KESKUSTA OTTI MUNAT AVUKSI VAALITAISTOON

Anonyymi

" Mun kepulla aurinkoinen puoli ylöspäin" tyyliin etc. Pilvistä on päinvastoin pukannut vaalitappion jälkeen hallitukseen rinta rottingilla menosta lähtien. Kannatus laahaa maata viistäen. Saarikon mielestä se johtuu "meidän jouduttua tekemään vaativia päätöksiä."Tule ja purista , jos kädet ympäri yltäävät! Kepun aurinko on laskenut punavihreään taivaanrantaan. Tukipakettikin saatiin läpi tavalla, joka osoittaa todellisen osaamisen tason. Siitä huolimatta palkka juoksee. Toistaiseksi.

9

90

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepulla ollu viimeiset 10 vuotta niin munatonta touhua että heillä ei munaa löydy enää muualta kuin kaupan paketista!

    • Anonyymi

      Sydänvikainen laitetaan mainostamaan kanamunan keskustaa. Siitä saa kolesteroolia. Näin ihmisiä harhautetaan epäterveisiin kuivioihin , kuten kolesterooliin ja Kepuun. Kyllä tähän pitäisi puuttua, onhan tupakkamainontakin kielletty.

      • Anonyymi

        Mainitse nimeltä joku ihminen joka on onnistunut tekemään itsemurhan syömällä liikaa kananmunan keltuaisia?

        NIIMPÄ! ;)


      • Anonyymi

        Heh...keltuainen on se ravintorikkain osa kananmunasta . Muistan kun tätini kauhisteli serkkupojan ruoanlaittoa hänen luonaan; kova bodybuilderi oli nakannut keltuaiset likasankoon ja väittänyt, että "niissä on vain pelkkää rasvaa".....-ei tällainen haaskaus sovi!:/


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mainitse nimeltä joku ihminen joka on onnistunut tekemään itsemurhan syömällä liikaa kananmunan keltuaisia?

        NIIMPÄ! ;)

        Matti Vanhanen on saanut sydänvian kaniksista.


    • Anonyymi

      RKP munat voivat maistua silakka rehulle, tarkkana suopi olla!

    • Anonyymi

      Ihme ettei kukaan äärifeministi tai rynnäkkörekkalesbo ole vetänyt tuosta vielä hiekkaläjää genitaaleihinsa ja vaatinut kepua tasa-arvoisesti paistamaan myös parit *itutkin!?

      • Anonyymi

        Mikseivät kepulistit kelpuuttaneet Kulmunia keittiöön?


      • Anonyymi

        Mahtava kommentti, repesin nauruun. Suurkiitos ihanasta huumorista, jatka samalla tavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      57
      3793
    2. 46
      3187
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2959
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      43
      2840
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2426
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1921
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1908
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      128
      1796
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      88
      1222
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1190
    Aihe