Maailman inhottavin ääni?

Anonyymi

Mielestäni maailman inhottavin ääni lähtee itsesäälissä rypevän hihhulin uhriutumisvikinästä.

Ääntä voi yrittää vaimentaa antamalla hihhulille muuta tekemistä esim. täyden tuhkaämpärin ja säkkikankaanpalan muodossa. Tosin joissain tapauksissa sekin vain pahentaa vikinää.

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti sitä kuuluu aika paljon sillä, International Society of Human Rights -järjestön mukaan kaikista uskontonsa takia vainotuista maailman ihmisistä kristittyjen osuus on jopa 80 prosenttia.

      • Anonyymi

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?

        Kritittyjä ovat kautta historian vainonneet eniten toiset kristityt, kun ne toiset ovat uskoneet samaan mutta jotenkin väärällä tavalla. Mikä onkin ollut riittävä syy mestaamiseen, hirttämiseen, hukuttamiseen, elävältä hautaamiseen ja rovioilla polttamiseen, ihan vain mainitakseni joitain niistä lukemattomista kivoista tavoista joilla kristityt ovat kohdelleet toisia kristittyjä.

        "Tuhansia uudestikastettuja tuomittiin kuolemaan julmilla tavoilla. Heitä kidutettiin eri tavoin, poltettiin roviolla, mestattiin, hirtettiin, hukutettiin ja haudattiin elävältä. Heiltä riistettiin lapset ja omaisuus. Myös heidän teologisia kirjoituksiaan tuhottiin polttorovioilla. Tätä tapahtui kaikkialla uskonpuhdistuksen ajan Keski-Euroopassa 1500-1600-luvulla, mm. Sveitsin, Itävallan, Saksan, Hollannin, Belgian ja Ranskan kaupungeissa."

        Sitten on vielä erikseen todella surkuhupaisaa, miten suomalaiset kristityt välillä itkevät. että heitä muka vainottaisiin täällä Suomessa, kristinuskon läpitunkemassa maassa jossa suurin osa väestöstä on kristittyjä. Kuitenkin nämä itkuvirsien veisaajat ovat samallla todella riemuissaan, koska heidän uskoonsa kuuluu ennustus että heidän tulisi joutua vainotuiksi uskonsa vuoksi, joten he myöskin suorastaan toivovat sitä.

        Jjos eivät sitten millään meinaa joutua täällä "vainotuiksi", niin yrittävät epätoivoisesti keksiä jotain millä voisivat loukata toisia ihmisiä mahdollisimman paljon niin että nämä suuttuisivat. Ja sitten voivat itkeä miten kristittyjä täällä taas vainotaan, kun mehän vain kerroimme totuuden siitä miten homot ovat saastaisia iljetyksiä joita jumala vihaa ja miten kaikki ateistit ovat moraalittomia rikollisia.


    • Anonyymi

      aloittajalla on heti surkee psyykkinen tila, huomaa heti sanan valinnoista, mikä on tila. Sääli vaan. Mitä sulle on tapahtunut, - kerro kerro kuvotin.

      • Anonyymi

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-

        Ok. Tarkoitit kolmen Jumaluuden Yhdyntäparatiisia.
        😁


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hyvänä kakkosena äänen ilkeässä ja voimakkaassa volinassa on ateistin täräyttämä kierteinen ateistipieru, joka ottaa kierroksia ja kumuloituu ilmatilassa niin, että Suomessa pieraistu ateistin pieru aiheuttaa maansortumia Norjassa.

      • Anonyymi

        Ei oo hihhulipierun voittanutta.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      118
      6844
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      46
      4523
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3682
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2694
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2421
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1896
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      198
      1388
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1214
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      36
      1021
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      878
    Aihe