KESKUSTA OTTI MUNAT AVUKSI VAALITAISTOON

Anonyymi

" Mun kepulla aurinkoinen puoli ylöspäin" tyyliin etc. Pilvistä on päinvastoin pukannut vaalitappion jälkeen hallitukseen rinta rottingilla menosta lähtien. Kannatus laahaa maata viistäen. Saarikon mielestä se johtuu "meidän jouduttua tekemään vaativia päätöksiä."Tule ja purista , jos kädet ympäri yltäävät! Kepun aurinko on laskenut punavihreään taivaanrantaan. Tukipakettikin saatiin läpi tavalla, joka osoittaa todellisen osaamisen tason. Siitä huolimatta palkka juoksee. Toistaiseksi.

9

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepulla ollu viimeiset 10 vuotta niin munatonta touhua että heillä ei munaa löydy enää muualta kuin kaupan paketista!

    • Anonyymi

      Sydänvikainen laitetaan mainostamaan kanamunan keskustaa. Siitä saa kolesteroolia. Näin ihmisiä harhautetaan epäterveisiin kuivioihin , kuten kolesterooliin ja Kepuun. Kyllä tähän pitäisi puuttua, onhan tupakkamainontakin kielletty.

      • Anonyymi

        Mainitse nimeltä joku ihminen joka on onnistunut tekemään itsemurhan syömällä liikaa kananmunan keltuaisia?

        NIIMPÄ! ;)


      • Anonyymi

        Heh...keltuainen on se ravintorikkain osa kananmunasta . Muistan kun tätini kauhisteli serkkupojan ruoanlaittoa hänen luonaan; kova bodybuilderi oli nakannut keltuaiset likasankoon ja väittänyt, että "niissä on vain pelkkää rasvaa".....-ei tällainen haaskaus sovi!:/


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mainitse nimeltä joku ihminen joka on onnistunut tekemään itsemurhan syömällä liikaa kananmunan keltuaisia?

        NIIMPÄ! ;)

        Matti Vanhanen on saanut sydänvian kaniksista.


    • Anonyymi

      RKP munat voivat maistua silakka rehulle, tarkkana suopi olla!

    • Anonyymi

      Ihme ettei kukaan äärifeministi tai rynnäkkörekkalesbo ole vetänyt tuosta vielä hiekkaläjää genitaaleihinsa ja vaatinut kepua tasa-arvoisesti paistamaan myös parit *itutkin!?

      • Anonyymi

        Mikseivät kepulistit kelpuuttaneet Kulmunia keittiöön?


      • Anonyymi

        Mahtava kommentti, repesin nauruun. Suurkiitos ihanasta huumorista, jatka samalla tavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      153
      3440
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      2986
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      63
      2460
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2359
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      54
      2281
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2245
    7. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2227
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      151
      2159
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1604
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1596
    Aihe