Onko Vuores asuinalueena nykyään minkälainen? Ja pääseekö kuinka hyvin liikumaan keskustaan iltaan asti ja vielä takaisin päin? Onko rauhallinen seutu ja löytyykö vielä metsää puilta? Onko palveluita? Muuttaisitko vai muuttaisitko johonkin muualle- mihin ja miksi?
Vuores kokemuksia
9
1383
Vastaukset
- Anonyymi
Onko jätteenkeruu toiminut kuten piti?
- Anonyymi
Teinien alue koska halvat vuokrat.
- Anonyymi
Eikös se ole jokin veronkiertäjien alue?
- Anonyymi
En muuttaisi Ruskontiellä jatkuvasti riehuvien kuminpolttomotoristien takia. Ei sitä vingutusta vaan jaksa kuunnella.
- Anonyymi
Noita mopohomoja tuninghörhöjä on nykyään joka puolella. Laskee asumisviihtyvyyttä.
- Anonyymi
No en kyllä muuttaisi mihinkään Vuoreksen perseeseen.
- Anonyymi
Busseilla pääsee hyvin nimenomaan iltaisin. Arkisin ns. ruuhka-aikoina parempi kulkea taksilla, koska bussit on ääriään myöten täynnä jo ennen kuin pääsevät päätepysäkiltä liikkeelle. Palveluitahan tuolla ei ole eikä tule, koska alueella asuu paljon omalla autolla kulkevia, jotka pääsee helposti Ideaparkiin ja Koivistonkylän prismaan.
- Anonyymi
Ostin kattohuoneiston, olen tyytyväinen. Ps. köyhät kyykkyyn
- Anonyymi
Minäkin asun kattohuoneistossa (luhtitalon 2. kerros).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3835881- 795270
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484306- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623390Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky493147- 432269
- 492195