Sanna maksaa kyllä

Anonyymi

Sanna työnsi ostoskärryjä kassalle. Sanna nosteli tavaroita liukuhihnalle, vähän tomaatteja, pari kauramaitopurkkia ja jotain pientä. Aviomiehen pyytämät partakoneenterät ja vähän muutakin jäivät kuitenkin kärryn pohjalle.

Kassanhoitajilla oli juuri vaihto ja seuraava kassa sattui juuri tulemaan, kun Sanna oli maksamassa. Pitkä katse liimautui ostoskärryn pohjalle ja Sanna kiiruhti vaivautuneena nostamaan loputkin tavarat nopeasti hihnalle, että hei nämä vielä.

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän?

      Pelkäskö Sanna, että joku voisi perätä Gileten partaterien perään valtion tarkastusketjussa, ne kun on vaikea tulkita aamupalaksi tai kylmäksi lounaaksi.

    • Anonyymi

      Unohti vain, mutta korjasi tyylikkäästi virheensä.

    • Anonyymi

      HÖPÖ HÖPÖ PIIKA ON TAPASA NÄYTTÄNY JA HAUTAAN ASTI KANTAA RUOKA ROSVON NIMEÄ. HÄNEN TEKOPYHYYTTÄ YLIMIELISYYTTÄ KANSAA KOHTAAN EI PELASTA MURSUN NAHKANEN PERSEKKÄÄN, MULLA JOS OIS KAUPPA EN MYIS MITÄÄN EN MITÄÄN TYTTELILLE ENKÄ KELLEKKÄÄN POLIITIIKOLLE.

    • Anonyymi

      Sanna jäi vain kiinni. Hymyili kauniisti, niin ei ilmoitettu eteenpäin.

    • Anonyymi

      Ei ole jäänyt mistään kiinni.

    • Anonyymi

      yksilahkeisten hallitus tuli huijjatuksi eu-rahapelissä!! pahasti.
      eu-illalliset eu-jakkupuvussa eivät korvaa miljardien raha-vuotoa suomesta ulos!!

      myös keisarin aamiaiset 850e /kk kertoo osaamattomuudesta, ikävä kyllä.
      Mitenhän marin selviää miehensä yritysveloista ja konkurssista ja maksaako ilmaiset suuret busines finland rahat takaisin?
      Noilla busines finland rahoilla olisi ollu varaa syödä hyvin, ilman taxfree aamiaisia.

    • Anonyymi

      Sanna on jo kertonut, että luopuu hänelle kuuluvasta etuisuudesta ja maksaa jatkossa raskaimman kautta. Että joutaisi olla jo hiljaa aiheesta.

      • Anonyymi

        Kantapään kautta joutuu Sannalle opettamaan lait ja pykälät, kohduullisuuden varjolla.
        Sannalta puuttuu isällinen kasvatus, kuten on kertonutkin, ettei hänellä ole isää, vissiin todellakaan ei ole ollut, kyllähän sen päällepäinkin näkee.


    • Anonyymi

      Miksi olet näin kateellinen toisen eduista?

    • Anonyymi

      Etu Sannalle ja Pikkaraiselle jota ei edes saisi olla, on silti.
      Hävitöntä köyhiä kohtaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      159
      8388
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      96
      3994
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3882
    4. 55
      3353
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      41
      2690
    6. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1844
    7. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      360
      1800
    8. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      43
      1751
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1671
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1491
    Aihe