miks kepulit ei mee töihin

Miks kepulle pitää aina oll joku suojaduuni niinku kela tai joku rosvosäätiö niinku nuorisosäätiö ja sitte ely ja muut kepulien loisimestat. miks kepulit ei mee okeesti töihin.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tyypillinen kepuloisia Vanhanen ja Aho. Ei mitään ammattia eikä millonkaan missään töissä ja Aho istuu venäläisen pankin hallituksessa.

Äänestä
  • Entäs lintilä. Jakaa rahaa sinne tänne ,, oli jo rasite viimehallituksessa sipilän kaverina.

    Äänestä

Kepu pettää aina. Huvittavin kepulainen on karjakko Saarikko.

Äänestä
  • mistä noita kela kepuleita oikein sikiää, sika-liisan sikatarhalta?

    Äänestä

Ketä ne Helsingissä ne loiset on? Suurin osa vihreitä ja kokomuslaisia.

Äänestä

Moni Keskustalainen palaa kyllä ihan normaaliin työhön, kuka maatilalle, kuka sairaanhoitajaksi.. ja kyllä, korkeasti koulutetut ja kyvykkäät taitojaan vastaaviin johtajan rooleihin. Ihan kuin meillä on kokoomuksen unelmapojat päässeet euroopan huippupaikoille, ja demarit johtamaan ja lobbaamaan kaiken maailman yrityksiin. Vihreät on mysteeri, tai se on siinä että ne samat naamat jotka sen puolueen pisti pystyyn,ovat edelleen vaaleilla valittuina tehtävissä niin kunnissa, valtiolla kuin eu tasolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miks kepulle pitää aina oll joku suojaduuni niinku kela tai joku rosvosäätiö niinku nuorisosäätiö ja sitte ely ja muut kepulien loisimestat. miks kepulit ei mee okeesti töihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu