Piikillä josta ei tiedetä oikeestaan mitään!HUH HUH!
Jo puolet suomalaisista piikitetty!
Anonyymi
109591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 109
Vanhimmat
Valtava probakanda meneillään medioissa!Suomi ostaa miljoonia piikkejä eikä ihmiseltä ees kysytä mitään,näin tämä ihmishistorian suurin kokeilu menee peloittelulla eteenpäin!
Edes bolshevikkien maailman suurin hologausti kalpenee tämän ihmiskokeen edessä!
En todellakaan ota enää yhtään piikkiä tämän rokotekampanjan jälkeen,luotto on mennyt täydellisesti ja te saatte pian eristäytyä niihin omiin tekemiinne keskitysleireihinne!
Saat tehdä mitä huvitaaa. Me saamme mitä meitä huvittaa. Kun sinulla ei ole rokotustodistusta, jäät paitsi yhteiskunnasta, kunnes riski on riittävän alhainen.
Voi+voi+säälittäviä+ressukoita.+Rokotekammoisilla+on+nyt+valtava+paniikki+ja+hysteria+päällä,+kun+uutisissa+on+selkeästi+kerrottu+että+yli+90%+suomalaisista+suhtautuu+myönteisesti+rokottamiseen+ja+aikoo+ottaa+koronarokotteen.+Tollojen+vouhottamisesta+huolimatta.
https://yle.fi/uutiset/3-11951854
Ja+piikkikammoisille+vouhoille+tiedoksi+-+rokote+on+edelleenkin+vapaaehtoinen.+Kukaan+ei+tule+teitä+väkisin+rokottamaan,+joten+olkaa+ilman+jos+haluatte.+Se+on+oma+valinta,+samoin+kuin+rokotteen+ottaminen+on+oma+valinta.
Bolshevikeistä monet pahimmista olivat juutalaisia. Niin Hitlerkin kirosi " Perkeleen juutalaiset bolshevikit". Mutta niin Hitlerin kuin bolshevikienkin aika on jo ohi. Juutalaiset nyt vuorostaan palestiinalaisia puolustuskyvyttömiä saarrettuja. Ei ole Israel tietääkseni palauttanut vieläkään Suomelle sitä avustuslaivaa, jonka takavarikoivat Gazasta tai jo oikeastaan ennen sen pääsyä sinne. Suomalais-ruotsalainen humanitaarinen apu ei saanut päästä perille, mutta onko nyt EU vaatinut sen palauttamista. No ei ole. Ei EU auta, koska USA ei tykkäisi siitä, että me alettaisiin Israelilta vaatimaan ihmisoikeuksien kunnioitusta. Ruotsi sentään on merkityksellinen. Tunnusti Palestiinan valtion ajat sitten.Muut nynnyt eivät uskalla tehdä niin.
Avaus on sikäli hieman virheellinen, että rokotettuja on siis puolet aikuisväestöstä, kun koko väestöstä rokotettuja on noin 43 prosenttia. Ja sikäli enemmän kuin hieman virheellinen, että kyllä siitä rokotteesta tiedetään jo paljon. Mutta avaaja ei tosiaan tiedä mitään, mistään.
Heh! Sinun riskisi sen kuin kasvaa. Se myrkky on pistetty soluihisi jäädäkseen. Se pysyy siellä eikä sitä koskaan sieltä pois saa. Se tekee siellä ajan kanssa tehtäviään etkä tule oikein pärjäämään ilman uusia piikkejä. Ennustukseni on, että elokuussa sekä tehohoidon tarve, että koronakuolemat lähtevät rajuun nousuun. Silloin yli kaksi miljoonaa kansalaista on saanut tehosteen. Jo nyt muutamat päivittäiset koronakuolemat ovat koituneet ihmisille, jotka ovat jo saaneet vähintään yhden rokotteen, osa molemmat. Tämä jää epäselväksi onko rokotteen aiheuttama kuolema kirjattu aina koronaan liittyväksi kuolemaksi. No, ehkä kuitenkin on parempi kuolla kuin jäädä kitumaan vanhana saaminen vaivoineen. Ajatelkaa kuitenkin itseänne enemmän te nuoret, joilla on omat lapsikullat huollettavina! Teidän on kannettava heistä vastuu ettekä löyhin perustein saa siksi riskeerata terveyttänne ja elämäänne. Suojellaan myös itseänne lastenne vuoksi!
