Kylmäävä todellisuus, jota vasemmistolaiset yrittävät valheilla ja propagoinnilla peitellä:
Kantasuomalaisten syntyvyys on vähäistä, afrikkalaisten ja lähi-itäläisten syntyvyys on runsasta
=
Kansasuomalaisten osuus vähenee, afrikalais- ja lähi-itäläisperäisten osuus kasvaa
=
Kantasuomalaisuus katoaa, afrikkalais- ja lähi-itäläisperäisistä tulee Suomen kansa
=
islamista tulee Suomea johtava uskonnollispoliittinen ideologia
=
Suomalainen sivistys ja menestys, jota myös suurin uhrauksin rakennettiin, tulee katoamaan ja sen korvaa uskonnollispoliittinen ideologia, joka aikoinaan tuhosi myös lähi-itäläisen tieteen kehityksen.
Jos vasemmistolaiset saavat jatkaa johtoportaassa, em. uhka ei ole JOS, vaan KUN ja siksi kysymys "millaisella aikataululla em. muutos tapahtuu?" on erittäin relevantti. Voimme myös esittää toisenlaisen kysymyksen: "Onko Suomen kansalla mahdollisuuksia herätä vastustamaan vasemmistolaista vahingollista ideologiaa, jota myös kepu ja kokoomus ylläpitävät?" Olemme nimittäin huomanneet kuinka vasemmistolaiset luovat olosuhteita, jossa vasemmistolaiset tulisi nähdä "ainoana vaihtoehtona". Sitä he ovat rakentaneet mm. hyveposeerauksella, sekä viholliskuvien maalailulla, jolla yritetään luoda äänestäjille mm. leimautumispelkoa, jos äänestävät "väärin".
Aiommeko tosissamme antaa vasemmistolaiselle pelonlietsonnalle valtaa ja vain katsella vierestä, kun kaikki se, minkä vasemmistolaiset kiistävät, tapahtuu suoraan silmiemme edessä?
Propagandan synkkä voima kumpuaa synkästä moraalittomuudesta.
Anonyymi
6
77
Vastaukset
- Anonyymi
Se on vain epätoivoista valehtelua, koska totuus ei ole heidän puolellaan
- Anonyymi
Voi voi, kaiki muut on kommareita paitsi persut. Kaikki muu on paskaa paitsi kusi.
- Anonyymi
Tyypillistä vasemmistolaista retoriikkaa.
- Anonyymi
Aloittajapersu yrittää tyrkyttää persujen käytäntöjä sivistyneille ihmisille.
- Anonyymi
Suomessa riittäisi ihan hyvin 3miljoonaa asukasta.
- Anonyymi
Kannattaa äänestää mieluiten persuja, sillä siellä on pelkästään kovia jätkiä ehdolla. Antavat akoillensa turpaan, lapsillensa turpaan ja toisillensa turpaan. Vasemmiston ehdokkaat ovat koulun penkkiä kuluttaneita hissukoita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512