Miksi urheilu on suosittua?

Anonyymi

Miksi urheilu saa palstatilaa joka paikassa uutisista muuhun mediaan? Siihen keskitetään valtavasti huomiota onko joku ajanut ympyrää kuinka lujaa tai juossut ympyrää mitä väliä? Miksi meidän pitää tauotta tietää montako koria joku on saanut tai kuka on lyönyt jonkun kanveesiin? Eihän urheilu ole millään tavalla välttämätöntä katsojalle. Sillä on korkeintaan hieman viihdearvoa mutta uutisista oma osuus? Ei saakeli. Jos kaikki katsojat urheilisi itse sillä oli merkitystä meille kaikille. Kaiken huippuna on maiden väliset kilpailut. Suomea kannustetaan fanaattisesti porataan ja raivotaan mutta sitten kun tullaan politiikkaan suomea ei yhtäkkiä olekaan eikä sen rajoja tunnisteta? Ei ole kuulemma suomalaisia olemassakaan. Erikoista touhua.

3

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      HYVÄ ALOITUS. URHEILUHULLUT ON HULLUJA. NIINKUIN URHEILIJATKIN.
      Oho anteeks vahingos oli isot päällä.
      japanilaiset ei halunneet tuhansia urheilijoita toimitsijoita toimittajia
      ym. Tokioon viemää koronaa sinne, mutta niin oon pakko pitää olympialaiset !!!
      Urheilu on tärkeäpää kuin japanilaisten terveys.
      Olympiakomitean pitää saada rahaa rahaa rahaa !!!

    • Anonyymi

      joo ja se yksi suomalainen koripalloilija tekee Ameriikassa koreja, sitä pitää hehkuttaa joka sataanan uutisessa. ketä kiinnostaa,,,ihan oikeesti onko tuolla paskankaan väliä.

    • Anonyymi

      NO SOTIAKKO IHMISTEN SITTEN PITÄS? Ihmiset ovat ammoisisita ajoista myös mitelleet voimiaaan,ihmiset metsästivät keihäillä "ziljoona"vuotta sitten. Ammuttiin jousipyssyllä,juostiin ym.Hevonen on kesytetty ennen ajanlaskumme alkua. Mitä sitten,jos urheilu saa palstatilaa,saavathan sitä myös kaikenmaailman turhakkeet.
      Lukekaa vaan niistä Sofioista,Stefuista ja Marttinoista ja Tuksu Tukiaisen siskoista,ei muakaan urheilu suuremmin kiinnosta,muttei myöskään mitkään turhat julkkikset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1723
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      55
      1123
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      438
      1104
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1023
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      811
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      782
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      730
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      675
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe