Kunnallisvaalit

Vaan lapuallapa ei persut hillu
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Paavo Väyrynen valtuustoon Kemissä äänikunkkuna, kyllä Paavo nyt Panee Parastaan, eli Vuokkoa Tietenkin !

Äänestä

Persuille 1 paikka lisää !!! Viisi on hyvä määrä tälle kylälle !!!!

Äänestä

tuallaane johtajaki kun on niinku puujumala

Äänestä

Perussuomalaiset on tarpeeseen. Suomi tarvitsee kansallismielisen, maahanmuuttokriittisen puolueen.

Äänestä

kyllä nyt ei sitten ole kukaan panemassa estettä virkiän uusille palloilu halleille,ja saaraan tuoreita miljoona palkkaisia rullahuulia amerikasta pallosille,eikä kukaan ole vaatimassa rahanhaaskausta vanhusten uusiin palvelukotipaikkoihin

Äänestä

Persut on nyt kovin vaisua ei tullu jytkyä

Äänestä

Lapualla on nyt hyvä valtuusto. Ymmärtävät, että Lapuaa pitää kehittää kokonaisvaltaisesti. Taitaa olla vain yksi kepulainen, joka on profiloitunut kyläpoliitikoksi. Hänen kylällen voi tietysti yhden katuvalolampun antaa, että kokee ajaneensa kylän etua. Muuten kaikki voimavarat täytyy suunnata Lapuan yritjyyden kehittämiseen, sitäkautta saadaan veroeuroja, joilla voi niitä katuvaloja ja asfalttia laittaa ainakiin niihin kyliin, joissa on asutusta.

Äänestä

katso sähkönsiirto laskustas mitä saa kun kepua ja kokkelia äänestää,ja sitten on tämä ritavuoren arvottoman tontin osto 2,500 000e ja paljon muuta

Äänestä
  • Jos alkaa historia tutkimaan löytyy paljon tehtyjä virheitä. Jälkiviisaana oli pitänyt tehdä toisin.
    Jälkiviisaushan on viisauden lajeista helpoin. Kaukoviisaitakin on Lapun päättäjissä ollut ainakin kepussa j kokoomuksessaja muutamia demareitakin on sekaan mahtunut.
    Näissä kunnallisvaaleissa äänestäjät olivat kaukoviisaita, kun eivät äänestäneet valtuustoon vihreitä eikä kovin monta persua. Kyllä noita häiriköitä on riittävästi hyvissä puolueissakin.
    Aina löytyy sooloilijoita.

    Äänestä

koulut+piti+rakentaa+mutta+tehtiinkin+6+uutta+pallohallia+virkiälle,vai+voiko+joku+väittää+vastaan+kun+uusissa+niinsanotuissa+kouluissa+on+80%+virkiän+pallottelu+tilaa+ja+20%+opiskelutilaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaan lapuallapa ei persut hillu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu