Sanna maksaa kyllä

Anonyymi

Sanna työnsi ostoskärryjä kassalle. Sanna nosteli tavaroita liukuhihnalle, vähän tomaatteja, pari kauramaitopurkkia ja jotain pientä. Aviomiehen pyytämät partakoneenterät ja vähän muutakin jäivät kuitenkin kärryn pohjalle.

Kassanhoitajilla oli juuri vaihto ja seuraava kassa sattui juuri tulemaan, kun Sanna oli maksamassa. Pitkä katse liimautui ostoskärryn pohjalle ja Sanna kiiruhti vaivautuneena nostamaan loputkin tavarat nopeasti hihnalle, että hei nämä vielä.

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän?

      Pelkäskö Sanna, että joku voisi perätä Gileten partaterien perään valtion tarkastusketjussa, ne kun on vaikea tulkita aamupalaksi tai kylmäksi lounaaksi.

    • Anonyymi

      Unohti vain, mutta korjasi tyylikkäästi virheensä.

    • Anonyymi

      HÖPÖ HÖPÖ PIIKA ON TAPASA NÄYTTÄNY JA HAUTAAN ASTI KANTAA RUOKA ROSVON NIMEÄ. HÄNEN TEKOPYHYYTTÄ YLIMIELISYYTTÄ KANSAA KOHTAAN EI PELASTA MURSUN NAHKANEN PERSEKKÄÄN, MULLA JOS OIS KAUPPA EN MYIS MITÄÄN EN MITÄÄN TYTTELILLE ENKÄ KELLEKKÄÄN POLIITIIKOLLE.

    • Anonyymi

      Sanna jäi vain kiinni. Hymyili kauniisti, niin ei ilmoitettu eteenpäin.

    • Anonyymi

      Ei ole jäänyt mistään kiinni.

    • Anonyymi

      yksilahkeisten hallitus tuli huijjatuksi eu-rahapelissä!! pahasti.
      eu-illalliset eu-jakkupuvussa eivät korvaa miljardien raha-vuotoa suomesta ulos!!

      myös keisarin aamiaiset 850e /kk kertoo osaamattomuudesta, ikävä kyllä.
      Mitenhän marin selviää miehensä yritysveloista ja konkurssista ja maksaako ilmaiset suuret busines finland rahat takaisin?
      Noilla busines finland rahoilla olisi ollu varaa syödä hyvin, ilman taxfree aamiaisia.

    • Anonyymi

      Sanna on jo kertonut, että luopuu hänelle kuuluvasta etuisuudesta ja maksaa jatkossa raskaimman kautta. Että joutaisi olla jo hiljaa aiheesta.

      • Anonyymi

        Kantapään kautta joutuu Sannalle opettamaan lait ja pykälät, kohduullisuuden varjolla.
        Sannalta puuttuu isällinen kasvatus, kuten on kertonutkin, ettei hänellä ole isää, vissiin todellakaan ei ole ollut, kyllähän sen päällepäinkin näkee.


    • Anonyymi

      Miksi olet näin kateellinen toisen eduista?

    • Anonyymi

      Etu Sannalle ja Pikkaraiselle jota ei edes saisi olla, on silti.
      Hävitöntä köyhiä kohtaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      105
      7537
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      242
      7443
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      145
      5143
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4829
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      47
      4583
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      90
      4282
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      116
      4090
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1812
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1589
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      257
      1460
    Aihe