Maailman inhottavin ääni?

Anonyymi

Mielestäni maailman inhottavin ääni lähtee itsesäälissä rypevän hihhulin uhriutumisvikinästä.

Ääntä voi yrittää vaimentaa antamalla hihhulille muuta tekemistä esim. täyden tuhkaämpärin ja säkkikankaanpalan muodossa. Tosin joissain tapauksissa sekin vain pahentaa vikinää.

10

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti sitä kuuluu aika paljon sillä, International Society of Human Rights -järjestön mukaan kaikista uskontonsa takia vainotuista maailman ihmisistä kristittyjen osuus on jopa 80 prosenttia.

      • Anonyymi

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entä mikä on kristittyjen osuus kristittyjen vainoajista?

        Kritittyjä ovat kautta historian vainonneet eniten toiset kristityt, kun ne toiset ovat uskoneet samaan mutta jotenkin väärällä tavalla. Mikä onkin ollut riittävä syy mestaamiseen, hirttämiseen, hukuttamiseen, elävältä hautaamiseen ja rovioilla polttamiseen, ihan vain mainitakseni joitain niistä lukemattomista kivoista tavoista joilla kristityt ovat kohdelleet toisia kristittyjä.

        "Tuhansia uudestikastettuja tuomittiin kuolemaan julmilla tavoilla. Heitä kidutettiin eri tavoin, poltettiin roviolla, mestattiin, hirtettiin, hukutettiin ja haudattiin elävältä. Heiltä riistettiin lapset ja omaisuus. Myös heidän teologisia kirjoituksiaan tuhottiin polttorovioilla. Tätä tapahtui kaikkialla uskonpuhdistuksen ajan Keski-Euroopassa 1500-1600-luvulla, mm. Sveitsin, Itävallan, Saksan, Hollannin, Belgian ja Ranskan kaupungeissa."

        Sitten on vielä erikseen todella surkuhupaisaa, miten suomalaiset kristityt välillä itkevät. että heitä muka vainottaisiin täällä Suomessa, kristinuskon läpitunkemassa maassa jossa suurin osa väestöstä on kristittyjä. Kuitenkin nämä itkuvirsien veisaajat ovat samallla todella riemuissaan, koska heidän uskoonsa kuuluu ennustus että heidän tulisi joutua vainotuiksi uskonsa vuoksi, joten he myöskin suorastaan toivovat sitä.

        Jjos eivät sitten millään meinaa joutua täällä "vainotuiksi", niin yrittävät epätoivoisesti keksiä jotain millä voisivat loukata toisia ihmisiä mahdollisimman paljon niin että nämä suuttuisivat. Ja sitten voivat itkeä miten kristittyjä täällä taas vainotaan, kun mehän vain kerroimme totuuden siitä miten homot ovat saastaisia iljetyksiä joita jumala vihaa ja miten kaikki ateistit ovat moraalittomia rikollisia.


    • Anonyymi

      aloittajalla on heti surkee psyykkinen tila, huomaa heti sanan valinnoista, mikä on tila. Sääli vaan. Mitä sulle on tapahtunut, - kerro kerro kuvotin.

      • Anonyymi

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äläs nyt.
        Teillä on joku kuuluisa Pyhimys joka ripotteli tuhkaa päällensä ja puki itsensä perunasäkkiin!
        😁

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eM, tarkoitin avaajalla Jumalaa -Kaiken Alkua-

        Ok. Tarkoitit kolmen Jumaluuden Yhdyntäparatiisia.
        😁


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hyvänä kakkosena äänen ilkeässä ja voimakkaassa volinassa on ateistin täräyttämä kierteinen ateistipieru, joka ottaa kierroksia ja kumuloituu ilmatilassa niin, että Suomessa pieraistu ateistin pieru aiheuttaa maansortumia Norjassa.

      • Anonyymi

        Ei oo hihhulipierun voittanutta.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      91
      1617
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      119
      1482
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      72
      1317
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1232
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      1050
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      968
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      21
      940
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      828
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      763
    Aihe