Onko Vuores asuinalueena nykyään minkälainen? Ja pääseekö kuinka hyvin liikumaan keskustaan iltaan asti ja vielä takaisin päin? Onko rauhallinen seutu ja löytyykö vielä metsää puilta? Onko palveluita? Muuttaisitko vai muuttaisitko johonkin muualle- mihin ja miksi?
Vuores kokemuksia
9
1308
Vastaukset
- Anonyymi
Onko jätteenkeruu toiminut kuten piti?
- Anonyymi
Teinien alue koska halvat vuokrat.
- Anonyymi
Eikös se ole jokin veronkiertäjien alue?
- Anonyymi
En muuttaisi Ruskontiellä jatkuvasti riehuvien kuminpolttomotoristien takia. Ei sitä vingutusta vaan jaksa kuunnella.
- Anonyymi
Noita mopohomoja tuninghörhöjä on nykyään joka puolella. Laskee asumisviihtyvyyttä.
- Anonyymi
No en kyllä muuttaisi mihinkään Vuoreksen perseeseen.
- Anonyymi
Busseilla pääsee hyvin nimenomaan iltaisin. Arkisin ns. ruuhka-aikoina parempi kulkea taksilla, koska bussit on ääriään myöten täynnä jo ennen kuin pääsevät päätepysäkiltä liikkeelle. Palveluitahan tuolla ei ole eikä tule, koska alueella asuu paljon omalla autolla kulkevia, jotka pääsee helposti Ideaparkiin ja Koivistonkylän prismaan.
- Anonyymi
Ostin kattohuoneiston, olen tyytyväinen. Ps. köyhät kyykkyyn
- Anonyymi
Minäkin asun kattohuoneistossa (luhtitalon 2. kerros).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22921911Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen1104277Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu873326Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532224Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?2051920Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2901650Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1391624Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691519Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151413