Onnea Salatut elämät, 4000 jaksoa takana! Onnea Ismo 60-vuotta!

16

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerran kymmenisen vuotta sitten katsoin uteliaisuuttani yhtä jaksoa noin kolme minuuttia.

      • Anonyymi

        Ismo osaa vääntää paukkuja.


      • Anonyymi

        Olen seurannut jo vuosia Ismon mahaa.
        Se suurenee välillä ja joskus pienenee.
        Nyt se taas kasvaa!


    • Anonyymi

      Alusta asti olen seurannut. Opiskeluaikoina 20 vuotta sitten jäi muutamia jaksoja katsomatta eri syistä. mm.Yhden kerran iltaharrastuksista matka opiskelija-asuntolaan myöhästyi. Kimppakämpästä kun on kyseessä, olin kerran käyttöohjeissa tapahtui seuraavaa. Kämppäkaveri sanoi kerran Salkkarit ei mene velvoitteiden ohi,mars mars tiskaamaan.

      • Anonyymi

        Käyttöohjeissa tarkoittaa keittiövuorossa. Ennustava tekstinsyöttö töppäilee.


    • Anonyymi

      Seurasin 2000-luvun vaihteessa, kun oli vielä Miiat ja Sakut sun muut kumppanit. Sen jälkeen ei ole tullut katsottua.

      • Anonyymi

        Ismo on ykkönen ja Kalle on kakkonen.


    • Anonyymi

      Ismo on aikamoinen gaggis.

    • Anonyymi

      Kerrankin kun Ismo väänsi ilmaa niin tuli ämpärillinen tuotetta?

      • Anonyymi

        Ismo osaa vääntää ämpärin täydeltä.
        Välillä tulee pelkkää metaanikaasua, välillä puolimärkää tuotosta ja aika usein koko lasti oikein raivokkaan räjähtävällä voimalla.


    • Anonyymi

      Tyhjänpäiväinen sarja, näyttelijät 2 luokkaa, käsikirjoitusta ei ole vaihdettu vuosiin.. Mustasukkaisuus, nussiminen oman ja vieraan kanssa, riitely ja rähinä kantavia voimia. Joutaisi lopettaa koko sarja jota harva jäisi kaipaamaan..

    • Anonyymi

      Katsoin hajanaisesti siihen asti, kun Helistä tuli lesbo.

    • Anonyymi

      Mikä helvetti siinä on että noista kaikista hahmoista on tehty kuin jotain Putouksen sketsihahmoja? Esimerkiksi Salla oli toki ennen ärsyttävä ja muiden asioihin nokkansa tunkeva nipottaja mutta silti uskottava vaikkakin äärimmäinen. Nykyisin taas se on ihan täysin uskomaton sarjakuvahahmo. Kakaroilleko tätä sarjaa nykyisin vain tehdään? Tai no selvästi ei kun jatkuvasti tulee jotain näyteltyjä panokohtauksia ja ryyppäämisiä.

    • Anonyymi

      Klassikko jaksossa Ismo izze ismukka issendaali syö perkeleellisen töötin.

    • Anonyymi

      Pistittekö merkille kun jaksossa 3226 Ismo hotki 5 kiloa suolapähkinöitä? Viikko siitä Ismo kaupitteli kioskissaan omavalmisteista pähkinäsuklaata!

      • Anonyymi

        Munnon saatava sitä heti!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      115
      3652
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      71
      3031
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2694
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      75
      2432
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      18
      2373
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      31
      2229
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2121
    8. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2037
    9. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      90
      1950
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      26
      1832
    Aihe