Lisää roskaväkeä tulossa Eurooppaan

Anonyymi

https://mvlehti.net/2021/06/07/saksalaismeppi-varoittaa-eussa-keskustellaan-70-miljoonan-afrikkalaisen-siirtamisesta-eurooppaan/ Jos tuo pitää todellakin paikkansa ja miksei pitäisi, ei meidän tuntemaamme Suomea kohta enää ole. Niin monella tapaa nyt tätä nakerretaan palasiksi. Onneksi on jo senverran ikää, ettei ihan kaikkea hirveyttä tarvitse nähdä, mutta nuoremmat joutuvat sen todistamaan. Mihinkä ihmeeseen tuollaine väkimäärä muka saadaan sopimaan ja ennenkaikkea MIKSI? On muuten hyvät lukijakommentit tuon itse jutun lopussa, siitä, miten meitä kokoajan aivopestään.

13

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unelmoijat saavat nyt sitä unelmaa, josta ovat haaveilleet, ottaakohan sipilä nyt elättejä?

      • Anonyymi

        ”Olen itse työskennellyt EU:n muuttoliikesopimuksen kanssa jonkin aikaa, ja minun mielestäni olisi katastrofaalista hyväksyä tällainen sopimus”, Gunnar Beck sanoi. ”Ei ole kauaa siitä, kun EU puhui jopa 70 miljoonan afrikkalaisen tuomisesta Eurooppaan vuoteen 2035 mennessä. Nöyrä näkemykseni on, ettei sellaista tarvita taloutemme nykyaikaistamiseksi”.

        Luku 70 miljoonaa vaikuttaa korkealta, mutta Beckin mukaan kukaan EU-komissiossa ei ole kiistäny tietoa, että kyseessä on juuri niin paljon afrikkalaisia, jotka he aikovat tuottaa EU-alueelle.

        Saksalainen EU-parlamentin jäsen varoittaa, että unioni yrittää ajaa muuttoliikesopimuksen (mamupaketti) lävitse vielä myöhemmin tänä kesänä, kunhan koronaviruksen perusteella voimaan ajetut sulkutilat lopetetaan ja EU:ssa vallitsee suotuisa ilmapiiri asian käsittelyyn.


    • Anonyymi

      Ei tuolta Afrikasta tulijat kesken lopu. Kolmessa vuorossa naivat uusia nutipäitä siirtolaisiksi.

      • Anonyymi

        Hyi helvetti, kammottava, puistattava ajatuskin..


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Monikulttuurisuus-kehitysmaakehitys on varmin tapa pitää kansa hajanaisena, jolloin sitä on helpompi rahaeliitin hallita.


    • Anonyymi

      Mikähän tosiaan pistää tekemään siirtoja. Ne on muutenkin itse siirtymässä, ja sitä pitäisi mieluumminkin rajoittaa ja hidastaa jotenkin, eikä itse alkaa hakemaan sieltä.
      Vaikka eurooppa muka vanhenee, ei tänne kerralla tarvitse väestönvaihtoa tehdä.
      Suomalaisillakaan ei ole muuta tietä kuin pyrkiä itään päin, siellä on vielä metsiä, jonne asumaan karhujen keskelle.
      Hyvää tulevaisuutta ei näytä olevan kenellekkään tulossa, pelkkää itkua ja hammastenkiristystä.
      Kun tietäisi selviytymiskeinon, amerikan mannerkaan ei ole pakotie, korkeintaan alaska ja kanadan pohjoiset metsät.
      Mutta miten siellä elämän aloittaa, pitääkö aloittaa punapuiden kaatamisesta, tuskin se ihan kaikilta onnistuu.
      Ja pitäisi hakea jonkunlaista maahanmuuttolupaa, ja ottavatko ne eurooppalaisiakaan, ellei ole joku miljonääri.

      • Anonyymi

        Minä asuisin paljon mielummin karhujen, kuin noiden afrikansaastojen keskellä.


    • Anonyymi

      Tuolta tulijat ovat todistetusti meitä valovuoden jäljessä älykkyydessä

      • Anonyymi

        Eliitti haluaa tyhmää alamaista PISA-huippujen sijaan. Jälkimmäinen kun vaatii tasa-arvoa, yhdenvertaisuutta ja hyvinvointia.


      • Anonyymi

        Joo luulisi, että jo riittäisi maassa tällhetkellä oleva roskaväki, josta ei mitään muuta ole, kuin kuluja!! Mutta ei, lisää vaan nekruja pahaa tekemään ja etuja vaatimaan.


    • Anonyymi

      mansikan poimiat tulivat sitten ukrainasta eikä lähi idästä,

    • Anonyymi

      "Saksalaismeppi". Eli paikallinen persu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      143
      3196
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3002
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1463
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1217
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1057
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1017
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      833
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      827
    Aihe