Hyvä Suomi .Hopea ei ole häpeä!

Anonyymi

Olemme kovia tekemään töitä ja se myös näkyi Suomen pelissä.Harjoteltavaa jää pelirohkeudessa mennä röyhkeästi vastustajan maalille Kanadan tyyliin runnoen kiekkoa maaliin.Tämä on puute vuodesta toiseen Suomen peleissä.Toinen on esim Kanadan ja yleensä NHL pelaajien taitava kiekonriistopeli lähikontaktissa otettava paremmin haltuun.
Ja jos Anttila vielä mukana niin Älä hyvä mies pelaa niin paljon kyyryssä .Pitkän miehen nopeus kärsii jos rintakehän laskee lähes polviin.Kaiken kaikkiaan hienot kisat Suomelta.Tästä on hyvä jatkaa!Voitot on pienestä kiinni.Ja on aina muistettava miten pienestä maasta löytyy noin hienoja pelaajia.On mahtavaa!

3

769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi on oikeusmurhavaltio. Helvetin hyvä kun Suomi jäi hopealle! Kulta olisi ollut väärin tälle mukamas oikeusvaltiolle. Haistakaa paska koko valtiovalta!

      • Anonyymi

        Parempi voitti, niin hän se aina menee. Miksi Suomen pitäisi aina voittaa? Hopeaa tällä kertaa ja sillä siisti.


    • Anonyymi

      Kyllä tuota loppuotteluiden voittosaldoa pitäisi pystyä parantamaan. 12 kertaa oltu arvokisojen finaalissa ja voitettu 25%.

      Kanadaa vastaan näkyi selvästi suomalaisten fyysinen heikkous. Varsinkin nuorempi kaarti (Ruotsalainen, Lundell) oli koko ajan katollaan kaksinkamppailuiden jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3305
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2935
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2819
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2580
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2169
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe