miltä se tuntuu kun tuulivoimalat tulee lähelle?
Kertokaapas mökkiläiset...
23
64
Vastaukset
- Anonyymi
Miellyttäviä jättiläisiä, en ole mökkiläinen,mutta nuijasodan taistelupaikalla Santavuorella niitä tusinan verran ja hyvin pyyhkii.
- Anonyymi
Pa-kunnat tekee järjettömiä päätöksiä,tuulimyllyt ja vastaanottokeskukset hyviä esimerkkejä.
- Anonyymi
Ei ne liian lähelle tule, ja onhan niitä kiva katsella paljon kivempi kuin savua tupruttavaa piippua tai ydinmiilua. Tietää että tulee uusiutuvaa puhdasta sähköä käytettäväksi. Siksi tuulisähkösopimus.
- Anonyymi
Kunnat näivettyy kuka haluaa huminassa elää ja toisellalaidalla turvattomuus.
jos niitäpitää laittaa 1ehto eisaa HAITATA KENENKÄÄN ELÄMÄÄ.- Anonyymi
Tottakai se haittaa! Jatkuva humina yötä päivää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tottakai se haittaa! Jatkuva humina yötä päivää!
Miten lähellä olet niitä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten lähellä olet niitä?
Kysytkö kun viereen on tulossa masiinat? Laskee meinaa kivasti mökin arvoa...
- Anonyymi
Meillä on nuo siipikoneet 1.5 kilometrin päässä ja häiritsee helvetisti, olemme jo kaupanneet mökkiä monta vuotta eikä kaupaksi mene, yksi sanoi että ei ota vaikka saisi ilmaiseksi kun huminasta ei pääse ikinä eroon...ajatelkaa ihmiset...näitä siipimasiinoita tulee nyt tuhansia, ette millään mökeillä voi välttyä näiltä kaikilta, monen mökin arvo tulee olemaan nolla euroa, oli rantaa tai ei,ihan sama.
- Anonyymi
Ei sulla mitään mökkiä ole. 😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sulla mitään mökkiä ole. 😁
Ei mullakaan,mulla on vain 159neliöinen huvila....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sulla mitään mökkiä ole. 😁
Varmaa tietoa tuntuu olevan.
- Anonyymi
En ole ikinä aistinut mitään huminaa täälläpäin olevista siipiveikoista...kumma juttu..voisko olla psykosomaattista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaa tietoa tuntuu olevan.
Varmaa psykologista silmää. Aina noita on, jotka haluavat puhumalla saada ihmiset myymään mökkinsä pilkkahintaan. Ei kaikkea kannata uskoa, mitä netistä lukee.
- Anonyymi
"...yksi sanoi että ei ota vaikka saisi ilmaiseksi kun huminasta ei pääse ikinä eroon.."
Vaivautui sitten kuitenkin mökkiä katsomaan ja loukkaamaan myyjää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"...yksi sanoi että ei ota vaikka saisi ilmaiseksi kun huminasta ei pääse ikinä eroon.."
Vaivautui sitten kuitenkin mökkiä katsomaan ja loukkaamaan myyjää."...monen mökin arvo tulee olemaan nolla euroa, oli rantaa tai ei,ihan sama." 😂
https://www.finlex.fi/fi/laki/alkup/2015/20151107
- Anonyymi
Aika helvettiä on mökki puretaan ja uusi paikka
- Anonyymi
Vihreiden mielestä nämä tuuulivispilät ovat parasta, mitä Suomen luonnosta voi löytää. Suuria määriä metsän puita raivataan näiden tieltä ja tilalle tulleissa vispilöissä vihreän silmä lepää. Ja mitä korkeampi tuo hirvitys on, sitä parempi. Ja voi, miten upeilta ne näyttävät myös tunturien huipuilla pyörimässä. Kyllä ihminen osaa tehdä rumasta luonnosta kauniin!
No kaikilla ei ole vihreiden silmää luonnon kauneudelle. Jotkut pitävät noita sähkömyllyjä ihan luonnon ja maisemien pilaajina. Ne on varmaan niitä persuja?Kyllä ne ovat pienet Kepu-vetoiset kunnat, jotka yrittävät kaikkensa että saisivat tuulivoimaloita kiinteistöveroa maksamaan. Ja motiivikin on Kepulaisen nurkkakuntainen ja lyhytnäköinen: sillä mahdollistetaan elinkelvottoman kunnan pysyminen pitempään "itsenäisenä".
- Anonyymi
Riippuu täysin myllyn paikasta. Jos se mylly sijaitsee meren rannalla, niin ei sitä myllynääntä erota meren jatkuvasta kohinasta. Mutta jos se sijaitsee mantereella, niin silloin kohina onkin huomattavasti haitallisempi, kun muuten on hiljaisempaa.
- Anonyymi
Kummallista. Kunnat luulevat paikkaavansa taloutta kammottavilla ja metsämaisemaa ja luontoa pilaavilla tuulivoimaloilla tai sitten matuille. Kummatkin täydellinen katastrofi.
- Anonyymi
Mökin arvo romahtaa, jos sellainen tulee näköpiiriin. Linnutkin se tappaa.
- Anonyymi
Jumpsis Jömpsis kuuluu yötä päivää
- Anonyymi
3.2km matkaa liian lähellä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma142589Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne292451Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv612309Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.802233Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k681834PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist101780Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest81766Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941737Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel841654- 1321605