Maailman inhottavin ääni?

Anonyymi

Mielestäni maailman inhottavin ääni lähtee itsesäälissä rypevän hihhulin uhriutumisvikinästä.

Ääntä voi yrittää vaimentaa antamalla hihhulille muuta tekemistä esim. täyden tuhkaämpärin ja säkkikankaanpalan muodossa. Tosin joissain tapauksissa sekin vain pahentaa vikinää.

10

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti sitä kuuluu aika paljon sillä, International Society of Human Rights -järjestön mukaan kaikista uskontonsa takia vainotuista maailman ihmisistä kristittyjen osuus on jopa 80 prosenttia.

      • Anonyymi

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?

        Kritittyjä ovat kautta historian vainonneet eniten toiset kristityt, kun ne toiset ovat uskoneet samaan mutta jotenkin väärällä tavalla. Mikä onkin ollut riittävä syy mestaamiseen, hirttämiseen, hukuttamiseen, elävältä hautaamiseen ja rovioilla polttamiseen, ihan vain mainitakseni joitain niistä lukemattomista kivoista tavoista joilla kristityt ovat kohdelleet toisia kristittyjä.

        "Tuhansia uudestikastettuja tuomittiin kuolemaan julmilla tavoilla. Heitä kidutettiin eri tavoin, poltettiin roviolla, mestattiin, hirtettiin, hukutettiin ja haudattiin elävältä. Heiltä riistettiin lapset ja omaisuus. Myös heidän teologisia kirjoituksiaan tuhottiin polttorovioilla. Tätä tapahtui kaikkialla uskonpuhdistuksen ajan Keski-Euroopassa 1500-1600-luvulla, mm. Sveitsin, Itävallan, Saksan, Hollannin, Belgian ja Ranskan kaupungeissa."

        Sitten on vielä erikseen todella surkuhupaisaa, miten suomalaiset kristityt välillä itkevät. että heitä muka vainottaisiin täällä Suomessa, kristinuskon läpitunkemassa maassa jossa suurin osa väestöstä on kristittyjä. Kuitenkin nämä itkuvirsien veisaajat ovat samallla todella riemuissaan, koska heidän uskoonsa kuuluu ennustus että heidän tulisi joutua vainotuiksi uskonsa vuoksi, joten he myöskin suorastaan toivovat sitä.

        Jjos eivät sitten millään meinaa joutua täällä "vainotuiksi", niin yrittävät epätoivoisesti keksiä jotain millä voisivat loukata toisia ihmisiä mahdollisimman paljon niin että nämä suuttuisivat. Ja sitten voivat itkeä miten kristittyjä täällä taas vainotaan, kun mehän vain kerroimme totuuden siitä miten homot ovat saastaisia iljetyksiä joita jumala vihaa ja miten kaikki ateistit ovat moraalittomia rikollisia.


    • Anonyymi

      aloittajalla on heti surkee psyykkinen tila, huomaa heti sanan valinnoista, mikä on tila. Sääli vaan. Mitä sulle on tapahtunut, - kerro kerro kuvotin.

      • Anonyymi

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-

        Ok. Tarkoitit kolmen Jumaluuden Yhdyntäparatiisia.
        😁


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hyvänä kakkosena äänen ilkeässä ja voimakkaassa volinassa on ateistin täräyttämä kierteinen ateistipieru, joka ottaa kierroksia ja kumuloituu ilmatilassa niin, että Suomessa pieraistu ateistin pieru aiheuttaa maansortumia Norjassa.

      • Anonyymi

        Ei oo hihhulipierun voittanutta.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      121
      1210
    2. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      113
      931
    3. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      670
    4. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      274
      663
    5. Jos tunnistit...

      Voit hyvin ottaa yhteyttä...olisi mukava jutella☺️
      Ikävä
      59
      587
    6. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      10
      571
    7. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      36
      491
    8. Miksi voit niin

      Huonosti? Ei se voi johtua vain minusta?
      Ikävä
      54
      470
    9. Väsynyt odottamiseesi, M.

      Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym
      Ikävä
      36
      463
    10. Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!

      "Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on
      Maailman menoa
      189
      455
    Aihe