Mitä leimaavaa ja "raisistista" on PS:n "Tuli jonon ohi" mainonnassa, joka on sitäpaitsi TOTTA!

Anonyymi

Tällainen on perussuomalaisten sensuroitu Asuntojono-mainos – mitä mieltä sinä siitä olet?✅
russuomalaisten asuntojonoja koskeva mainos oli Helsingin kaupungin liikennelaitokselle (HKL) liikaa. HKL käskytti mainostilaa operoivan JCDecaux:in poistamaan asuntojonoja koskevan poliitisen mainoksen näkyvistä. Päätös on ennenkuulomaton, sillä kuntavaaleissa valitaan HKL:n oma johto.


Päätös on herättänyt paljon keskustelua. Kerro oma mielipiteesi allaolevassa kommenttilaatikossa. Onko mainos asiallinen vai ei?

Suurenna kuva klikkaamalla:🌐
https://www.suomenuutiset.fi/wp-content/uploads/2021/06/asuntojono.jpg _

Näin ikävästi se on ja täydellinen totuus - Hekan asunnot ovat monilta osin "asuntohotelleja" ja TÄYDELLÄ YLLÄPIDOLLA Suomen ja mm. Helsingin veronmaksajien vastustuksesta huolimatta!

JK.
HUOM. 💛💙🤍
Itse en olisi moisesta vaalimainonnasta edes tiennyt mutta NYT TIEDÄMME - ja kiitämme HKL;ää ( miksi muuten HKL/HSL vastaa mainonnasta joka on ollut Vihreän poliitiikan alaisuudessa käytännössä Anni Sinnemäen vastuulla!

Mainostoimisto ja HSL /HKL mikä onkaan teki suuremman näkyvyyden ja tietoisuuden asialle kuin kukaan koskaan olisi arvannutkaan!

💖 🧡
SUOMI Suomemme alkaa tulla takaisin ihan selvästi! Kiitos kaikille!

1

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6812
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6793
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      147
      5448
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4483
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3660
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3238
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3163
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      75
      2779
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2259
    Aihe