Kippaa paskat mereen Helsingissä ja jälki on aivan hirveää. Pelkkä tekopyhäpuolue. Ei jatkoon!
Ympäristöpuolue vihreät
Anonyymi
1380
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No mutta teidän Jumalanne Halla-Ahohan istuu Helsingin kaupunginvaltuustossa. Miksei tee asialle mitään?
valtaa pitää vihervasemmisto valtuustossa, siksi stadi näyttää jopa keskustan osalta jo slummilta. Puukotuksia, matuja, lisää matuja, kamalaa uudisrakentamista ja paskaa kaduilla. Ja nyt meressä.
Halla-Aho 12 vuotta valtuustossa. Ei yhtä ainutta valtuustoaloitetta koko tuona aikana. Hillotolpalla on kivaa.
Vihervasemmistolaiset äänestäjät ovat vasta saastaisia. Vähän kun käyvät prideä tai vappua juhlimassa puistossa niin jälki on todella kamalaa.
Onko älykästäkin plussailla omia juttujaan?
Kopiokalle elää omakehulleen.....
Näin se Vihreä Siirtymä toimii myös meren osalta.
Helsingissä Vihreät ja Kokoomus ovat pitäneet huolen että kaupunki muuttuu pian asumiskelvottomaksi. Politiikkana on tiivistysrakentaa jokainen maa pläntti taloja täyteen. Sitten kadut kavennetaan ja tehdään ajokelvottomiksi jopa busseille, hälytysajoneuvoista puhumattakaan. Ihmisiä tulee alueella jatkuvasti lisää johtuen maamme politiikasta, eli kaikki yhteen paikkaan asumaan, niin luonto pelastuu kun kaikki kulkevat polkupyörillä tai kävellen. Työmatka julkisilla voi kestää pahimmillaan 1,5h suuntaansa, kun autolla se taittuisi 20 - 30min.
Kaupungin metsät raivataan typerän ja järkyttävän kalliin pikaraitiotien edestä.
Kokoomus hyväksyy tämän, koska liike elämä hyötyy rakennusbisneksestä ja mega ostareista. Työt taas tekevät maahanmuuttajat ja osin kantaväestöön kuuluvat orjapalkallaan joka ei riitä asumiseen...mahanmuuttajia lukuun ottamatta.
Tähän kun lisätään helsinkiin suuntautuva jatkuva maahanmuutto maista jotka eivät koskaan sulaudu yhteiskuntaamme ja ovat aina netto saajia yhteiskunnan varoista,niin ei hyvältä näytä.
RaideJokeri on typeryyden huippu ja vielä erittäin hidas.
Vihreät eivät reakoineet mitenkään vaikka Pallagen teki kaivosvaltauksen Helsingin vedenottamon putken päähän Asikkalassa. Haloo!!!
Kaikki pitää kierrättää ajetaan polttoon
Ilmasto ilmasto autot kiellettyjä keskustassa
Helsingin Vihreiden äänestämiselle on näissä vaaleissa tarjolla oikeasti lähiluontoa puolustavia vaihtoehtoja, esim. Ympäristöliike Helsinki: https://ymparistoliike.fi