten Nurmijärvi-jallituksen, väittää porrvari korvat heiluen
1
66
Vastaukset
- Anonyymi
Herrliinin sanomat (hs); "säästöpankkiryhmän mukaan asuntojen hinnat voivat laskea tilapäisesti"
Nyt on kovan luokan jallittajat taas asialla, lukekaa hesarista itse tuo tajunnanmuokkausjuttu mutta muistakaa yksi asia:
VELALLA hinnat on saatu tappiin ja olette jo YLI-velkaisia, eli homma ei ole tilapäinen vaan pysyvä. Kaikki riippuu tietysti jo tukia nostaneista pankeista, rahoittavatko ne persauksia ja kuittaavat keskuspankkitukiaisilla luottotappioita, kuten viimevuosina.
Täytyy sanoa, että on varsinainen satusetä ollut laatimassa herrliinin kirjoitusta, kun se kertoo mm. näin;
-- "kovimmat hinnannousut ovat tapahtuneet pienillä alueilla paikkakuntien sisällä. Näissä "mikrosijainneissa" on tapahtunut ylikuumenemista. Asunnoista maksetaan pyyntihintaa enemmän ja ostaja voi löytyä jo ennen ensimmäistäkään näyttöä"
SATUSETIÄ ASIALLA, olkaa varovaisia. Laitan tähän yhden esimerkin yhdestä "mikrosijainnista", koska kusettajat eivät siihen valehdellessaan voineetkaan vaivautua:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16965008/tiesitko-miksi-sipilan-asuntokaupasta-nosteta-otsikoita-entiseen-malliin-
Että näin: Vaikenemalla ja valehtelemalla pyöritämme sopulin tajunnanmuokkausta, aina tilanteen mukaan, ryöstääksemme passkahousujen rahat !
T. haans.sea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925278
- 564121
- 252229
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282068Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161805- 151464
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281270Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201066- 211000
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43991