Ruotsin monikulttuurinen trendi - parvekelentämiset

Parvekelentämiset ovat lähes viikoittaisia uutisia. Vauvasta vaariin ihmisiä lentää parvekkeilta asfalttiin – pitäähän suvun kunnia palauttaa.

Viimeisen parin viikon aikana parvekelentämisiä on ollut useita. Näyttää, että Sollentunassa tätä on harrastettu enemmänkin. Viimeksi eilen lensi nainen kerrostalon parvekkeelta katuun. Nainen sai vakavia vammoja ja poliisi tutkii asiaa murhan yrityksenä. Teko tapahtui Turebergin(Malmvägen) maahanmuuttaja-alueella.

Samalla alueella lensi parvekkeelta katuun viime viikolla nainen ja kolmisen viikkoa sitten sama homma.

Aiemmin keväällä Brommassa parvekkeelta tippui nainen. Kaikkia tapahtumia tutkitaan murhan yrityksenä.

Parvekkeelta tiputtaminen on suosittua varsinkin lähi-itäläisissä kulttuureissa, jossa suvun mainen palautetaan jos nainen on ollut huikentelevaa sorttia.

Muslimit eivät pääse pois keskiajasta.
40<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Ei se mitään, tämä on vihreiden ja vasemmiston täysin tukemaa toimintaa, että nainen lentää parvekkeelta loukattuaan perheensä kunniaa omaksumalla länsimaisia tapoja.

Äänestä
  • Niiden pitäis saada siivet.

    Äänestä

  • Ihanaa monikulttuuria ja toiseutta.

    Äänestä

Kuuluuko islam muka sivistysvaltioon?

Äänestä
  • Aja pois orjatar POIKINEEN ......

    Äänestä

Niillä menee vaan niin helvetin huonosti.

Äänestä
  • Dubain hallitsijalla ei taloudellisessa mielessä mene huonosti, mutta tytärtään Latifaa hän pitää vankeuden kaltaisissa olosuhteissa kaapattuaan pakomatkalla olleen tyttärensä vuosia sitten lähellä Intian vesiä takaisin Dubaihin. Sen sijaan Dubain hallitsijan puoliso prinsessa Haya onnistui pakenemaan Englantiin ja on ollut siellä maanpaossa.

    Äänestä

Se on kyllä erikoinen juttu, että pohjoismaissa feminismi on oikein valloillaan, mutta naisten parvekelentoja ei voi estää.
Jännittävää, mitä kohti tylsän rauhalliset yhteiskuntamme ovat menossa.
Oikein odotellaan vihreiden ja vasureiden kanssa innolla!

Äänestä

Vie aikaa, ennenkuin hidas suomalainen alkaa ymmärtää monikulttuurisuuden etuja ja tapoja. Korkealentoinen kulttuuriin liittyvä toiminta ei näin äkkiseltään oikein sovellu meille. Kyllä kännissä puukon heiluttelu on ihan riittävä kulttuuritapahtuma täällä maankorvessa.

Äänestä
  • Niin vain suvakkilogiikalla puukon heiluttaminen = ihan kamalan väärin ja parvekelennättely = ihastuttavaa monikulttuuriutta? :) :/

    Vai mikä mahtoikaan olla punainen lankasi?

    Täällä tervejärkisten maailmassa molemmat on hyvin väärin.

    1Äänestä

Kumma kuinka kukaan ei ole pahoittanut mieltään tuosta.
Kummallista että naisia alistava kulttuuri hyväksytään sivistysvaltioissa.

Äänestä
  • Ja varsinkin feministit tuntuvat hyväksyvän.

    Äänestä

Ajattele sydämellä.
Ajattele lapsenlapsiasi.

PS

Äänestä

Itseasiassa tuota on tapahtunut Ruotsissa jo pitkään.

Äänestä

Musliminaiset saa aina kärsiä.

Äänestä
  • Tyhmiä naisia. Suomessa on ajettu tasa arvoa sentään.

    Äänestä

Pidetään suomi suomalaisilla perus-suomalaisten käsissä ja kautten
- nyt on viimeiset ajat käsillämme äänestä turvastasi PERUSSUOMALAISIA

Äänestä
  • Persut voisi perustaa Espanjaan perusoikeudet naisille asuinalueen missä olla bikineissä uida ja ottaa aurinkoa ilman näitä päällekäyjiä.

    Äänestä

Ruotsalais naiset taitavat loppupelissä kusta omiin muroihin kun haluavat mamuja maahan. Saavat myös seuraukset.

Äänestä
  • Juuri heitä nämä mamut raiskaa.

    Äänestä

  • Raamasta kuuluu itku . Raama tussa lukee historiaa että ismailit on Hagar orjasta ja he kuuluu itään .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juuri heitä nämä mamut raiskaa.

    Joukko raiskaukset kuuluu sodan käyntiin myös ryöstöt jos ette jo tajua .

    Äänestä

Tyhmääkin tyhmempää kuvitella, että se "minun etelässä tapaamani mohan pitää päästä sieltä köyhyydestä tänne meille".
Kun matkustelevat naiset ovat sen tiedon levittäneet ympäri maailmaa, niin eikö ole oikeutettua että KAIKKI sieltä köyhyydestä haluavat tulla tänne.
Matkustelevien ruotsalais-ja eurooppalaisnaisten vika koko juttu.

Äänestä
  • Ukot tuo thai naisia .....vielä maksaa niille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ukot tuo thai naisia .....vielä maksaa niille.

    Naiset tuo afrikkalaisia ja maksattaa laskun yhteiskunnalla.

    Äänestä

Kenties muslimit pääsevät pois keskiajalta muutaman sadan vuoden kuluttua, kuten eurooppalaisetkin pääsi? Onhan tässä aikaa odotella kilttinä teuraslampaana, vai mitä suvakit? :)

Äänestä
  • Seuraavat tuhat vuotta.

    Äänestä

  • Sulttaani bordellikulttuuria kuuluu arabiaan ja itään mutta ei länteen . Heidät voi viedä pois . Ihan Raamatussa AJA POIS ORJATAR POIKINEEN

    Äänestä

Persujen poistettua vaalimainosta on puitu monelta kantilta, mutta en ole huomannut kenenkään ottaneen tähän asiaan vielä kantaa kohun aikana.
Äkkiseltään voisi ajatella, että persut purnaavat turhaan siitä miksi myönteisen turvapaikan saaneet kiilaavat jonon ohi, sillä tarveharkinnan ansiosta he menevät asunnottomina jonon kärkeen. Mutta miksi myönteisen turvapaikka päätöksen saaneen pitäisi saada asunto maan kalleimmilta paikoilta Helsingistä? Muualla Suomessa on paljon tyhjiä kerrostaloja olisi paljon viisaampaa asuttaa heidät sinne, sillä näin Helsingin vuokrat eivät räjähtäisi käsiin ja pieni palkkaisilla työläisilläkin olisi varaa niihin.

Myönteisen päätöksen saaneiden turvapaikanhakijoiden hajasijoittaminen auttaisi varmasti myös heidän integroitumisessa. Lisäksi hajasijoittaminen karsisi elintasopakolaisia pois, sillä suomalainen tuppukylä on tuskin ole kovin haukotteleva vaihtoehto heille. Sen sijaan oikeaa vainoa pakeneville ihmiselle kyllä riittää kunhan saavat turvaa ja katon päänsä päälle

Tätä itse asiassa ehdotettiin jo vuonna 2015 persujen maahanmuuttopoliittisessa ohjelmassa. Siinä kerrottiin, että myönteisen turvapaikka päätöksen saaneet saisivat vasta sen jälkeen valita asuinpaikkansa kun elättävät itsensä työllään, mutta niin kauon kun veronmaksaja maksaa heidän asumisensa he asuisivat yhteiskunnan osoittamassa paikassa. Tämä oli tuolloin kuulemma rasistinen ehdotus. Tanskan hallitus puolestaan siirtelee turvapaikanhakijoiden asuinpaikkoja miten sitä huvittaa, mutta Suomessa maahanmuuttajilla on nähtävästi pelkkiä oikeuksia muttei ei velvollisuuksia.

Äänestä
  • Ai että muslimit elättäisi jonkun kristityn ???? Missä sitä tapahtuu ???

    Äänestä

"Balkongflickor" juu sano.

Äänestä

Usein noita tapauksia on vaikea todistaa, koska yhteisö vaikenee.

Äänestä
  • Tai puhuu sitä outoa ruotsin kieltä, minä sitten vaimenen siis

    Äänestä

Onko yle taaskaan kertonut asiasta?

Äänestä

Luultavasti tuosta trendistä kehittyy evoluution myötä sulat ja ihmiset oppii lentämään, tiede on ihanaa!

Äänestä
  • Hurrit siis voivatkin lentää kun eivät osaa edes suomen kieltä
    lisään edeelliseeni

    mahtavaaa

    Äänestä

Avaaja lisää:

Suomessa puolestaa on perus suomalaista mennä hakemaan tartuntatauti jostain punaisesta vihamaasta

Jos Bäet Huuhkaja fanin, miksi et ota kiinni hipin housuista ja opeta häntä lentämään?
Pöllöt ovat kuulemma hyviä lentämään sanottiin perus koulu yhteis kunta opin tunnilla
joten opeta!

Äänestä

Aloittaja voisi laittaa linkin uutiseen?

Äänestä

Ruotsalais naiset taitavat loppupelissä kusta omiin muroihin kun haluavat mamuja maahan. Saavat myös seuraukset

Äänestä
  • Sama tilanne on suomeen tulossa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Parvekelentämiset ovat lähes viikoittaisia uutisia. Vauvasta vaariin ihmisiä lentää parvekkeilta asfalttiin – pitäähän suvun kunnia palauttaa.

Viimeisen parin viikon aikana parvekelentämisiä on ollut useita. Näyttää, että Sollentunassa tätä on harrastettu enemmänkin. Viimeksi eilen lensi nainen kerrostalon parvekkeelta katuun. Nainen sai vakavia vammoja ja poliisi tutkii asiaa murhan yrityksenä. Teko tapahtui Turebergin(Malmvägen) maahanmuuttaja-alueella.

Samalla alueella lensi parvekkeelta katuun viime viikolla nainen ja kolmisen viikkoa sitten sama homma.

Aiemmin keväällä Brommassa parvekkeelta tippui nainen. Kaikkia tapahtumia tutkitaan murhan yrityksenä.

Parvekkeelta tiputtaminen on suosittua varsinkin lähi-itäläisissä kulttuureissa, jossa suvun mainen palautetaan jos nainen on ollut huikentelevaa sorttia.

Muslimit eivät pääse pois keskiajasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu