Vain 15 ko tulee uusia lukion oppilaita.
Tulee edullisemmaksi kuskata Alavudelle lukioon.
Syntyvät säästöt Kiinan eläinsuojeluun.
Kiinalaiset kiittää Mikkoa
Loppuuko lukio
5
603
Vastaukset
- Anonyymi
Ikäluokat ovat niin pieniä ettei riitä oppilaita lukioon, muilta paikkakunnilta on vaikea kulkea tänne opiskelemaan kun ei ole julkista liikennettä. Olemme täällä huonojen liikenne yhteyksien ja todella surkeiden teiden takana
- Anonyymi
Joo ei kannata enää pitää lukiota.
Alavudelle kuljetukseen lapset.
Säästöt tulee valtavia ja Marikakaan ei saa yläkoulun rehtorin palkan lisää.
On siinä ähtärille kallis pariskunta...
Eiköhän pohjoinen ottaa ne takas
- Anonyymi
Rakennetaan uusi 6 miljoonan lukio.
- Anonyymi
Outoa on jos etäopetus ei toimisi ?
Ehkä opetusmenetelmät tosin voisivat olla itseopiskelun sijaan enemmänkin opettajien vaikutukseen perustuvia.
Nämä opetuksen metodit on niin usein muuttuvia olleet, mutta ei-toivottavaa on se opettajan roolin kutistuminen opintojen ohjaajan suuntaan.
Sellaisilta se opetus ja kirjat nykyisin vaikuttavat.
Digiaika ei taida olla pedagogian kannalta niiden tuntijoiden käsissä ?
Välineitä etäopetukseen tosin on vaihtoehtona tuntien matkojen vastineeksi. - Anonyymi
Lukio kiinni Ähtärissä. Ei ole opiskelioitakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain29011766Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810990Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2396305Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185152Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1613630- 1743528
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502453Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291970Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111807Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171695