No käy se näinkin ...

Anonyymi

Avasin tänne sivun Juutalaisten opetuksista miten heidän rabbiininsa talmudissa ilmoittavat Jumalan sanan koskien kristityitä aloitus poistettiin muutamassa minuutissa vaikka siellä oli ainoastaan talmudin tekstejä ihmettelen siis miten näin tapahtuu uskovaisten palstalla jossa juuri on ollut heidän lujia mielipiteitä siitä että pyhiä kirjoja pitää saada uskonnon ja sananvapuden nimissä siteerata omina ja jumalan mielipiteinä.

Miten tämä on siis mahdollista että en saanut lainata talmudissa olevaa jumlan sanaa koskien kristityitä joita pidetään kyseisessä juutalaisessa pyhässä kirjassa eläimiä alempina olentoina joiden tappamisestakaan ei pidä saada mitään tuomiota .

No kysyisinkin mielipiteitä pitäisikö uskonnonvapauden nimessä kuitenkin kristityiden tapaan saada julkaista tuota jumalan sanaa vaikka se nyt kohdistuukin varmasti joidenkin mielestä vihapuheena kristityitä kohtaan.?

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää tietysti saada jos mennään uskovaisten lokiigalla mutta laki kieltää sanomasta omana mielipiteenään että kristityt ovat alempia kuin koirat ja heidät pitää saada tappaa ilman tuomiota .Suomen laki suojelee näin kristittyjä siinä missä muitakin kansanryhmiä .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      152
      4071
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      401
      3164
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2088
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1748
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1158
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1003
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      995
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      901
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      52
      872
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      859
    Aihe