Että vielä oikein

Anonyymi

"Kaikkien aikojen suurin Suomalainen" 😂

Tässä kahden nazien rautaristin germaani/swedupellessä ei ollut mitään meikäläistä..
Nothing. Nada.

Murha-matskihan ei osannut edes kieltämmekään, koska ei sitä halunnut edes opetellakaan.
Sehän olisi ollut tämän "vapaaherran" arvoa "alentavaa", jos olisi opetellut "alempien", eli palvelusväen kieltä.

Zoomatkaapas kuvaansa, ja arvuutelkaas, mitä se rinnassaan roikkuva rautaristi kotkakuvioineen tarkoittikaan...

https://images.app.goo.gl/dDKXasAfBqxsT6Dy8

4

54

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Just niin. Minäkin vanhana kokeneena naisena sanoisin, että Otto-Ville Kuusinen olisi ollut ehdottomasti paras johtamaan sotaamme Neuvostoliittoa vastaan!
      Hänellä ja kumppaneillaan oli sentään oma kerrostaloasunto pietarin pääkadun varrella. Siellä Otto-Ville poikineen neuvotteli rauhaa ja rakkautta, mitä Suomen idiootit ei ollenkaan ymmärtäneet.
      Onneksi me muistamme lämmöllä Herttaa, Otto-Villen suloista tytärtä, joka hukkasi lapsensa Neuvostoliiton kolhoosiin.

    • Anonyymi

      Mannerheimista on kirjoitettu 270 kirjaa joissa kaikissa hänet on nostettu jumalan yläpuolelle. Ja kun joku kertoi taiteen keinoin marskin homoudesta, niin heti olivat lynkkausjoukot liikkeellä.
      Mannerheim oli häirikkö, joka jo opiskeluaikoinaan joutui pakenemaan Pietarista ja asettui Suomeen. Täällä paikalliset luupäät näkivät että tuosta Suomi saa oivallisen (sen aikaisen Trumpin) gorilla vaikkapa johtamaan Suomen hyökkäystä Uralille.
      Ja niin alkoi Suomessa aikakausi jolloin isät hautasivat poikiaan.

      • Anonyymi

        Punikki kirjoittelee omiaan. Mannerheim aloitti koulunkäyntinsä Helsingissä v. 1875 Kaisaniemen puiston lähellä sijainneessa Helsingfors Privatlyceumissa. Koulua jouduttiin vaihtamaan monta kertaa, kunnes Mannerheim lähetettiin kouluun Haminaan. V. 1882 hänet hyväksyttiin Haminan kadettikouluun. Sieltä hänet erotettiin, jonka jälkeen hänet lähetettiin etelä Venäjälle kieltä oppimaan.
        Sieltä Mannerheim palasi Helsinkiin ja suoritti v. 1886 Helsingfors Privatlyceumissa ylioppilastutkinnon. Sen jälkeen hän pyrki v. 1887 Pietarissa olleeseen kaksivuotiseen Nikolain ratsuväki opistoon. Sen läpäistyään Mannerheim toimi upseerina Venäjän armeijassa. Osallistui mm. Japanin sotaan ja ensimmäiseen maailmansotaan everstinä ratsuväki armeijakunnan komentajana.


      • Anonyymi

        Millainen kananpää näpyttelee mukavissa oloissaan tuollaista suoltoa vuonna 2021?
        Häpeäisi edes vähän.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      248
      6247
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      91
      5145
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      16
      4349
    4. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      144
      3123
    5. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3081
    6. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      166
      2597
    7. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      86
      2553
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      174
      1724
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1679
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      68
      1525
    Aihe