Sain aikoinaan aiheettoman sakon, koska minulle oli toimitettu väärän mallinen pysäköintilupa. Vaikka käytin paljon aikaa ja perusteluja kirjalliseen vastineeseen, niin Parkkipate ei suostunut MITÄÄN kommentoimaan (edes sen verran MILLAINEN parkkiluvan pitäisi olla) vaan lähettivät vain pitkän automaattivastauksen "turha valittaa, sinä maksat" sanomalla. Nyt se sitten selvisi miksi heidän oma vaatimansa kirjallinen asikaspalvelu oli todella tympeä eli vain automaattivastaus. Lopultani sakkoni kumottiin isännöitsijän toimesta, mutta ketutti suunnattomasti kaikki se turha asiallinen vaiva puoleltani todisteineen ja perusteluineen eikä oikeasti EDES valitustani KÄSITELTY.
https://www.is.fi/autot/art-2000008013584.html
Eli ainakin Parkkipate käyttää robottia, valittaminen edes AIHEESTA on aivan turhaa. Pitäisi sitten soittaa MAKSULLISEEN palvelunumeroon saadakseen apua... jos silloinkaan.
Tuon törkykokemuksen jälkeen olen päättänyt systemaattisesti kiistää kaikki aiheellisetkin sakotkin esim. parkkikiekon unohtamisen, sillä niin paskaa asiakaspalvelua sain robotin takia. Selvittäköön kuka autoa ajoi ja uhkailkoon oikeustoimilla. Kannatan kyllä sääntöjä yhteiskunnassa, mutta jos kerran parkkifirma itsekkin niitä rikkoo robotin voimilla, niin rikon sitten minäkin.
Niin että haistakaa vitalis Parkkipate!
Parkkipate vastaa robotilla
Anonyymi
0
84
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222648- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189