Kirjoitin tänne aiemmin

Söin eilen leipää ja sen päälle laitoin makkaraa. En syönyt lämmintä ruokaa tai lounasta. Join appelsiinimehua ja massiivinen paine rusentaa alle muilla samaa? Onko esimerkiksi luut murtunut jugurtin takia? Kaikki muuten ok.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy saatko aamupulaseteleitä. Ne auttaa

Äänestä

Söin juuri halpisnuudeleita ja eineslihapullia. Kastekkeeksi sinappia. Nykysuomalaine pikaruoka. Vihannetomaatti jälkiruuaksi.

Aamupula oli puuroa. Ullatus.

Jossain vanhas aussisketsisarjas on se spuge joka asuu aaltopeltislummis. Kertoo joka päivä mitä on syöny. Tää on kotimainen versio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Söin eilen leipää ja sen päälle laitoin makkaraa. En syönyt lämmintä ruokaa tai lounasta. Join appelsiinimehua ja massiivinen paine rusentaa alle muilla samaa? Onko esimerkiksi luut murtunut jugurtin takia? Kaikki muuten ok.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu