Koronan alkuperä kiinalaislabrasta ei olekaan enää salaliittoteoria

Anonyymi

Tälläkin palstalla tyrmättiin väitteet salaliittoteoriana.
Nyt on toisin.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bideninkin oli pakko aloittaa uusi tutkinta kun lopetti Trumpin aloittaman.

    • Anonyymi

      se nyt on selvä ettei se mikään lepakosta ihmiseen ol ehypännyt, sieltä se on lasikaapeista kotoisin.

      sen tajusi jo silloin kun kiina rynni niitä sairaaloitaan viikossa pystyyn että siellä oli tietoa mihin pitää pyrkiä.

      • Anonyymi

        Mitään eläintä ei ole löytyvät ja Kiina salaa kuolleiden labralaisten terveystiedot.


      • Laboratorio on paikka, jossa joskus tapahtuu virhe.


      • Anonyymi
        torre5 kirjoitti:

        Laboratorio on paikka, jossa joskus tapahtuu virhe.

        Labratorioissa harvemmin kyllä sattuu vihreitä?


      • Anonyymi
        torre5 kirjoitti:

        Laboratorio on paikka, jossa joskus tapahtuu virhe.

        Keksi nyt hyvä papparainen jotain muuta tekemistä itsellesi!


    • Anonyymi

      Luterilainen viruslabra?

      • Anonyymi

        Kiinassa?


    • Anonyymi

      Meidän Herramme, Herra Sebaotin, täytyi tietää COVID-19 -viruksesta ja sen puhkeamisesta pandemiaksi jo ennen kuin päätti luoda maailman ja ihmiset, sekä virukset, joten Hänen täytyy tietää sekin, mistä tuo virus alkoi leviämään ihmiseen, kuten myös sen 100 prosenttiset torjunta- ja parannuskeinot.
      Jää nähtäväksi mitä Herra Sebaot aikoo tehdä tuolla tiedollaan.

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä? Eihän kukaan ole esittänyt todisteita , että korona olisi peräisin labrasta.:D Tiedeyhteisö on edelleen sitä mieltä, että se on 99% todennäköisyydellä tarttunut lepakoista tai niiden ulosteista. Vaikka pieni inhimillisen tekijän ja vahingon mahdollisuus olisi olemassa, niin siitä ilakointi on ennenaikaista.

      Biden on kuitenkin antanut toimeksiannon tiedusteluyhteisölle asian tutkimiseksi. Hän korosti, ettei toimeksianto johdu uusista faktoista, vaan vahingossa tapahtuneen labrakontaminaation mahdollisuus halutaan käydä vielä kerran läpi. Jos sen selvittäminen nyt edes on mahdollista.

      Ei Sars-covid-1 viruksenkaan tarkkaa alkuperää pystytty todistamaan. Se tiedetään, että lepakoista on löytynyt lähes samanlaista virusta. Wuhanin zoonooseihin erikoistunut mikrobiologian labra ryhtyi sitä tutkimaan. Saavutti tutkimuksillaan myös maailmanmainetta. Alan ihmiset pitävät labraa ihan luotettavana laitoksena, jossa on huippuluokan turvallisuustoimet.

      Vuotospekulaatiot ovat liittyneet mm. labran loppuvuodesta 2019 tapahtuneeseen muuttoon. Mutta yksittäisiä koronatapauksia on potilaiden vanhojen verinäytteiden perusteella esiintynyt jo syksyllä 2019. Tapauksia on löytynyt mm. Etelä-Kiinasta, Britanniasta ja Italiasta. Kukaan heistä ei ole ollut lähelläkään Wuhania.

    • Anonyymi

      Tiede yhteisö on toteen näyttänyt että tässä viruksessa ja sen lääkeessä on geeniterapiasta tunnetttuja "osia"
      eli sen ttarkoitus on muuttaa, koko ihmisen, ensisijaisesti miehen perimää!
      ja muutenkin jo siittiöt ovat jo tuhottu.
      laskettu aika, miehen siitttiölle on noin 2045.
      ja sitten ei enää tule lapsia, luonnollisesti, paitsi harvoille ja valtuille.

      eli perkeleen kavala juoni joka on alkusoittoa ilmestyskirjajn tapahttumille!

    • Anonyymi

      "COVID-19 -viruksesta ja sen puhkeamisesta pandemiaksi"
      ei tämä nuha ole pandempia mutta sen lääke on!
      ja Suomessa on jo roketettu yli % !

      Joten kohta tulee kuoleman pandemia, ja kuka siitä voi säästyä, jos on ottanut lääkettä!

      Jes. 47:9
      Mutta nämä molemmat tulevat sinun osaksesi äkisti, yhtenä päivänä: lapsettomuus ja leskeys; ne kohtaavat sinua täydeltänsä, huolimatta velhouksiesi paljoudesta, loitsujesi suuresta voimasta.

      11 Sentähden kohtaa sinua onnettomuus, jota et osaa manata pois; sinut yllättää tuho, josta et lunnailla pääse, äkkiä kohtaa sinua perikato, aavistamattasi.

      Lue kok luku 47, ei ole pittkä ja sovella ja tutki sitä Ilmestyskirjajn taustaa vasten!

      eli lapsettomuus ja loitsutsut, noitien ja velhojen tekoja½!

      itkekää jja valittakaa½!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      38
      1930
    2. Taas pedofiliatuomio Haapaveelle

      Vastenmielisiä ja vakavia rikostapauksia pikkupaikkakunnan alueellekin näyttää riittävän. Tämän alan rikoksien tuomiot
      Haapavesi
      38
      1491
    3. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      60
      1485
    4. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      169
      1373
    5. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      68
      1229
    6. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1211
    7. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      886
    8. Me ei voida olla yhdessä

      Järki päähän ja realiteetit huomioon ottaen.
      Ikävä
      58
      848
    9. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      13
      834
    10. Kuhmon K-kaupan vanhenevat hapannaamat kassoilla

      Pitemmän aikaa olen ihmetellyt kaverin kanssa miksi Kuhmon K-kaupassa on aina tympeimmät kassattöntekijät? Kesällä tulee
      Kuhmo
      14
      795
    Aihe