https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f04b1437-feea-413a-84c5-057acf7ad1ed
Eikö rannalla ollut uinti valvojaa?
Aivan sairasta toimintaa!
Toivottavasti tulee tekijöille isot rangaistukset!
Nuori yritti hukuttaa toisen nuoren = se oli leikkiä!
12
56
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tule rangaistuksia, pelkkää nuhtelua.
- Anonyymi
Saa hukuttaa sarjassa se on leikkiä
- Anonyymi
Kännissä ja läpällä? No pojat on poikia.
- Anonyymi
”ihan läpällä”
näin lapset on kasvatettu, ihan läpällä
Aikuisilla oli kiire nussuttaa lapset, koska muillakin on.
Laitetaan lapset 6 vuotiaina koulutielle ja odotetaan
että muut kasvattaa.
Aikuisilla on kiire ihan muualla. - Anonyymi
Kai hukuttaja yritti auttaa hukutettavaansa pääsemään hengestään.
- Anonyymi
Nuo hukuttamisen yrittäjät laitettava vankeuteen 3 vuodeksi.
Olisi hieman aikaa miettiä mitä tekee. - Anonyymi
Vain yksi hukuttajista oli sen ikäinen että voitiin syyttää. Nimi muuten Mohammed A.A. joten suojaväri estää antamasta mitään oikeaa tuomiota.
- Anonyymi
Jos oli sormi pepussa samalla kun yritti hukuttaa niin se oli vaan dajma leikki.
- Anonyymi
Nimi on tiedossa. Voi olla vaikea saada työpaikkaa ainakin paikallisesti. Minun firmassani ei ainakaan työskentele koskaan. Ja kerron kyllä jos joku soittelee...
- Anonyymi
Mätä Suomen oikeuslaitos ei katso hukuttamista yrittäneiden mitään pahaa tehneen eikä syytä heitä mistään.
Missä on uhrin oikeus? Onko oikeuslaitoksen tehtävä puolustaa vain rikollisia? - Anonyymi
Suomen oikeuslaitos jättää tolkun suomalaiset vaille turvaa, oman onnensa suojaan. Ja ilman oikeutta. Rikollisia ja pahaa vain suojelevat ja heidän oikeuksiaan vain puolustavat.
- Anonyymi
Hyvä yleensä tulee tapetuksi, mutta kuka pahan tappaisi. Oikeuslaitoskin on pahan puolella. Mihin suuntaan yhteiskunta on menossa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392803Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2622449Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351442- 1211172
- 1081133
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131002Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58896Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867