https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008032276.html
Niinkö se menee.... :) 🙂🙂🙂
Kansa äänestää taas oikein...
10
130
Vastaukset
- Anonyymi
Kunhan kukaan ei vaan vahingossakaan äänestä maatalouskommareita tai rasisteja niin Suomi pelastuu!
- Anonyymi
Myöskään Lapuan liikkeestä alkunsa saanutta kokoomusta ei kannata äänestää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myöskään Lapuan liikkeestä alkunsa saanutta kokoomusta ei kannata äänestää.
Myöskään uskonhihhuleita (KD) ei kannata äänestää, vaikka ne uhkaisivat ikuisella kadotuksella .. hahahahahahahahha
- Anonyymi
Tuossa vaaliennusteessa ei ole ollenkaan kommareiden lukuja ? Onko ne kuolleet sukupuuttoon vai mikä mättää...
Siinä vaiheessa kun marginaalit valtasivat komupuoluetta, sen kannatus on ollut luokkaa -10%, eller hur ! Skp:sta tuli pienempi kuin marginaali. Se alkaa olla samaa luokkaa kuin usan kompuraryhmällä = 0,001%...
tuon usan kompurapuolueen johto on muuten lähtöjään suomalaisia kompuroita..- Anonyymi
Kyllähän siellä oli mainittu maatalouskommareiden luvutkin. Huonoja mutta siitähän kansa tykkää, sillä muuta mt-kommarien tukiaispolitiikka ei ansaitsekaan.
- Anonyymi
Vielä kerkeää äänestämään vasemmiston ehdokasta, joten kipin kapin vaalihuoneistoon.
- Anonyymi
Maatalouskommarien tulos tippuu ja tippuu ja tippuuu ... Kyllä kansa tunnistaa loiseläjät.
- Anonyymi
Vielä muutama jäi kiusaksemme .. mutta suunta on oikea ... siis alaspäin.
- Anonyymi
Iloitkaamme maatalouskommarien ja rasistien vaalitappiosta kolmella hurraa huudolla: HURRAA HURRAA HURRAA
- Anonyymi
Kaikilla SMP:n jätteistä kootuilla puolueilla menee siis huonosti. Ja kansa iloitsee.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p416095Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2874996Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594831Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1314640Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193867Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192394Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251772- 731762
- 2131446