Nimi joka pomppas ensimmäisenä... puhtaat paperit? Hell no! Rahnanlinkousta! :)
Datakeskus toimijat
4
726
Vastaukset
- Anonyymi
toiminut ennenkin tän keskustan lintilän kanssa juurikin tämän kymmenen vuoden "suunittelun" aikana....yle uutisoinnin arkistosta löytyi tälläistä...dronella ja kalliokairauksela etsitty e-p aluella kultaa..tukirahoilla? eipä sitäkään oo sen koommin kuulunu,olisko niiden jäljiltä ko.insinööritoimisto "luovuttanut"maaoikeudet tälle uudelle firmalle vuosi sitten..netistä löytyy. tämä firma on toiminut vain 2v
- Anonyymi
Tahtoo jäädä velat masamatta.
- Anonyymi
Tästä saattaa tulla vuosisadan kusetus! Taustalla häärii sellainen kaveri, jolta en ostaisi edes käytettyä autoa saatikka lähtisin datakeskusta perustamaan. ”Neuvottelut pitkällä kansainvälisten suurimpien toimijoiden kanssa..” Suuret toimijat rakentavat turvallisuussyistä omat datakeskukset, eivätkä tarvi ketään niitä heille rakentamaan.
Veikkaan, että kohtaa alkaa rahan pumppaus kaupungilta, että saadaan hankkeeseen vauhtia ja ties vaikka millä verukkeilla.
Sinällään fiksu ja hyvä hanke, mutta ei senttiäkään veronmaksajien rahoja ennen kuin tiloista on puolet vuokrattu sitovalla soppareilla. - Anonyymi
Näin on. Pelkään pahoin että humalahakuinen elvistely jatkuu vauhtiajoissa, mutta ei ratissa enää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1522492- 1502235
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551973Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171870"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591354Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1981222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää751015Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.323920Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa187909Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24684