Lopetin työt, enää en työskentele , tilaan ruokani aina kotiin aamupaloja myöten. Makselen kuluni yhteiskunnan varoista, tt tuella ja kelan etuuksilla. Ai että on kivaa. En jaksa sitten enää keskustella, on tärekempiäkin asioita kun selvitellä päivätolkulla mun tätä oloneuvoksen asiaa. Hyviä olo päiviä kaikille.
Tein Marinit
Anonyymi
14248
0Äänestä
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sinä mitään tehnyt, sillä pääministeri tekee töitä ja sinä et tee töitä. Marin on saanut ateriaetunsa valtioneuvoston kanslian määrittelemänä, eikä ole itse siihen vaikuttanut. Joten ihan turhaa trollaamista taasen palstan vakihörhöllä!
Se mitään tkee, istuu kahvilla aamusta iltaan ja syö aamiaista sinunkin laskuusi.
Se on juuri noin.
VALTIONEUVOSTON KANSLIA OHJE 17.8.2010 VNK/1100/02/2010
https://valtioneuvosto.fi/documents/10616/56906592/Pääministerin_virka_asunto_17082010.pdf
Ohje 18.06.2019 (Pääministerin virka-asunto ja Kesärannan edustustilat ja niihin liittyvät palvelut)
https://valtioneuvosto.fi/documents/10616/56906592/PMI virka-asunto ja Kesärannan palvelut_18062019.pdf
Eli rupesit laiskaksi loiseksi.
K niinkuin KYLLÄ!!! Mie ryhdyin vihdoinkin iloiseksi.
Nooh siinähän tilaat mutta eipä taida ruokiin jäädä sulla kun kittaat kaljaa ja kiskot tupakkia. Yhteiskunnan loiset jotka eivät tee mitään.
Nyt tuotan sulle hirrrrveen pettymyksen. Arvaist väärin. kaljaa en juo enkä tupbakkia polta, harmittaako????
ON IHANAA OLLA VAAN.... EIKÄ TEHDÄ MITÄÄN!!!
Huutele vaan, se vaan inspiroi enepi olemaan vaan ja hakemaan etuuksia.... jipiii!!!
Älä valehtele vaan kerro rehellisesti montako purkkia on tänään juotu jo olutta.
En kerro!!!! Siulhan on tapana arvailla ihmisten tekemisiä ja olemisia.
Kela ottanut uuden käytännön ja maksaa kaikille tukitalouksille 1000 euroa extraa kuukausittain aamiais- ja ruokarahaa.
Yes. Tilaan heti uuden keittiön pöydän ja jääkaapin! Mahtuu enempi tavaraa.
Tuollahan ostaakin jo olutta ja tupakkia. Kebab ja pitsatilauksia unohtamatta. Kyllä nyt työttömän kelpaa!
Jaa että työttömyysrahalla tilaat ruokasi kotiin. Se on 20 euroa per ateria sitten koska siinä kotiin kuljetus maksaa joten tuskinpa sun työttömyysrahasi riittävät.
Mie sanon etten tiennyt siitä ja näin on toimittu aina! On mulla muutakin tekemistä kun miettiä kuka maksaa ja mitä maksaa.