KESKUSTA OTTI MUNAT AVUKSI VAALITAISTOON

Anonyymi

" Mun kepulla aurinkoinen puoli ylöspäin" tyyliin etc. Pilvistä on päinvastoin pukannut vaalitappion jälkeen hallitukseen rinta rottingilla menosta lähtien. Kannatus laahaa maata viistäen. Saarikon mielestä se johtuu "meidän jouduttua tekemään vaativia päätöksiä."Tule ja purista , jos kädet ympäri yltäävät! Kepun aurinko on laskenut punavihreään taivaanrantaan. Tukipakettikin saatiin läpi tavalla, joka osoittaa todellisen osaamisen tason. Siitä huolimatta palkka juoksee. Toistaiseksi.

9

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepulla ollu viimeiset 10 vuotta niin munatonta touhua että heillä ei munaa löydy enää muualta kuin kaupan paketista!

    • Anonyymi

      Sydänvikainen laitetaan mainostamaan kanamunan keskustaa. Siitä saa kolesteroolia. Näin ihmisiä harhautetaan epäterveisiin kuivioihin , kuten kolesterooliin ja Kepuun. Kyllä tähän pitäisi puuttua, onhan tupakkamainontakin kielletty.

      • Anonyymi

        Mainitse nimeltä joku ihminen joka on onnistunut tekemään itsemurhan syömällä liikaa kananmunan keltuaisia?

        NIIMPÄ! ;)


      • Anonyymi

        Heh...keltuainen on se ravintorikkain osa kananmunasta . Muistan kun tätini kauhisteli serkkupojan ruoanlaittoa hänen luonaan; kova bodybuilderi oli nakannut keltuaiset likasankoon ja väittänyt, että "niissä on vain pelkkää rasvaa".....-ei tällainen haaskaus sovi!:/


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mainitse nimeltä joku ihminen joka on onnistunut tekemään itsemurhan syömällä liikaa kananmunan keltuaisia?

        NIIMPÄ! ;)

        Matti Vanhanen on saanut sydänvian kaniksista.


    • Anonyymi

      RKP munat voivat maistua silakka rehulle, tarkkana suopi olla!

    • Anonyymi

      Ihme ettei kukaan äärifeministi tai rynnäkkörekkalesbo ole vetänyt tuosta vielä hiekkaläjää genitaaleihinsa ja vaatinut kepua tasa-arvoisesti paistamaan myös parit *itutkin!?

      • Anonyymi

        Mikseivät kepulistit kelpuuttaneet Kulmunia keittiöön?


      • Anonyymi

        Mahtava kommentti, repesin nauruun. Suurkiitos ihanasta huumorista, jatka samalla tavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      101
      5470
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      85
      4779
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4732
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2159
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1897
    6. 102
      1693
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1538
    8. 369
      1282
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1111
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1040
    Aihe