Uusimaa vastaisuus

Anonyymi

Vallan kahvassa olevia poliitikkoja ja korkeita virkamiehiä näyttää inhottavan Uudenmaan olemassaolo, joten koronarajoitteita ja asennekasvatusta on jatkettava kunnes kypsytetään ihmiset lopullisesti. Porilaisten marssi mielivallan voiton jälkeen.

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uusmaalainen Riikka Purra Kirkkonummelta nousee juuri nyt lavalle vastaamaan, mitä hän tekee isona tulevaisuudessa

      Kotikatsomo alkaa kello 14 tänään to 5.8.
      Linkki suoraan lähetykseen Suomen Uutiset sivulla, jossa myöhemmin tallenne

      Työmiehen Tuumaustunnilla torstaina klo 14.00 alkaen nähdään perussuomalaisten puheenjohtajuutta tavoittelevien ehdokkaiden tentti. Tenttiin on puheenjohtajaehdokkaista ilmoittautunut Kristiina Ilmarinen, Sakari Puisto, Riikka Purra ja Ossi Tiihonen

    • Anonyymi

      Olosuhteisiin nähden aivan liian korkeat ja kalliit asumiskustannukset täällä sarvikuonojen ja mutrujen luvatussa maassa.

    • Anonyymi

      Nyt jäädään pussinperälle eikä ole enään mitään asiaa venäjälle. Onneksi on Viro ja Ruotsi jossa on edullista viinaa ja yökerhoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      228
      17189
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      171
      12228
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      47
      6017
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4882
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4815
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      21
      3977
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3595
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      136
      3026
    9. 261
      1477
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1031
    Aihe