Heitin piruuttani tuon väitteeksi enkä kysymykseksi.
Olemme saaneet kuulla todella ontuvia väitteitä sen synnystä jotka toki uppoavat ihmisiin jotka eivät ajattele omilla aivoillaan.
Pidemmittä puheitta saanen esitellä julkaisijan jonka yhdellä monista videoista aihetta käsitellään:
https://www.yotube.com/watch?v=fvphGe8kME&t=2904s
Tiedän toki etteivät raivokkaat pallopäät näitä videoita katsele mutta aloittelevalle flättärille tämän kanavan tarjonta on suurenmoista opintomateriaalia.
Sateenkaari on heijastuma taivaankannesta.
13
59
Vastaukset
Upea tulkinta josta olen itse myös samaa mieltä.
Myös muut oudot taivaan valoilmiöt, ja pallopäiden ihmettelemät heijastukset taivaalla ovat pelkkiä auringon heijastuksia taivaankannesta.Olen tutkinut litteän Maan teoriaa rapiat 4 vuotta ja yhä selvemmäksi on käynyt kuinka eliitti rakkikoirineen kusettavat massoja.
Aivopesu alkaa jo alakouluista ja jatkuu jokapäiväisinä lähes huomaamattomina vihjeinä.
Aika ajoin julkistetaan valheita Marsista, avaruuteen ammutuista autoista ja Maata uhkaavasti lähestyvistä murikoista sekä olemattomista satelliiteista.
Emme ole aikoihin saaneet ihastella lentokoneista otettuja valokuvia vaan kaikki ovat satelliittikuvia. Aivopesua se on tuokin.
Töllössäkin on paskaohjelmien taustoilla usein kuvia kuvitteellisesta Maapallosta.
Moni kysyy että mitä hyötyä olisi valehdella Maan muodosta?
Se on tärkeä osa tavoitteesta jolla pyritään murskaamaan luomisteoria ja saataisiin ihmiset tuntemaan itsensä kirppua pienemmiksi merkityksettömiksi olioksi.
Jos ja kun totuus paljastuu niin se saa maailman valtiaat näyttämään yhtä pieniltä paskalla käyviltä ihmisiltä kuin me kaikki muutkin.
- Anonyymi
Sateenkaari on siis Auringon heijastuma Taivaankannesta?
Miksi, varsinkin lähellä AUringon nousua tai laskua, ts. kun Aurinko on matalalla taivaalla, se sateenkaari näkyy myös matalalla; ei tarvi kovinkaan kauaa hakea kun se näkyy joko taustalla olevien korkeiden maastomuotojen tai rakennusten EDESSÄ.
Laskeutuuko "taivaankansi" tuolloin myös jotta sateenkaari voi siitä heijastua?
Sateenkaaren saa myös esiin ruiskuttamalla paisteella vettä puutarhaletkusta ihan nenän edessä.
Päätelmä käytännön tason havainnon kautta, sateenkaarella ja taivaankannella ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa.- Anonyymi
Kaipa se taivaankansi hyökkää vaikka kotiin sisälle jotenkin tekemään niitä sateenkaaria. En ainakaan itse ymmärrä mitä järkeä noissa martan jutuissa on.
- Anonyymi
Vesilaitos kuuluu salaliittoon. Laittavat heijastavia mikrosiruja veden joukkoon, ja niitä moni juo. Terveydestään välittävä juo vain suovettä ja tislattuja alkoholijuomia.
- Anonyymi
Delphin, odotamme innosta täristen kommenttiasi tähän.
- Anonyymi
Päätelmäsi on ihan oikea, tuolla olemattomalla "taivaankannella" ja sateenkaarella ei ole mitään tekemistä keskenään, sateenkaaren synty selitetään kai jo peruskoulun ala-asteella.
Yksi virhe jutussasi oli, Jos kuvitellaan sateenkaari ympyräksi, sen keskipiste on katsojaan nähden suorassa linjassa aurinkoon, eli jos aurinko on matalalla, on sateenkaati korkea, jos taas aurinko paistaa korkealta, on kaari matala. Sekin on ihan totta, että aukealla paikalla voi nähdä sateenkaaten pään maastoesteiden etupuolella, tarinan mukaan sateenkaaren päästä löytyy kultaruukku, valitettavasti sitä päätä ei vain tavoita.
Tuo sinun mainostamasi ja ylistämäsi kananvanvartija taitaa olla melko rahanahne, kun ei anna katsoa videoitaan selaimella jossa on päällä mainoksenestolisäke.
Ja minähän en mainoksia rupea katselemaan.- Anonyymi
Näyttää joltain huijausyritykseltä tuo YOTUBE, kun pitää esittää tunnettua brändiä. Miten lie martta aina löytää nämä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näyttää joltain huijausyritykseltä tuo YOTUBE, kun pitää esittää tunnettua brändiä. Miten lie martta aina löytää nämä.
Ei vaan martta ei osaa kopioida vaan kirjoittaa linkit käsin. 😂😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näyttää joltain huijausyritykseltä tuo YOTUBE, kun pitää esittää tunnettua brändiä. Miten lie martta aina löytää nämä.
virusta yrittää sisään
- Anonyymi
Väärin. Sateenkaarien synty on selitetty tällä videolla:
https://youtu.be/_c6HsiixFS8- Anonyymi
Mitä vittua.
Oikeesti?
Tuo on yksi hauskimpia videoita hetkeen.
Onkohan tuossa videolla Delphinin äiti tms? Delphin, onks sut kenties adoptioitu jenkeistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M357078Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1143855Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463796KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501991Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e561916Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331890Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn411522- 781283
Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj311274Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https61186