Ihan paskaa koko pitkäveto

Anonyymi

Ei osu koskaan pitkävedossa yli/alle vedot.
Vedin eilen alle 3,5 maalia otteluun Sputnik-Dynamo minsk, jonka keskinäiset ottelut ovat päättyneet alle 3 maalin tuloksiin yleensä 0-2 maalia ja joukkueiden maalit muita joukkueita kohtaan ovat olleet 0-2 maalia/ottelu.
Heti tuli 5 maalia ottelussa, kun veti alle 3,5 maalia.
Ensin ajattelin vetää yli 1,5 maalia, mutta jos olisin niin vetänyt, niin lopputulos olisi varmana ollut 0 maalia.
Yhtä paskaa koko vedonlyönti, osumat kiertää aina meikäläisen vedot.
Paffikin antaa meikäläiselle osan hävityistä panoksista takaisin, koska ovat todenneet, että tuo on tappiokundi, kun häviää suurimman osan vedoista, että ei Paffille tule tappiota, vaikka annetaan osan tappioista takaisin.
Jos vedonlyönnissä pitäisi vetää väärin, niin voittaisi, niin silloin kaikki vedot osuisi oikein, kun pitäisi osata vetää väärin vedot, että voittaisi.

3

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oot vaan täys kusipää ja ei tiedä vedonlyönnistä mitää

    • Anonyymi

      Halvin tapa elää peliongelman kanssa on ostaa ruutuvihko ja kynä. Sitten kun halu pelata iskee niin laitetaan valitusta kohteesta tiedot (kohde, merkki, panos, kerroin) muistiin ilman että rahaa siirretään monopolin taskuun. Tulosten tultua palataan vihkolle ja merkataan säästynyt summa plussalla. Jos jostain luonnon ilmiöstä johtuen haamubetsi olisi osunut, niin merkataan saamatta jäänyt voitto miinuksella.

      Lopuksi lasketaan plussat ja miinukset yhteen ja 99,9999 prosentin varmuudella olet plussalla. Näin kertyneillä (säästyneillä) varoilla voi sitten ostaa itselleen jotain pientä mutta kivaa. Munkkikahveilla on tässä kohtaa usein tilausta.

      ⊙﹏⊙∥

      • Anonyymi

        Monta viikkoa menee, etten ole vetänyt ainuttakaan vetoa. Heti, kun vedin vedon, niin väärin meni.
        Vedin vedon, jossa kumpikin joukkue tekee maalin ja kerroin oli siinä pienempi.
        Lopputulos oli 0-0 eli väärin meni taas.

        Tuo kaappiveto on typerää, siinä osuu joka kerta, kun ei ole vetoa oikealla rahalla vedetty, niin osuminen on 100% varmaa.
        Vaikka vetäisi vedon yli 5,5 maalia, niin joka ikinen kaappivedolla niin vedetty veto osuu, muttei osu, jos vetää oikealla rahalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6278
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      350
      5764
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2763
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2198
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1888
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1088
    Aihe