Maailmassa monta on ihmeellistä asiaa, se hämmästyttää, kummastuttaa pientä kulkijaa...
Nyt hattu päästä !
Valtavan määrän ihmishenkiä pelastanut rotta pääsi eläkkeelle: ”Sen suoritus on ollut lyömätön”
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fbc5d8e5-2f51-4e10-80ed-82c9f663ad17
Rotta pääsi ansaitulle eläkkeelle.
7
63
Vastaukset
- Anonyymi
Millähän saisi tuvan väliseinissä rouskuttavan rotan terminoitua...ei perkele mene killeröihin tämä yksi, vaikka monia on saanut satimeen.
- Anonyymi
Aivan loistava uutinen.
- Anonyymi
Kyllä tuo ansaitsee ilmaiset aamupalat loppuelämäkseen eli viideksi viikoksi.
- Anonyymi
Se tulee hyönteiset perässä https://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/a/ee4e7a70-dc9c-4440-a7b8-b5d83e79c103
- Anonyymi
Hyönteiset ovat jänniä. Monikaan ei tunne ryhmää hyppyhäntäiset. Tai ne ovat jotain esihyönteisiä, ehkä niitä nykyään ei luokitella hyönteisiksi.
https://yle.fi/uutiset/3-11957067
Joo, on ne kivoja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyönteiset ovat jänniä. Monikaan ei tunne ryhmää hyppyhäntäiset. Tai ne ovat jotain esihyönteisiä, ehkä niitä nykyään ei luokitella hyönteisiksi.
https://yle.fi/uutiset/3-11957067
Joo, on ne kivoja." Markkula kertoo, että erään teorian mukaan ne olisivat myöhemmin laskeutuneet puista maahan kuin alkuihminen."
"Aina joka väliin tuota evoluution roskatiedettä!
Teoriaa on perusteltu sillä, että meripihkan ikuisuudessa säilyneet, vanhimmat tunnetut hyppyhäntäisfossiilit ovat olleet rakenteeltaan samankaltaisia kuin nykyään puissa elävät lajit."
Heh, pysyneet samankaltaisina... joopa!
- Anonyymi
Suloinenkin vielä. Onneksi selvisi hengissä eläkkeelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k303690Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet491588- 731328
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751171Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911021Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille167999- 74815
Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?47725Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua33716- 81660