Ja tässä lähde edellisille väitteille muka myrkkypiikistä
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
Oho! Iltalehti tehnyt oikein jutun, että ne ovat Kiina ja Venäjä, jotka kertovat että Phizerin rokote on vaarallinen. Voi Jeesus, kuinka typerys voi ainoastaan tuonkin niellä. Menkää ihan Phizerin omille sivuille ja lukekaa sieltä tiedot rokotteesta. Sieltä aukeaa myös sivut sen jo todetuista haitoista. Kannattaa olla kiinnostunut, eikä noteerata tuollaista propagandaa kaiken aikaa. Mediassa on meneillään kattava mainoskampanja. Ei siellä kerrota haitoista, riskeistä ja vaaroista. Iltalehti jos on sun totuutesi,niin Hyvää Yötä jo!
Ihmishenkiä pelastavan rokotteen jatkuva kutsuminen myrkkypiikiksi on juuri niin tyylipuhdasta propagandaa ja disinformaatiota, että ainoaksi kysymykseksi jää oletko venäläisten palkkaama valheiden levittäjä, vaiko vain hyödyllinen idiootti joka tekee samaa myyräntyötä ilmaiseksi.
En ole Sputnikia puolustellut enkä liioin kiinalalaistakaan rokotetta. Juuri tuo Kiinan ja Venäjän vetäminen mukaan keskusteluun, kun puhutaan yleensä koronarokotteen vaaroista ontuu pahan kerran. Haluat ymmärrettävän,että rokotekriittisyys on Venäjän ja Kiinan pussiin pelaamista. Sinulla taitaa olla aikamoinen fobia näitä maita kohtaan ja yrität kääntää rokotekriittisyyden negatiiviseksi ja haitalliseksi asiaksi. Minä olen todella huolestunut näistä ihmisparoista jotka hyväuskoisuuttaan menettävät terveytensä piikittämällä itseensä ainetta, jonka haittavaikutuksia ei tarpeeksi ole tutkittu ja nyt ihmisiä käyttäen tutkitaan. Se on sinusta eettisesti oikein etkä välitä näistä ihmisistä, jotka kärsivät ja pilaavat kenties elämänsä lopuksi ikäänsä kuten narkolepsiaankin sairastuneet. Näitä narkolepsiatapauksia oli tosin paljon vähemmän kuin mitä on nyt raportoitu vakavia haittoja. Varoitan ihmisiä, kun kerran hallitus ja mediamme ovat täysin välinpitämättömiä. Ei tämä asia liity millään tavalla Kiinaan tai Venäjään. Samassa maailmassa tosin kaikki elämme, ja toivottavasti terveinä.
Parempi olisikin, jos globalistien tautien levittämisiltä haluaa terveenä ja hengissä olla.
No jos sinultakin kaksi tuttavaa kuolisi heti piikin otettua niin mites ois,olisitko sen ottamassa heti niitten jälkeen? Jatka vaan lammaslaumasi menoa ja silmät kiinni niin hyvin menee. Ei tartte sitten itkeä parin vuoden kuluttua kun istut paskat housussa lääkärin vastaanotolla ja saat tiedon jostain piikkiin johtaneesta sairaudestasi.
Vuosia sitten menin flunssani kanssa lääkäriin ja lääkäri antoi flunssapiikin ilman että kertoi minulle mitä persuksiin lyötiin. Siitä tuli vakava migreeni jonka kanssa olen usein käynnyt ensiapuasemalla saamassa apua . En ikinä halua piikkejä riesaksi.
Ei tosiaan minultakaan mitään kysytty, ihan itse ilmoittauduin rokotukseen, ja hyvin meni. Ota mallia urpo.
