Näkyvä korruptio tullut pääministeri presidentti akselille.
SDP korruption kasvattaja myös tullut pääministeri tasolle presidentiltä.
Maa tarvitsisi rehellisen ja osaavan pääministerin.
Tämä rapauttaa koko verojärjestelmän. Elantomenoja ei ole koko järjestelmän aikana hyväksyä vähennyksiin. Logiikka = ihminen maksaa itse sapuskansa.
Kuinka laajaa ollut demareilla tällainenkin maksu ? Tuohon huono sanoa että saavutettua etua ei saa poistaa. Tulee mieleen lakkoilevien veturimiestenkin saunalisä. Halosen presidentin eläke joka junailtiin 20400 suuremmaksi kuin kuuluisi vuodessa. Halonen sanoi että valtiovarainministeri Urpilainen saa sen hoitaa.
Halonen eläkkeestä: "Menee siinä samassa"
Eduskunnan päätettäväksi jää, laskevatko myös presidenttien eläkkeet. Ne on sidottu istuvan tasavallan presidentin palkkioon, eläke on 60 prosenttia palkkiosta.
Halosen mielestä on selvä, että eläkekin laskee.
- Se on sitte... Menee siinä samassa.
- Mielestäni on loogista, että se vaikuttaisi myös eläkkeeseen. Olen puhunut Urpilaisen kanssa siitä, että ne ovat aika loogisessa yhteydessä, mutta kirjallisesti en ole sanonut mitään.
https://yle.fi/uutiset/3-6471415
Elämme epärehellisyyden aikaa demarein myötä.
Nuori pääministeri lankesi korruptioon, toi sille kasvot
6
191
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä nyt komppaan perussuomalaisia>
https://tokentube.net/v/2292939217/Paljastui--ett
https://yle.fi/uutiset/3-6471415
Toinenkin korruptio odottaisi poliisi tutkintaa.
Tämän osion hinta on 20400 € vuodessa. - Anonyymi
Pääministeritär maksatettuaan säännöllisesti kansalla koko perheensä syömistä:
"Toimin niin moraalisesti kuin osaan." - Anonyymi
Ette ymmärrä ressukat mitä korruptio edes tarkoittaa!
Ateriaetu ei ole korruptiota. Jos VNK on sen jo vuosia sitten tulkinnut verottomiksi ja sitä ovat käyttäneet aiemmatkin pääministerit, niin miksi ihmeessä siitä nyt vasta kohu nostettiin?
Raukkamaista touhua. Ja takuulla äänestän nuorta demarinaista. - Anonyymi
Juuripa näin.
Hallitus ja pääministeri on koko yhteiskunnan rehellisyyden selkäranka.
Se valvoo kaikkia yhteiskunnan toimintoja poliisista lähtien.
Hallituksen ja varsinkin pääministerin pitäisi edustaa äärimmäistä rehellisyyttä ja oikeuden mukaisuutta. Nyt kuitenkin pääministeri on varas valehtelija, määrännyt alaisensa piilottamaan rötöksiään, julistamalla muummuassa kauppalaskunsa valtiosalaisuuksiksi, päästäkseen piiloon julkisuudelta varasteluiltaan.
Valmistelee uutta toimeaan, jakelee lehtiin retusoituja puoli pornokuviaan. Suomi ansaitsee parempaa.
------ - Anonyymi
puhut pääsääntöisesti Paskaa Marin on lähinnä typerän järjestelmän uhri joka tarjoaa tämmöisiä etuja ei korruptiosta ole kyse vaan harkitsemattomuudesta , kun hyväksyi tuon ruoka edun ja pikaisen moraalin vääristymästä. taidat olla PERSUJEN VAALI TROLLEJA MITEN SE NYT TULI JULKI ETENKIN NÄIN KUNTA VAALIEN ALLA.???
- Anonyymi
Marinin saavutus oli poistaa eläkeputki!!! Siis työväen puolue sdp on irvikuva, lähinnä vihreitä ja maahanmuuttopuolue ja ei aja kenenkään pienipalkkaisen tai eläkeläisen asiaa, vappusatasen kusettivat, eläkeputken poistivat ja lukematon määrä isopalkkaisia avustajia.
Nyt ajavat kaupungit tuhoavan sote mallin, hullu ideologia ja suomen kaikkien aikojen huonoin pääministeri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli306377Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm144784Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle423322IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm623151Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3601780Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111618- 731426
Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861368Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411328- 851249