Ranskalaisten poliittisten skandaalien ystävät huomauttivat, että kotoiset ateriaetumme ovat summiltaan melko vaatimattomia verrattuna rahoihin, joista Ranskassa on vuosien varrella kohistu. Taannoinen hiuksistaan tarkka sosialistipresidentti Francois Hollande maksoi tukkansa laitosta 10 000 euroa kuukaudessa. Tarja Halosen meikkikulut 3000 € vuodessa parhaina vuosinaan jää jälkeen Hollanden kiharoista valtion laskuissa. Marin maksatti perheensä ruokalaskut valtiolla, jota ei ole kieltänyt, ja aikoi maksaa ne takaisin, totta vissiin -takaisin, miten muutenkaan !
Voisi ajatella, että Hollanden laskuista olisi opittu, mutta nykyinen Ranskan presidentti Emmanuel Macron on hänkin polttanut julkista rahaa.
Élysée-palatsin vahvistamien tietojen mukaan Macronin kasvojen ehostamiseen oli käytetty hänen kolmen ensimmäisen virkakuukautensa aikana 26 000 euroa. Jättimäisen laskun syynä oli Macronin päätös luopua presidentin vakituisesta meikkaajasta, jolle oli maksettu palkkaa 6 000 euroa kuussa. Kun meikkaaja piti hälyttää paikalle joka kerta erikseen vapailta markkinoilta, kustannukset karkasivat käsistä.
Varmaan voi kysyä, miksi Halosella 3000 € meikkikulut, mitä kummenee meikata, ellei raha vain siirtynyt jollekkin toverille ns "meikkikuluina" Tietenkin se pientä kun vertaa 1 -matkansa yksityissuihkari vuokraan 481000 €.
Marin teki ikuisen naarmun, ahneuttaan
5
82
Vastaukset
- Anonyymi
Heh,, on nämä sosialisti naiset, aina itselle vaatimassa.
- Anonyymi
Se on aina muiden vika, kuten Marinkin sanoi kun söi perheineen valtion sapuskaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on aina muiden vika, kuten Marinkin sanoi kun söi perheineen valtion sapuskaa.
Kyllä tosiaan pääministerillä nyt nakattu kansalaisia. Toivottavasti tuollaiset on oppositiossa seuraavalla kierrolla.
- Anonyymi
voi kysyä, miksi Halosella 3000 € meikkikulut, mitä kummenee meikata, ellei raha vain siirtynyt jollekkin toverille ns "meikkikuluina" Tietenkin se pientä kun vertaa 1 -matkansa yksityissuihkari vuokraan 481000 €.
- Anonyymi
Halosen kasvojen edistämiseen, punainen tukka 3000 vuosi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390