Maailman inhottavin ääni?

Anonyymi

Mielestäni maailman inhottavin ääni lähtee itsesäälissä rypevän hihhulin uhriutumisvikinästä.

Ääntä voi yrittää vaimentaa antamalla hihhulille muuta tekemistä esim. täyden tuhkaämpärin ja säkkikankaanpalan muodossa. Tosin joissain tapauksissa sekin vain pahentaa vikinää.

10

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti sitä kuuluu aika paljon sillä, International Society of Human Rights -järjestön mukaan kaikista uskontonsa takia vainotuista maailman ihmisistä kristittyjen osuus on jopa 80 prosenttia.

      • Anonyymi

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?

        Kritittyjä ovat kautta historian vainonneet eniten toiset kristityt, kun ne toiset ovat uskoneet samaan mutta jotenkin väärällä tavalla. Mikä onkin ollut riittävä syy mestaamiseen, hirttämiseen, hukuttamiseen, elävältä hautaamiseen ja rovioilla polttamiseen, ihan vain mainitakseni joitain niistä lukemattomista kivoista tavoista joilla kristityt ovat kohdelleet toisia kristittyjä.

        "Tuhansia uudestikastettuja tuomittiin kuolemaan julmilla tavoilla. Heitä kidutettiin eri tavoin, poltettiin roviolla, mestattiin, hirtettiin, hukutettiin ja haudattiin elävältä. Heiltä riistettiin lapset ja omaisuus. Myös heidän teologisia kirjoituksiaan tuhottiin polttorovioilla. Tätä tapahtui kaikkialla uskonpuhdistuksen ajan Keski-Euroopassa 1500-1600-luvulla, mm. Sveitsin, Itävallan, Saksan, Hollannin, Belgian ja Ranskan kaupungeissa."

        Sitten on vielä erikseen todella surkuhupaisaa, miten suomalaiset kristityt välillä itkevät. että heitä muka vainottaisiin täällä Suomessa, kristinuskon läpitunkemassa maassa jossa suurin osa väestöstä on kristittyjä. Kuitenkin nämä itkuvirsien veisaajat ovat samallla todella riemuissaan, koska heidän uskoonsa kuuluu ennustus että heidän tulisi joutua vainotuiksi uskonsa vuoksi, joten he myöskin suorastaan toivovat sitä.

        Jjos eivät sitten millään meinaa joutua täällä "vainotuiksi", niin yrittävät epätoivoisesti keksiä jotain millä voisivat loukata toisia ihmisiä mahdollisimman paljon niin että nämä suuttuisivat. Ja sitten voivat itkeä miten kristittyjä täällä taas vainotaan, kun mehän vain kerroimme totuuden siitä miten homot ovat saastaisia iljetyksiä joita jumala vihaa ja miten kaikki ateistit ovat moraalittomia rikollisia.


    • Anonyymi

      aloittajalla on heti surkee psyykkinen tila, huomaa heti sanan valinnoista, mikä on tila. Sääli vaan. Mitä sulle on tapahtunut, - kerro kerro kuvotin.

      • Anonyymi

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-

        Ok. Tarkoitit kolmen Jumaluuden Yhdyntäparatiisia.
        😁


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hyvänä kakkosena äänen ilkeässä ja voimakkaassa volinassa on ateistin täräyttämä kierteinen ateistipieru, joka ottaa kierroksia ja kumuloituu ilmatilassa niin, että Suomessa pieraistu ateistin pieru aiheuttaa maansortumia Norjassa.

      • Anonyymi

        Ei oo hihhulipierun voittanutta.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      72
      5818
    2. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      86
      4158
    3. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      91
      3607
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      118
      3011
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      71
      2548
    6. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      111
      2006
    7. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      43
      1854
    8. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      128
      1698
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1505
    10. Mikä ihmeen v&v megastore?

      Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.
      Järvenpää
      1
      1438
    Aihe