sanoo ex-muslimi Ayaan Hirsi Ali, ja tarkoittaa turvapaikkamaahanmuuttoa.
– Muuttoliike koostuu pääasiassa Eurooppaan tulevista nuorista miehistä. Naisten oikeuksien heikentymisen lisäksi haluan korostaa, että myös homoseksuaalit ja juutalaiset ovat suuremmassa vaarassa massamaahanmuuton vuoksi. Eurooppalainen työväenluokka ja yhteiskunnan huonompiosaiset kärsivät tästä: uusille tulokkaille tarjotaan asuntoja kaupunkien köyhemmissä osissa, ja koska suurin osa maahanmuuttajista ei puhu kieltä, koulutuksen ja terveydenhuollon laatu heikkenee. Kyseessä on sosiaalisen ja yhteiskunnallisen yhteenkuuluvuuden katastrofi Euroopassa.
Euroopan johtajat sulkevat silmänsä muuttoliikkeen ja integraation aiheuttamilta ongelmilta. Tähän vaikuttaa myös se, että Länsi-Euroopassa on nyt valtava määrä maahanmuuttajataustaisia äänestäjiä.
– Olen täysin samaa mieltä ajatuksesta, jonka mukaan vasemmistopuolueet ovat riippuvaisia maahanmuuttajien äänistä. Itse asiassa tämä pätee myös Yhdysvalloissa, ei vain Euroopassa. Nämä puolueet eivät käsittele rajaturvallisuutta tai hupenevia resursseja vaan osoittelevat kriitikoita sormella ja kutsuvat heitä rasisteisiksi, muukalaisvihamielisiksi ja suvaitsemattomiksi.
– Silti vasemmiston riippuvuus maahanmuuttajien äänistä on ehkä yksi tärkeimmistä näkökulmista ja samanaikaisesti eniten moraalisesti väärin. Ajatelkaapa sitä: nykyinen tilanne ei ole hyvä maahanmuuttajille eikä isäntämaille, vain ryhmälle, joka haluaa pysyä vallassa.
"Euroopan johtajat ovat kykenemättömiä hoitamaan tehtäviään"
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kirjoitus ja aivan totta.
- Anonyymi
Juuri noin se on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751410Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2461304Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521096Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551068- 51785
- 65764
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62747Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39718Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44691- 30637