Kokakohan tässä oikein pelotteleea? Rokotehysteerikkopellet kuten sinä!
Vastuulliset+kansalaiset+70%+ottaa+rokotuksen,+se+riittää+laumasuojaan,+ja+hoitavat+homman+kotiin+vellihousujenkin+puolesta.
Ai voi hui kauhee hirvee! Pelkkään piikkiä, pelkään pelkään pelkään niin hysteerisesti että tulee kakka housuun!Ja päähänkin sattuu kun yritän ajatella. Onko joku rokotettu tartuttanut minuun sitä piikkiproteiinia, kun päähän sattuu? Vaikka olen koko ajan käyttänyt foliokypärää. Öyh Äyh Vöyh!
Se on kuule metallia.
Ihmeellisiä lampaita.
Olen sanaton. Mut jos kerran ne samat ovat nyt ylimielisiä, päällekäyviä,
vihamielisiä,
pitäkööt seuraukset hyvänään.
Jotenkin vaikea kuvitella, että sivistysmaassa ihmiset kävelee näin.
Kait tuo tyttöhallituski on saanut maistaa omaa lääkettään??
Joo eivät kävele pelkästään maski naamalla vaan myös laput silmillä. Lampaina kävellään letkassa teuraaksi. Ei tämä maailma nyt niin kammottava ole, että sille pitää nyt hyvästit jättää, kun vähän telkkarissa pelotellaan.🙄🌞
No hieman tuo Anna Maja Henriksson takelteli puheissaan siihen malliin, että oli varmasti saanut rokotteen. Ei aivan ollut terävimmillään eilisessä vaalitentissä.
Sinähän se vaikutat olevan rokotemainostaja trolli. Myrkkyä on turha mainostaa.
Ihmiset, jotka pelkäävät omaa elämäänsä, hakevat tekosyitä vaikka mikrosiruista. Eipähän tarvitse murehtia omia ongelmia.
Ihmeen negatiivisia ihmisiä. Jos ne mikrosirut ovat niin loistavia, heti vaan bisnestä ja yhteys valmistajaan. Niistä tulee isot rahat!
Petokseen voi suhtautua monella eri tavalla:
- näkee, ei välitä,
- näkee ja kauhistuu,
- ei halua uskoa todeksi,
- kiistää
- pistää bensaa liekkeihin
En nukkuis kuule yhtään yötä rauhallisesti ton molekyylipiikin jälkeen,ku koko immuunijärjestelmä on sen jälkeen mitä on ,se pian nähdään!
Eikä kukaan osaa auttaa niitä.
Paikallinen lääkäri pakenee ja hoitaja sanoo ”ota buranaa”
Pelko on toki ikävä asia. Kerro vähän lisää niistä ikävistä molekyyleistä.
No ai kauhee ja voi hui.
Otin rokotteen ajat sitten ja nukun erinomaisesti. Vointikin on mitä mainioin.
Mistä ihmeen mikrosiruista höpiset?? Vaikutat hieman hörhöltä. Täällä puhutaan rokotteiden ja niillä tehtävien ihmiskokeiden riskeistä. Sun pitää tehdä ihan cma avaus aiheesta. Tässä ketjussa ei puhuta mistään mikrosiruista.
Jokainen korruptoitunut lääkäri on varmaan ylpeä omasta osastaan,
omasta ringistään.
Mitä ne sitten tappelee jos rokotetut delaa ... kuin kärpäset?
Kaikki ne vuodet... huh huh
Tulee hurjat parivuotta
Kyllä tää pelottelu saa valtavat mittasuhteet ku joka ikinen päivä kerrotaan kauhujuttuja ku kaks mummelia kuoli infulenssaan!
Toisaalta ymmärrän niitä jotka on jo piikin ottaneet,sillä paluuta entiseen ei ole jotenka lohduttakaa lohduttakaa kaikkia ottamaan saman eutanasian!
