Järkevimmät arvot- ja kuntapolitiikkaa persut, liike nyt ja kristilliset.

Anonyymi

Olen tehnyt monta vaalikonetta.
Vasemmisto ja kommunismi kauimpana arvoistani, ei voisi istua varmaan samassa salissa. Jonkin verran kokoomuslaisia sopii myös.

Tee nyt oikea valinta kun äänestät!
Järkevimmät arvot- ja kuntapolitiikkaa persut, liike nyt ja kristilliset.
-Näille ja erityisesti persuille liikenne/oma auto on korkealla prioriteeteissä.
-Sekä terveysmaksujen alentaminen.
Moni asia mitä persut ajaa niin järkevöittää kunnan toimintaa.
Kyllä sen perässä luonto säästyy ja ihan omalla painollaa suojellaan, kaikki välittää luonnossa että sen arvoa ihan järjetön korostaa ylipaljon.

Toivon liike nyt menestystä, ajavat selvästi politiikkaa joka uudistaa paljon.
Sellainen korruptio ja hyväveli systeemi turmelee politiikan ja vie luotettavuuden, se ei ole kuin jäävuoren huippu mitä julkisuuteen pääsee, toisia suojellaan ja moni asia ei vaan riko lakia/sääntöjä sillä lailla että niistä voitaisiin vähän laittaa vastuuseen.

Sitten se sellainen riitely asioista mitkä on päivänselviä asioita, pitää olla realiteetit mukama kun asioita päätetään eikä mitään sateenkaari ja ilmasto hömpötystä. Ilmastoakin suojellaan kun tehdään vaan asiat oikein, ratkaisu ei ole se että kuritetään autoilijoita, siis aivan väärä paikka mennä sorkkimaan työtä tekevien ihmisten elämää hankalemmaksi, ei voi käsittää miten jotkut ajattelee niin asioista. Päinvastoin helpottaminen toisi jopa lisää verotuloja ja niillä rahoilla voisi rakentaa vaikka tuulivoimaloita, pieniä ydinvoimaloita.

7

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sdp junttaa sosiaali- ja terveyspakettia läpi.

    • Anonyymi

      Hah. Se tästä vielä puuttuisi että jotkin lahkolaispersut pääsisivät isommin asioista päättämään. Se olisi tämän maan loppu.

      • Anonyymi

        No miltäs nyt näyttää kun muut on olleet vallassa? HEH


    • Anonyymi

      Mitkäs kuntapuolen asiat sinusta ovat sitä kommunismia?

      • Anonyymi

        En tiedä, siellä on siis kommunistinen puolue.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      101
      9578
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4957
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      55
      4682
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2421
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1642
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1458
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      56
      1387
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1341
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1291
    Aihe