Takannessa ulkopuolella on viivakoodi tarra. Ei löytynyt tietoa poliisin sivuiltakaan.
Miksi psssin
Anonyymi
14122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Valmistajan tarra.
No kai skannasit puhelimellasi, mitä sano?
Pakaraan tatuoidaan sama viivakoodi, niin tunnistus helpottaa tullia!
Pyysin kyllä asiallista vastausta. En höpö juttuja.
Veikkaan tuota kommenttia, passin valmistajan tiedot, valmistuspäivä yms.
Miksi psssin
Tuohon asiallisia vastauksia?
Mikä tuo PSSS on ?
Ok. Ihmettelin kun kävin äänestämässä niin virkailija joutui käsln naputtelemaan henkkäriy.
Katsoun 5 vuotta vanhaa passia. Takakannen viivakoodin alla oleva numerosarjahan reikälävistetty passin jokaiseen lehteen. Eli yksilöi kai passin jotenkin kuuluvaksi samaan passiin. Enpä ole ennen kiinnittänyt huomiota. Passin kannessa lukee kyllä myös suomi - finland vaikka joku kotro yritti muuta somessa väittää.
Ahaa............ https://mvlehti.net/2020/12/26/olli-kotro-sanat-suomi-ja-finland-eivat-ilmeisesti-enaa-kuulu-suomen-passiin/
Tuohan oli ihan höpö juttu kuten mvlehden jutut yleensä. Kotro on viihdemepin lauran viihdeavustaja.
Ai sama Persu-Kotro, joka haluaa Venäjän rajan auki ja neukuille viisumivapauden ja muut rajat kiinni?
Se on sama mikä Sarah Connor Chronicles aikakirjat sarjan jaksossa Allison From Palmdale käteen poltettu tatuointi. Elikäs oikeasti se on sinun kädessä mut sinun aivoja kopeloitu hörrien luulemaan et se on sielä passissa.
Vaikea vastata. Miksi siis pissit passiisi?
Yritä löytää syy itse.
Laadunvalvontaa varten?