En haluaisi kuolla jonkun kinkin tai saksalaisen lekurin kehittämään
vihamieliseen tuskapiikkiin.
Vanhemmat tekivät jo rikoksen, rokottaessaan lapsensa jotka
sairastuivat niistä. Elämä kipua täynnä.
Olisipa edes kuolema levollinen ja kaunis.
Ole rauhassa. Suomen yleisin rokote on Helsinkin yliopistossa opiskelleen työn tulosta.
Hyväuskoiset on ensin aivopesty uskomaan, että juuri tämä meidän yhteikuntamallimme on se paras. Ja sitten ei tarvitse muuta kuin vain kertoa heille, että nyt on viisainta ottaa myrkkypiikki. Sanotaan että se on vapaaehtoinen. Näin voidaan piikin ottajalle sysätä itselleen vastuu sen haitoista ja vammoista. Toisaalta sosiaalinen paine on monille niin kova ottaa se, että kokevat sen olevan pakollinen.
Ja tässä lähde tuolle myrkkypiikille
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
Lopulta kai vain Persut jäävät henkiin, ja hyvä niin. Sitten alamme rakentaa uutta ja harmonista maailman parasta maata Suomea. Otamme naapurista vielä viipurilaisetkin mukaan, jotka ovat aina ihailleet tätä maata täällä rajan takana. "Kuinka he ovat sotien jälkeen rakentaneet tuollaisen maan? Ja täällä kaikki rapistuu". Ei hätää veljet! Suomipoika kyllä auttaa teitäkin, kun saadaan omat asiat ensin kuntoon. Siellä ollaankin jo rajan takana katseltu huolissaan, että näinkö suomalaiset antavat kaiken hyvän pois vilunkien Etelä-Euroopan valtioiden pelastamiseksi 🙄🤔. Onko niillä kohta enää varaa tulla edes Viipuriin vaateostoksille? Ja tyhjeneekö pian koko Lappeenrantakin?
Tiesitkö ettei 2 4 alustalle tartu videot rokotevammoista?
2 4 on liukas, ei tartu edes EU viralliset sivut, rokotehaittailmoitukset.
Vastaa siinä sitten
Miten ihmisten muisti voi olla näin lyhyt? Eihän tästä ole montaakaan vuotta edellisestä rokotuksesta ja siitä johtuvia narkolepsia tapauksia. Tästäkin "rokotteesta" on jo ilmennyt autoimmuunisairauksia.
Euroopassa jo tuhansia kalla kalleja,niitä ei vaan enää tilastoida tai ne laitetaan koronan piikkiin!
Vieläkö sinulla on se narkolepsia? Voi raasua!
Vainoharhaisuutta luulisi latistavan kuvat ja videot esim. Brasiliasta tai Intiasta, jossa koronaan kuolleita on niin paljon, ettei ole enää paikkoja, mihin haudata.
Itse olen intiaan ollut yhteydessä, toi mitä kerrot on enemmän kuin täyttä paskaa.
Ymmärrettävää, että ihmiset eivät tajua todennäköisyyksien mittasuhteita. Kouluttaattomille tyhmille voi jo sana molekyyli tuoda kylmiä väreitä.
Älä nyt kulta pieni usko ihan kaikkea , mitä TV-kuvissa näet! TV on propagandan levityksen tehokkain väline. Propaganda taas on vaikuttamista ihmisten mielialoihin ja päätöksiin. Voit aina miettiä, miksi jokin asia pidetään esillä tai miksi jostakin taas ei puhuta lainkaan. Telkkari muokkaa ihmisten käsityksiä maailman asioista tehokkaasti. Asioiden esittämisellä on useimmiten jokin tarkoitus tai päämäärä.
Älä huoli, meille on kyllä erittäin selvää miksi rokotevastaisuutta yritetään levittää täällä jatkuvasti, säälittävän epätoivoisia propagandavalheita kierrättämällä, aina uudestaan ja uudestaan.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
Vastaappa
Paljonko EU alueella on tehty haittavaikutusilmoituksia?
Moniko ilmoitus koskee kuolemaa?
Löytyykö Iltalehdestä?
Tavallisesti Intiassa kuolee noin 27.000 ihmistä päivässä..k oronan aikana vain 3000 lisää,elikkä ei sen enempää kuin flunssa aikana. Intiassa 1.3 biljoonaa ihmistä joten pieneksi jää prosentit.
Ei Iltalehdestä mutta täältä löytyy:
https://healthimpactnews.com/2021/worldwide-genocide-continues-13867-dead-and-1354336-injuries-in-european-database-of-adverse-drug-reactions-for-covid-19-shots/
Tietämättömyys on tietoa täynnä olevassa maailmassa oma häpeä.
Ottakaa te lohduttajat vaan se toineki piikki,se kruunaa hautajaiset!!
Miksi nämä kuvat ja jutut kauheasta koronatilanteesta tulee aina jostain hyvin suuresta maasta?
Siksi koska juttujen todenperäisyyttä on vaikea tarkistaa.
Jos kysyt joltain tutulta Intiasta, on vastaus.
"ei meillä päin, mutta tämä on suuri maa..."
Miten on mahdollista, että Suomessa on todettu Koronaviruksen Intian variaatiota niin paljon?
Ensin Kokkolassa, sitten Riihimäellä ja Hämeenlinnassa.
Nyt tänään kerrottiin uutisissa, että Kannuksessa riehuu Koronan Intianvariaatio.
Miten sitä olisi täällä Suomessa, jos Intiassa ei muka ole ollenkaan.
Jo alle 10-vuotiaita on kova kiire rokottaa.
Hyvä Suomi! Laumaimmuniteetti lähestyy vaikka taikauskoiset hidastavat.
Laumakuolema ennemmin lähestyy, vaikka me taikuuden vastustajat yritimme varoittaa lähimmäisiämme. Huono Suomi!
Voiskos joku ajatella että jos se piikki olis niin loistava niin miksi sitten niitten piikkien valmistaja porukalla puolet eivät itse ota piikkiä?? Mistä hidas starttaaminen?
Miksi piikkien valmistajien ei tartte ottaa vastuuta?
Miksi pulloissa sanotaan "for emergency use only"....
Miksi pulloissa ei sanota" ota omalla vastuulla "...... sehän jo tarkoittais että jotain mätää on.
Ja ' viisaat' perivät maan. Joutuvat kantamaan vastuuta, joutuvat ottamaan asioista selvää itse eivätkä lue kaikkea viisauttaan 24suomi -palstalta.
Voi, voi, olis kiva nähdä se aika, mutta kun minut on rokotettu, niin kuolema korjaa ennen sitä. Sitäpaitsi minua on rokotettu kko elämäni erilaisia tauteja vastaan ja tehosterokotuksiakin olen saanut. Ja mulle on tullut polvivamma. Kai se tuli jostain rokotteesta.
Ottaisin siis UH AH - Peräruiskeena. Joku iso HUNKS vois työntää sen perseeseeni ja jättää ruiskunkin sinne
siis
Ketjun kommentit kuvastavat hyvin sitä pohjatonta tyhmyyttä mistä rokotevastaisuus kumpuaa. Suomen kielikin on monella pahasti hakusessa, tai ehkä venäläiset trollit eivät vaan osaa kovin hyvin suomea. Säälittävää typeryyyttä yhtä kaikki.
Mietipä vähän omaa typeryyttäsi.
Suomessa on ollut useita Koronan Intianvariaatioita.
Ensin Kokkolassa, sitten Riihimäellä ja Hämeenlinnassa. Tänään uutisissa kerrottiin, että Kannuksessa on ilmaantunut paljon Koronan Intianvariaatiotartuntoja.
Miten niitä voisi olla täällä Suomessa, jos Intiassa ei olisi ollenkaan.
Sanos muuta.
Mitä huumeita antoi
Taidan perustaa ruumisarkkuliikkeen,syksyllä on menekkiä
T:
h
i
i
h
t
ä
j
ä 47 härmästä
Ruumisarkuille on aina tasaista kysyntää, koska kaikki kuolevat joskus ja Suomessa kuolee vuosittain noin 50000 ihmistä joka tapauksessa. Mutta väite että syksyllä olisi tulossa jokin miljoonien suomalaisten joukkokuolema myrkkypiikkiin on täyttä tuubaa, jollaiseen uskovat vain täydelliset idiootit - tai venäläisten palkkaamat trollit, jotka levittävät tarkoituksella rokotevastaista disinformaatiota. Ainoa kysymys onkin, että kumpi sinä olet.
Gates+puhui+15-20+%+rokotetuista.
Voi voi, mahtaa vainharhaisen salaliittohörhön elämä olla vaikeaa.
”venäläisten palkkaamat trollit”
kuulostaa varmaan lohduttavammalta kuin
että omat kusetti ja kunnolla
Jos tuo venäläiste palkkaama trolli sanonta helpottaa oloasi kun pelkäät tehneesi väärän ratkaisun, niin hyväksyttäköön se jos olosi siitä helpottuu.
Voit myös ajatella, että et ole yksin teitä tyhmiä lampaita on miljoonia.
Korona on raaka älykkyystesti.
Mieti enemmin kun juot alkoholia, että se on hermomyrkkyä. Ja minkähän sirun olet jo saanut tatuointineuloista ja mitä paskaa sisääsi. Puhumattakaan botoksista ja silikoneista.
Antaa nyt jokaisen ruutata itteensä vaan ihan mitä haluaa. Tai olla ruuttaamatta. Se jokaisen oma asia on. Kiitos
Varmaan teistä rokotevastaisuutta mitä mielikuvituksellisimilla väitteillä julistavista trolleista tuntuu turhauttavalta, kun uskottavuutenne suomalaisten keskuudessa on suunnilleen nollatasoinen. Ja lähes jokainen on kyllä tietoinen motiiveistanne ja taustavoimistanne.
No ehkä ne rahat, joita saatte venäläisiltä touhuistanne edes vähän lievittää turhautumistanne.
Tuonko peruskoulu opetti?
Ehkä älykkyystesti toimii, parenpi maailma?
Joku sanoi, että rokotteet tehoavat, ja korona katoaa....
Toiveesi on mahdoton.
Tutkijat ovat valehdelleet asiasta.
Britanniassa on parasta aikaa ENEMMÄN koronaa, kuin samaan aikaan viime keväänä.
Eli korona ei tosiaankaan ole katoamassa rokotteilla mihinkään!
Rokote on tehoton. Jopa Intiassa korona rojahtaa alas ihan luonnostaan. Itseasiassa Koronasta itsestään on mahdollista saada isompia vasta-ainetasoja kuin rokotteesta. Näin ainakin luki IltaSanomien jutussa, joten sellainen on lipshtanut esille.
Onko sinua huijjattu kierojen tutkijoiden toimesta, vai oletko tahallaan mukana heidän valeessaan?
Onko sinua huijattu kierojen venäläisten trollien toimesta, vai oletko tahallaan mukana heidän valheissaan?
On kaksi eri asiaa, olla HULLU, ja toisaalta on aivan eri asia olla Kiero Lääkäri.
Nämä ovat eri ihmisiä.
Samoin Hullua uskova ihmisjoukko on aivan eri ihmisjoukko kuin kieroa lääkäriä uskova ihmisjoukko.
Molemmat tuomitaan erikseen:
-Mitä tehdään hullulle? Onko hän niin hullu, että hänen vapauttaan pitää rajoittaa?
-Mitä tehdään kierolle rikolliselle lääkärille? Onko hän koronan avulla aiheetta vienyt moniltakin ihmisiltä sekä vapauden, että omaisuuden ja miten hänen on nämä palautettava?
-Mitä tehdään Hullua uskoneille ihmisille, miten heidät tuomitaan, onnistuiko hullu tietämättään harhauttamaan heitä, vai ovatko he itse hulluja?
-Mitä tehdään kieron lääkärin kanssa olleille, onnistuiko lääkäri valeissaan niin, että tämä joukko uskoi valeet totuutena, vai olivatko he tahallisesti ja tietoisesti asiassa mukana?
On olemassa laulu...Iron Maiden, ja myös Iron Maidens
Laulun nimi kääntyy suomeksi: Paljastuksia
Siinä on sanoissa lause joka suomentuu suunnilleen: Syvimmän halveksunnan miekat erottavat....
.....
Mitä tehdään syyntakeettomalle hullulle?
Mutta mitä toisaalta:
Kierolle lääkärille, joka valehteli, varasti muilta, ja nosti itsensä täydelliseksi kuninkaaksi, ja kehoitti palvelemaan valettaan, olematonta Saatanaansa Koronaa, joka ei kuitenkaan ole Saatana. Mitä hänelle tedään?
Voisimmmeko me sentään armahtaa SYYNTAKEETTOMAN
HULLUN.
Mutta Kiero lääkäri joutaa hirsipuuhun?
Vapaa suomennos laulusta (hallowed be thy name):
Koska kun kello on VIISI he hakevat minut HIRSIPUUHUN
Aika, hiekka lasissa - minulle- on valumassa loppuun.......
Yeap Pyhitetty olkoon nimesi valehteleva koronalääkäri....
Ja jos jotain meni kumoon, niin soromnooooooo,
(sama)
Minusta me voisimme armahtaa monet hullut syyntakeettomina,
Mutta toisaalta.... ,,.... ...
Jep, itsekin kävin piikillä pari viikkoa sitten, kolmen kuukauden päästä odottaa toinen piikki. Olo on ollut ihan hyvä, vaikka rokotekriitikkojen mielestä minun pitäisi jo olla vainaa...
No.
Mutta sehän et ole sinä, vaan lääkärisi.
Joku täydellinen koronasaatana.
Se, että SINÄ et tiedä siitä piikistä(kään) mitään, ei ole todiste muulle kuin että sun kannattais varmaan vähentää trollailua ettei joku vie suo vielä piikille? :) :/
Se olisi ILO?
?
Monet lapsenuskoiset luulevat tietävänsä siitä jotain, mutta se on heidän ongelmansa.
Jokainen päättää itsensä kanssa, miten rokotteisiin suhtautuu.
Kun tarpeeksi aikaa kuluu, tiedämme mikä oli totuus, jos sitä silloinkaan rehellisesti kerrotaan.
Joku höpötti Venäjästä, mutta:
Tämä on maailmanlaajuinen asia.
Rautaneito on esiintynyt myös VENÄJÄLLÄ.
Ja on kuunneltu myös siellä.
Koska kun kello on VIISI he hekevat sinut hirsipuuhun!
Valehteleva koronalääkäri!
Vai onko sinulla joku HULLU unelma?
Molemat tuomitaan, joutuivat tuomiolle:
Syvimmän halveksunnan miekat EROITTIVAT heidät:
Rikollisen valehtelevan lääkärin, ja surkean hullun....
Ja vaikka ovat hiljaa.....
Tai rautaneidot puhuivat maskeista, tai jääkaappimagneeteista.....
NIIN he lauloivat sen jo eilen.
Vastaavat sanoistaan.
Jokainen vastaa.
Vastatkaa!
Emmekö me nyt edes voisi armahtaa yhtä lääkäriä, joka varasti meiltä?
Pliis.
Tai minua.
Jos pikkuisen maksaisi takaisin?
Hulluhan ei voi maksaa mitään...
Mutta kuka on se seuraava hullusta?
Hullu ei vienyt sinulta mitään, vaan pysyy hulluna.
OK.
Mutta kuka varasti seuraavana?
KORONARAJOITUSTEN laittaja?
Kuten Suomessa se...,,,,, ...,,....,...,.
IRWOKAS EEWA RUOTSALAINEN.
YRITTI?
Moniko ajettiin kaasukammioon?
Entä piikille?
Puolet meidänkin perheestä rokotettu. Vaimo kävi piikillä. Elämä meni pilalle, häneltä katosi halut kokonaan.
Eikös tuon rokotteen saa ainoastaan miljonäärit ovat oikeitettuja rokotteeseen?
Rahalla saa.
https://thl.fi/fi/web/infektiotaudit-ja-rokotukset/tietoa-rokotuksista/kansallinen-rokotusohjelma/rokotusohjelma-lapsille-ja-aikuisille#lapset
Jos rokotevastaiset kirjoittajat ovat Suomessa syntyneitä, suuri todennäköisyys on, että heidät on rokotettu monia vakavia infektiotauteja vastaan. Ja nyt olette hengissä ja voitte vapaasti ilmaista mielipiteitänne!
Toivotonta monen kohdalla.
Kuin kritisoisi 1980-luvun NL järjestelmän tuottavuutta ja ongelmia ja vasta-argumentit joita saat ovat kopioita pravdasta.
Tiesitkö?
Haittavaikutusseurantaa tehdään etsimällä tietokannoista tehtyjen haittavaikutusilmoitusten antamia] signaaleja, ja rokotteen hyödyistä ja haitoista voidaan tehdä päätelmiä vasta, kun kaikki käytettävissä olevat tiedot ovat läpikäyneet perusteellisen tieteellisen arvioinnin. Haittavaikutusilmoitusten tiedot käsitellään myös määräaikaisissa turvallisuuskatsauksissa, jossa käydään läpi kaikki valmisteesta kertyneet tiedot ja arvioidaan hyöty-haitta-tasapainoa määräajoin.
Rokotteiden turvallisuusseuranta on jatkuvaa, ja turvallisuustietoa kertyy maailmanlaajuisesti esim. haittavaikutusilmoituksista, tutkimuksista ja julkaistusta kirjallisuudesta. Kertyvästä tiedosta etsitään signaaleja mahdollisista turvallisuusongelmista. Suomessa ilmoitetut haittavaikutukset ovat osa kansainvälistä turvallisuusseurantaa. Mikäli turvallisuusongelma tieteellisen arvioinnin jälkeen varmistuu, ryhdytään tarvittaviin toimenpiteisiin tuotetietojen päivittämiseksi ja rokotteen turvallisen käytön ohjaamiseksi
Fimea: Koronarokotteiden haittavaikutusilmoitukset
Toisin sanoen: jokainen koronapiikin ottava osallistuu ihmiskokeeseen.
Turvallisuusseurantaa tehdään jälkijunassa.
Kun suuri osa on rokotettu, tulee laki pakkorokotuksesta.
Silloin sitä ei vastusta kuin vähemmistö.
Kenelle vastaavat, kun ovat ainoat, jotka ovat silloin terveinä ja elossa?
Sinä et tiedä mistään kakkaakaan, sexeo tarkoita etteikö muutkaan tietäisi mitään. Rokotteesta teidetään että se toimii hyvin, sillämon harvinaisia vakaviakin sivuvaikutuksia, mutta rokottamisen terveyshyödyt ylittävät monin kerroin haitat.
yksittäisen ihmisen kohdalla toki voi olla toisin päin, mutta päättäjien velvollisuus on ajaa ja ajatella kokonaisetua. Monikertainen määrä rokotteesta hyötyjiä kärsijöihin verrattuna.
Tämä tiedetään, mutta ei mene sinulla jakeluun, mutta minkäs teet.
Opettele kirjoittamaan.
Ai voi hui kauhee! Pelkkään piikkiä, pelkään niin hysteerisesti että tulee kakka housuun. Ja päähän sattuu kun yritän ajatella. Onko joku rokotettu tartuttanut minuun sitä piikkiproteiinia, kun päähän sattuu. Öyh Äyh.
Älä pelkää, se on sulla yläpäässä ja vie aikaa, ennenkuin ehtii housuun asti.
Onnea vain heille, toivottavasti jokainen saa mitä tilasi niin keskimääräinen älykkyys nousisi kohisten.