Onko Vuores asuinalueena nykyään minkälainen? Ja pääseekö kuinka hyvin liikumaan keskustaan iltaan asti ja vielä takaisin päin? Onko rauhallinen seutu ja löytyykö vielä metsää puilta? Onko palveluita? Muuttaisitko vai muuttaisitko johonkin muualle- mihin ja miksi?
Vuores kokemuksia
9
1349
Vastaukset
- Anonyymi
Onko jätteenkeruu toiminut kuten piti?
- Anonyymi
Teinien alue koska halvat vuokrat.
- Anonyymi
Eikös se ole jokin veronkiertäjien alue?
- Anonyymi
En muuttaisi Ruskontiellä jatkuvasti riehuvien kuminpolttomotoristien takia. Ei sitä vingutusta vaan jaksa kuunnella.
- Anonyymi
Noita mopohomoja tuninghörhöjä on nykyään joka puolella. Laskee asumisviihtyvyyttä.
- Anonyymi
No en kyllä muuttaisi mihinkään Vuoreksen perseeseen.
- Anonyymi
Busseilla pääsee hyvin nimenomaan iltaisin. Arkisin ns. ruuhka-aikoina parempi kulkea taksilla, koska bussit on ääriään myöten täynnä jo ennen kuin pääsevät päätepysäkiltä liikkeelle. Palveluitahan tuolla ei ole eikä tule, koska alueella asuu paljon omalla autolla kulkevia, jotka pääsee helposti Ideaparkiin ja Koivistonkylän prismaan.
- Anonyymi
Ostin kattohuoneiston, olen tyytyväinen. Ps. köyhät kyykkyyn
- Anonyymi
Minäkin asun kattohuoneistossa (luhtitalon 2. kerros).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 31327403
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482314- 2021671
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien411592Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561586- 341341
- 1221028
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30942Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.44913Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex96910