Ympäristöpuolue vihreät

Anonyymi

Kippaa paskat mereen Helsingissä ja jälki on aivan hirveää. Pelkkä tekopyhäpuolue. Ei jatkoon!

13

80

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No mutta teidän Jumalanne Halla-Ahohan istuu Helsingin kaupunginvaltuustossa. Miksei tee asialle mitään?

      • Anonyymi

        valtaa pitää vihervasemmisto valtuustossa, siksi stadi näyttää jopa keskustan osalta jo slummilta. Puukotuksia, matuja, lisää matuja, kamalaa uudisrakentamista ja paskaa kaduilla. Ja nyt meressä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        valtaa pitää vihervasemmisto valtuustossa, siksi stadi näyttää jopa keskustan osalta jo slummilta. Puukotuksia, matuja, lisää matuja, kamalaa uudisrakentamista ja paskaa kaduilla. Ja nyt meressä.

        Halla-Aho 12 vuotta valtuustossa. Ei yhtä ainutta valtuustoaloitetta koko tuona aikana. Hillotolpalla on kivaa.


    • Vihervasemmistolaiset äänestäjät ovat vasta saastaisia. Vähän kun käyvät prideä tai vappua juhlimassa puistossa niin jälki on todella kamalaa.

      • Anonyymi

        Onko älykästäkin plussailla omia juttujaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko älykästäkin plussailla omia juttujaan?

        Kopiokalle elää omakehulleen.....


    • Anonyymi

      Näin se Vihreä Siirtymä toimii myös meren osalta.

    • Anonyymi

      Helsingissä Vihreät ja Kokoomus ovat pitäneet huolen että kaupunki muuttuu pian asumiskelvottomaksi. Politiikkana on tiivistysrakentaa jokainen maa pläntti taloja täyteen. Sitten kadut kavennetaan ja tehdään ajokelvottomiksi jopa busseille, hälytysajoneuvoista puhumattakaan. Ihmisiä tulee alueella jatkuvasti lisää johtuen maamme politiikasta, eli kaikki yhteen paikkaan asumaan, niin luonto pelastuu kun kaikki kulkevat polkupyörillä tai kävellen. Työmatka julkisilla voi kestää pahimmillaan 1,5h suuntaansa, kun autolla se taittuisi 20 - 30min.
      Kaupungin metsät raivataan typerän ja järkyttävän kalliin pikaraitiotien edestä.
      Kokoomus hyväksyy tämän, koska liike elämä hyötyy rakennusbisneksestä ja mega ostareista. Työt taas tekevät maahanmuuttajat ja osin kantaväestöön kuuluvat orjapalkallaan joka ei riitä asumiseen...mahanmuuttajia lukuun ottamatta.
      Tähän kun lisätään helsinkiin suuntautuva jatkuva maahanmuutto maista jotka eivät koskaan sulaudu yhteiskuntaamme ja ovat aina netto saajia yhteiskunnan varoista,niin ei hyvältä näytä.

      • Anonyymi

        RaideJokeri on typeryyden huippu ja vielä erittäin hidas.


    • Anonyymi

      Vihreät eivät reakoineet mitenkään vaikka Pallagen teki kaivosvaltauksen Helsingin vedenottamon putken päähän Asikkalassa. Haloo!!!

    • Anonyymi

      Kaikki pitää kierrättää ajetaan polttoon

    • Anonyymi

      Ilmasto ilmasto autot kiellettyjä keskustassa

    • Anonyymi

      Helsingin Vihreiden äänestämiselle on näissä vaaleissa tarjolla oikeasti lähiluontoa puolustavia vaihtoehtoja, esim. Ympäristöliike Helsinki: https://ymparistoliike.fi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      889
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      872
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      554
      789
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      610
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe