BELARUS - väkevä työjuhta

Anonyymi

Juha Pennasen mielestä Belaruksessa ei ole vakavia tyyppivikoja, vaikka muuta väitetään. Vanhimmasta traktorista katkesi valmistusvirheen takia kampiakseli ja toisessa yksilössä oli liiallisen kuormituksen aiheuttamia taka-akseliongelmia, mutta ne olivat yksittäistapauksia.
Suorahampainen kova laatikko ei ole kaikkein helppokäyttöisin varsinkaan aloittelevalle kuskille, eikä vaihteiden porrastus suuremmilla nopeuksilla paras mahdollinen, mutta supersitkeä moottori vähentää vaihtamisen tarvetta.

https://www.koneviesti.fi/koneklassikot/artikkeli-1.1388558

4

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Johannes Virolaista Kekkonen syytti neuvostovastaisuudesta ja sitä lieventämään Virolainen osti Belaruksen.

      • Anonyymi

        Joo muistan tuon tapauksen, kun Virolainen sanoi sitä Belarustaan "toiseksi kotimaiseksi", koska silloin elettiin sitä bilateraali/ vaihtokauppaa NL:n kanssa..


    • Anonyymi

      Toimiva peli.

    • Anonyymi

      Meillä paloi belarus sai siitävielä varaosia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      165
      2982
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      114
      2274
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      76
      1959
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      47
      1713
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      62
      1607
    6. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      15
      1411
    7. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      31
      1394
    8. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      72
      1246
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      66
      1235
    10. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      10
      978
    Aihe