Kulttuuriala ja vihapuhepoliisinkin esittäjä ahdingossa.

"Korona-ahdinko söi Martti Suosalon 15 vuoden säästöt"

https://www.is.fi/viihde/art-2000008025563.html

https://youtu.be/fQDxj29kQBo

Mutta mitäpä me tehdään kulttuurilla, kun on saatu monikulttuuri.
7228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näyttelijät ja muu viihdeväki ovat palkkahuoria. Tekevät mitä tahansa, jos rahaa tulee.

Äänestä

On se kumma kun jotkut luulevat että rahaa kasvaa puussa, Suosalonkin "tukifyffet" on jaettavana yhä kasvavan, pelastettavan pakolaisjoukon tarpeisiin! Kyllä on suvaitsematon tyyppi, mitä täällä vollottaa, varmaan on kuitenkin kaikki paremmin kuin esim bemukalla ajelevalla pizzamuhamedilla! Hyi kuinka itsekäs näyttelijä, taitaa olla persu.

Äänestä

Suosalon 300 000 euron vuosituloilla saa ruhtinaallista ansiosidonnaista.

Äänestä

Kulttuuri pitää laittaa jäihin ja keskittyä ihmisten perustarpeisiin. Maailmassa on niin paljon hädänalaisia ihmisiä jotka voidaan ja täytyy kuljettaa Suomeen turvaan eikä haaskata rahoja kulttuuriin tällaisena aikana.

Äänestä
  • Niinpä!😉

    Jos kulttuurimäärärahat siirretään mamujen hyysäämiseen, voi tänne tuoda muutama tuhat mamua lisää vuosittain.

    Tosin maailmassa on yli miljardi hädänalaista jopa YK: n laskelmien mukaan. Mutta hei! Mitä sillä on väliä?

    Äänestä

Karma iski Suosaloon!

Täytyy aika kalliisti elää, jos saa kaiken elämänsä aikana hankitun hupenemaan vuodessa. Moni köyhä on elänyt vuosikymmeniä käteen jäävällä 500 eurolla kuussa.

Kulttuuri-ihmiset on ilmeisesti sitä parempaa kansaa, kun tällänen haloo pitää nostaa. Tervetuloa takaisin kansan pariin.

Äänestä

Ihan hyvää tekee pieni tauko näille omahyväisille moni-kulttuuri-ihmisille. Kari Peitsamokin lempattiin oitis ämyrockista, kun uskalsi sanoa että rajat kiinni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Korona-ahdinko söi Martti Suosalon 15 vuoden säästöt"

https://www.is.fi/viihde/art-2000008025563.html

https://youtu.be/fQDxj29kQBo

Mutta mitäpä me tehdään kulttuurilla, kun on saatu monikulttuuri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu